Bývanie s priatelom

Príspevok v téme: Bývanie s priatelom
slnecnica

Sme spolu už pár rokov, ja mám vlastné bývanie, on býva s rodičmi v inom meste, máme krátko pred 30tkou. Spolu sme vačšinou len cez víkendy, pretože pracujeme a máme aj záujmy, ktorým sa chceme venovať. Obaja sme akční, takže sa snažíme chvíle trávené spolu užiť si, čo najviac.
Problém je v budúcom bývaní, kedže ani jeden z nás nechce odísť z mesta, v ktorom býva. Rozprávali sme sa o tom milión krát, ale obaja sme v tomto veľmi tvrdohlaví. Mne by sa skomplikoval život tým, že by som bola pod dozorom jeho matky, cesta do práce by sa mi podstatne predĺžila, jeho drží doma koníček, ktorému sa venuje a nikdy by som nenútila vzdať sa ho, keďže ho miluje (až po mne) :-)
Ako by ste to vyriešili vy?

soffa

vies on ti neustupi nikdy.vzdy to bude jeho konicek pred tebou,potom rodina,a potom az ty.clovek sa musi aj obcas obetovat.urobit nieco ako kompromis,ak to nema uz teraz v plane tak to nebude nikdy.naco ti je taky chlap.konicek si moze najst aj v tvojom meste.ty mas byt sama on byva s rodicmi.jemu to asi aj tak vyhovuje,drzat sa maminej sukne.skus mu navrhnut ci by bol ochotny stravit pol roka u teba ci ho namotas.podla mna asi nie.a byvat u potencionalnej svokry?neblbni!si predsa dospela zena,a nemozu byt predsa 2 gazdine v jednom dome!!!!!!!!!!!!!

slnecnica

Ja som asi z inej planéty :-)
Čo je tak zlé na tom, že nechcem byť totálne závislá na chlapovi? Odjakziva som taká bola a iná nebudem.

woo

zmena je zivot...o tu farmu moze kedykolvek prist, je jasne ze ma k tomu citovy vztah, ale ak chcete vy dvaja spolu nieco budovat, nebude sa to dat tam, pod dohladom jeho matky, lebo ty sa s tym nezmieris. bud zacnete obaja spolu novy zivot, s jeho skusenostami, alebo ..asi nic.
btw, on na materskej? to myslis vazne? ehm, a bude aj tehotny a bude dojcit? popri praci na farme bude prebalovat? nic v zlom, ale muzi su taki, ze teraz nieco povie, ale nepremysli to a ked na to pride, zistis ze to nepojde. ano, byvaju muzi na materskej...mizive percento, a kto by sa mu staral o farmu, a ty ich oboch budes zivit? predpokladam ze ty vztah k tej farme nemas, ze nechces byt pani farmarka, zrejme ti ide skor o slobodu a karieru - naco mat potom vlastne deti?

Prezyvka55

slnecnica no ano ale ako ju budovat, raz nieco tu spravil potom nic nic nic potom zase do toho supol potom nic nic nic takym stylom ako niektori prerabaju dom :D ze za 10 rokov fasadu nenahodia.
Podla mna relokovat to by nemusel byt az taky problem.

slnecnica

woo, jasne, veď to je také jednoduché, predať to, čo buduje už viac než 10 rokov...
Chceme deti, už sme sa o tom rozprávali, priateľ by ostal s nimi na materskej a ja by som pracovala.

woo

slnecnica, jedno telo, jedna dusa, rovnake hodnoty, rovnake nazory, rovnake ciele...alebo zite kazdy vlastny zivot, ale kam to potom speje? nevyzeras ze s nim chces mat deti.

woo

priatel nemoze farmu predat a vybudovat si inde inu, aj s tebou? ty zdielas tento jeho sen? lebo mne to nepride ako konicek ale ako zivotny styl