Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ave5

Brala som rivotril 05mg rok apol.Už ho neberiem rok a pol.Sama som sa rozhodla, že ho vysadim postupne.Naraz to nešlo,mala som zlé stavy,nespavosť nervozita,tlaky.Cez deň som vydržala hlbokým dýchanim a pitim vody a na noc som si dala pol tabl. rivotrilu,na druhý deň štvrtku tabl.,alebo nič a tak som experimentovala asidva ttýždne.Teraz neberiem nič asi sedem mesiacov. Citim sa dobre ,ale niekedy pridu na mňa zle stavy, no sú kratkodobe.Boli ma tiž chrbtica,najmä krčná,takže to môže byť aj z toho.Beriem magnézim 2xdenne,aleteraz si idempridať vapnik.

[zruseny12]

....este k tomu mlieku a jogurtom,zaujimave,ze mne zistili alergiu na ml.bielkovinu kazein...ale acidof.mlieko mi robi dobre.../to z agra tych desat milion.lact./inak mlieko a mliecne vyrobky a vsetkemu mliecnemu sa uz vyhybam...

[zruseny12]

josh1,prepac, ze az tak neskoro reagujem,ale az teraz som tu nasla tvoj prispevok...ja sa citim dobre po tych antibiotikach...vymizla unava...tiez by som si chcela kupit KOLOIDNE STRIEBRO...a brat ho preventivne...a ty chodis este na hadicky ci uz nie?

josh1

mariaa...no mne tiez pre nedavnom zistili HELICOBACTERA a to uz po druhykrat, prvykrat pred 3 rokmi, aj som vybral antibiotika no vobec som sa necitil lepsie...teraz beriem striebornu vodu a zatial je to fajn...brucho ma uz tak neboli iba po mlieku a jogurtoch

[zruseny12]

....ja neviem ci toto, co napisem bolo zapricinene HELIKOBAKTEROM....alebo tym,ze mam malo min.a vit./hlavne vapnik mi chyba,vit.B/ale tiez som mala problem zo zrakom...mala som take akoby matne videnie,nie ostre,vadilo mi ostre svetlo,slnko...rezali ma oci palili,opuchali....teraz som dobrala silne antib.koli helikob.v pondelok....a zda sa mi,ze zrak je lepsi,len je to asi este priskoro o tom asi pisat,ale citim,ze je to lepsie,ako predtym...ale,chystam sa aj tak na vysetrenie k ocnemu,len chcem to nejak poporiadku obsolvovat....hned ako budem mat za sebou gastro a osteocentrum pojdem na ocne..../mozno to aj suvisi z alergiou,mam alergiu na mliecnu bielkovinu kazein....vyradila som vsetko mliecne zo stravy....tak neviem/uvidime, co bude dalej...

silvinciatko

ooo u mna je to zhorsene videnie take, akokeby mi kusov vypadol....neviem zaostrit..a ked mi tak kmita pred ocami, to je ako akokeby tak z boku nieco prichadzalo......a tak sa to presuva a kmita to....ale to mavam len raz za cas, ked mi je uplne zle...

[zruseny12]

Ahoj josh1,tak ked ta neposiela tvoj skus ho vymenit...neurologa myslim...vies ja som bola na viac vysetreni...aj alternat.aj normalne vysetrenie...
a na testy tetanicke som bola 2x
1xsom uz mala zvyseny stupen/to ked ma vsetko bolelo atd.uz som to pisala/
2xlen tetania sa zasa potvrdila/niektore priznaky vymizli,lebo som brala doplnky...vapnik+ryby olej,kedze mam 40rokov tak aj na menopauzu doplnky ktore obsahuju rastl.vytazky,po tomto mi velmi sa stav zlepsil a este B-komplex-forte som brala zo zaciatku,ale teraz kedze doplnky obsahuju vit.B tak toto uz neberiem,a vylucit som musela nejake potraviny...lebo mi po nich prichadzalo nenormalne zle...az na odpadnutie ked som sa najedla/pocit ako keby som uz zomierala/
len ja som mala urcene,co mi presne chyba ake vit.a miner.
neviem skus zmenit lekara a pytaj sa na tetanicke testy...ja som tiez musela vymenit lekarov,kym som sa nedostala,kde som dnes...a aj vela som musela sama pre to urobit,velmi vela,ale stalo to za to...prajem ti pekny den a skus zmenit toho lekara...viem ake to je ked clovek je ako troska....

josh1

ahoj mariaa, pozeram ze mam podobne problemy ako ty,akurat mi nerobili tetanicke testy, lebo u nas v SL sa ani nerobia, nemame na to vybavenie, ale tiez sa rano niekedy nedokazem postavit z postele, mam unavu, bolesti hlavy a napatie vo vsetkych svaloch tela, nohy ruky, krk, niekedy ma tam pali, hlavne v nohach, ale aj v hlave, chladim si hlavu studenou vodou, beriem mineraly od RNG aj vapnik aj nieco od psychiatricky, niekedy ked rano vstanem som uplne stuhnuty, dala mi teraz navyse horcik, trochu je lepsie, ale pijem aj vela vody, moj neurolog ma nikdy na tetanicke testy neposlal...a ani nemam chut k nemu ist, lebo sa u neho objednava za poplatok 100 sk, uz mi to lezie na nervy, stale platit aj za vysetrenie a nic nepomaha...