Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

icka

Vladimír remen:škoda že som si prečítala len dnes toto fórum.To čo popisuješ čo má tvoja kolegyňa som prežila aj ja.Myslela som si že už z toho ani nevyndem.Ja som bola tiež testovaná na tetániu.Neurológ mi ihneď predpísal antidepresíva Seroxat.Beriem ich od 22.01.2008 1/2 tabl.Bola to hrôza ale dnes som vďačná za tieto lieky. Cítim sa veľmi dobre i keď mi to trvalo asi 1/2 roka kým som sa z toho vykopala.Tiež som nevládala už ani chodiť a tie závrate neprajem nikomu.To vyčerpá človeka do špiku kosti.No na túto chorobu treba dlhšia doba aby človek sa naozaj z toho dosta.Držím tvojej kolegini palce,a nech nezúfa lebo to jej ešte viac zhorší stav.

bond2001

ked zistili tvojej kolegyni tetaniu tak jej nic nedali su na to lieky a hlavne magnezium a vapnik ale lieky predpisuje neurolog skus si najs stranku tetania ada

vladimir remen

dobrý den, moja spolupracovníčka má pozitívny test na tetaniu.neustále má pocitakoby závrate a neistoty pri chodzi. trvá to už vyše roka. poradte prosím aké vyšetrenia treba absolvovať a aká je liečba a či je to možné upraviť. dakujem

bond2001

ahojte neviem ci mi viete poradit v poslednom case citim v krku ako by mi tam bilo srdce tep sa mi nezvysuje ale ked si ho vtedy meriam tak akoby mi vynecha a nasledne to prejde do chrbtice neviem to inac vysvetlit ale je to neprijemne pocit ada

maryanka

ahoj silvinciatko!na EMG som sice nebola ale bola som na EEG a je to celkom v pohode.prides daju ti na hlavu taku nejaku gumenu ciapku pod to ti napichaju nejaky speci gel lahnes si a cakas...musis mat zatvorene oci a oni ti tam nejak nieco pustaju ze raz vidis nejake svetlo potom tam nieco blika a tak...a oni kukaju do toho pocitaca ze co to robi...neni to nic len potom sa uz nikam moc nechystaj lebo ten gel ti ostane na vlasoch takze vyzeras ako keby si si ich aspon mesiac neumyvala a po case zacne zasychat takze to pre zmenu vyzera akokeby si mala lupiny na celu hlavu :D takze ja by som odporucala ciapku a potom rychlo ist domov umyt si hlavu...to je asi tak vsetko

patko

zacalo sa to sportom raz na zapase v rakusku sa mi zatocila hlava vysoki tlak a tep padlo mi to po tabletach v nemocnicy samorezejme mi bolo na odpanutie ja newem odvtedy je to rok a stale mam problemi niekedy mi vybehne tlak niekedy tep srdca niekedy sa mi tazko dycha pride to len na hodinku a potom to zmozne casto sa mi kruti hlava a mam nejaku usadzenu bolest na hlave beahm powysterenach dufam ze ckoskor budem fit a zasa hrat fotbal psychicky ma to depta