Rakovina lymfatických uzlín

lorrie

A samozrejme Wanda má pravdu - nedá sa zistiť v krvi, treba aj iné vyšetrenia, konkrétne vybrať uzlinu a poslať na histológiu

lorrie

Absolútne netuším, čo som mala v krvi zlé, ani ma to nezaujímalo... proste som sa liečila na hematológii a nie a nie sa upraviť, tak sa hľadalo základné ochorenie. Uzliny sa zväčšia väčšinou na krku, najskôr jedna veľká sa spraví, tú proste neprehliadneš. Až keĎ to ignoruješ, tak sa ti začnú robiť nové, lebo lymfóm rastie...

wanda

panecku, co to tu meliete...pre AHOJ - pri rakovine lymfatickych uzlin z krvi nic nevycitas,neda sa zistit z krvi neviem, co tu Ivka mudruje

ahoj

Ivka , nemyslim si, ze na lymfomy su nejake onkomarkery, ale ak vies konkretne ake tak napis. viem len o tych brusnych. a kde presne si ich mam vylogovat?

lorrie

In, máš to v kolónke Choroby všeobecne, pozri si tam Ochorenie lymfatických uzlín alebo tak nejako je to tam nazvané. Apropo ja som Hdgkina mala pred 5 rokmi a tu som - živá a usmiata. Prejavy - zväčšené uzliny (na krku, v podpazuší alebo dole), nočné potenie, únavnosť, svrbenie tela, mierne zvýšená teplota...
Ak ich máš, šup doktorovi, nečakať

Ivka 1

To ahoj.
Onkomarkery sú látky kolujúce v krvi.Ak má človek zvýšenú hladinu onkomarkerov v krvi,nemusí ísť o onkologické ochorenie ale v každom prípade by to mal byť varovný signál pre lekára.Následne by mali prebehnúť aj iné odborné vyšetrenia.Viac dozvieš,keď si vyggogluješ onkomarkery. Je tam toho dosť popísané.

ahoj

ivka1
onkomarkery? a ake su onkomarkery na uzliny? poznam len na traviaci system a organy? ake sa vysetruju pri uzlinach???