Sacharidy vs. cukry

Príspevok v téme: Sacharidy vs. cukry
MIKO89

Dobry den, mam otazku, aky je rozdiel medzi sacharidmi acukrami? Pribera sa rovnako s cukrov aj sacharidov? Momentalne chudnem (celkom to ide) ale niekedy pride chut na sladke. Mizem si vtedy dat nejake sladkosti ktore obsahuju dost sacharidov a malo cukru? Tym narazam na sladkosti pre diabetikov.

Dakujem za rady :)

Adamcova

Aby ograniczyć węglowodany, zamień przetworzone produkty zbożowe na warzywa niskowęglowodanowe, takie jak brokuły, szpinak i kalafior. Wybieraj pełnowartościowe źródła białka, takie jak mięso, ryby i jaja, oraz zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, orzechy i oliwa z oliwek. Unikaj słodkich napojów, słodyczy i białego pieczywa, które zawierają dużo prostych węglowodanów.

RNG

Cukrami sa nazyvaju jednoduche sacharidy Sacharidov je hromada, niektore z nich vieme stravit alebo pouzit, ine nie. Takze moze sa priberat len z tych co stravit a absorbovat vieme a nevylucia sa pred spalenim. lebo aj take existuju, co sice teoreticky vieme absorbovat aj spalit, ale vacsina sa vyluci, lebo ich nevieme v tele zadrzat az do spalenia.
Suhrnny vzorec pre vsetky sacharidy je
Cm(H2O)n a preto sa nazyvaju aj uhlohydraty
Viac na
en.wikipedia.org
Sladke su aj rozne ine latky, napr polyoly, tj cujrove alkoholy, aj jiektore ine, co nemaju s cukrami nic spolocne, ako stevisidy, rebaudianosidy a podobne, dokonca niektore rebaudianosidy, vytazky zo stevie, su pre nas absolutne nestravitelne a su az 400 krat tak sladke, ako bezny repny cukor(disacharid=saccharoza, tj zlucenina glukozy a fruktozy)

ebi77

veru horká mňam, ale je zaujímavé, že narp. ak som echt nervózna, tak ma ukludní/uspokojí len mliečna čokoláda, darmo si dáv vtedy horkú čoki.. vôbec mi nepomôže utlmiť nerv

kopp.problem

Ja nejem vobec sladke, nepijem sladke vody a chudnem figu borovu. Keby som to vsak konzumoval, tak priberiem este viac. Asi geny alebo co ja viem, co je za tym...

philips

Mňam čokoláda. :D Ale iba horká alebo na varenie :D Tam, kde je veľa kakaa. :D Len škoda, že tie sú také trošku drahšie :(