Očkovanie proti tetanu

hanka9

rulik

ta novelizovana vyhlaska- to su k predmetu nasej debaty nepodstatne veci

a ak su podla teba k predmetu nasej debaty podstatne

konkretizuj v com

P.s- podla mna je podstatne, co som napisala 14:19

limpdick

alebo ak chces, tak si daj tetan hned.. aj kazdy rok :)

preco sa riadist POVINNOSTOU a nie POTREBOU?

myslis ze nejaky zakon (co stavim sa ze pisal nejaky fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net co nema ani paru o tom co pise..

ale to je jedno

limpdick

rulik

ked tvoje decko dostane napriklad cukrovku, neurologicke poruchy, alebo rovno podlahne ockovaniu, tak potom pis mudrosti ;)

a zaplatit 300eur pokutu, za neockovanie jasne znaci to, ze nezaockovat si moze len zamoznejsi clovek, co logicky znci, ze je to len na to, aby nemajetnejsich potrestal neziaducimi ucinkami.

keby je ta vakcina bezpecnea, tak by si mal lekar pichat do krku vakcinu den co den, ved co, je to BEZPECNE!!!

videl si doktora, co si picha vakcinu do krku den co den?

ak ne, tak je to jasne ako facka.

rulik

hanka9 ked si dáš do googlu povinné očkovania sa dozvieš že to rieši novelizovaná vyhláška č273/2010 presne ktoré choroby, ako často, za akých podmienok...

rulik

pre limpdick - ak si myslíš,že prekonáš tým Tvojím spôsobom tetanus a bude fasa tak Ti držím palce, to bude naozaj prirodzený výber, tak to má byť
pre RNG čítaj viac literatúru, to nie je len o koňoch ale všetkých prežúvavcoch aj divo žijúcich, a šírenie je často vzduchom

nikto nehovorí, že očkovania sú 100% záchrana, ale určite lepšie ako sedieť doma a chtračiť o ťažkých kovoch a podobných nezmysloch, aj vedľajšie účinky sa môžu prejaviť, ale nie u každého a nie po každom očkovaní, po tých prvých očkovaniach mi nič nebolo tak nečakám, že mi teraz niečo bude, že bude zo mňa autista

hanka9

philips

k tomu "povinnemu ockovaniu proti tetanu)

P.s- Zákon všeobecne stanovujúci povinnosť podrobiť sa očkovaniu je zákon č. 355/2007 Z.z. Tento ustanovuje pokutu za nepodrobenie sa povinnému očkovaniu, avšak neurčuje, ktoré konkrétne očkovania sú povinné pre koho a za akých okolností.

Konkrétne očkovania ustanovuje až vyhláška č. 585/2008 Z. z. Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení.

Podľa Ústavy SR, článku 13 ods. 1 písm. a), však možno povinnosti ukladať zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd. Ďalej, podľa ods. 2 toho istého článku medze základných práv a slobôd možno upraviť za podmienok ustanovených ústavou len zákonom. -Vyhláška, právny predpis nižšej právnej sily ako zákon, preto nemôže určovať rámec povinného očkovania a jeho podmienky

V podobnom prípade pokusu o zúženie práv a slobôd nariadením vlády v inej oblasti Ústavný súd už raz potvrdil, že podzákonnému aktu toto neprináleží (nález č. 13 - PL. ÚS 7/94)

P.s- Vaše právo na základe Dohovoru možno nepochybne uplatniť pri odmietnutí povinného očkovania proti tetanu (nie je prenosný) a TBC

limpdick

filipek, a este mi napis, ze GMO kukurica a patent na nu je tiez super prospesne pre ludstvo ;)

a potom viem ktora kope..

limpdick

filips

a o com je ockovanie, ktore mi serie do oranizmu tazke kovy furt?

to uz radsej risknem a prekonam tetan a budem OK

prirodzeny vyber. ziadny biznis podporovat nemienim.

RNG

Lekari, co maju, alebo by mali mat dostatocne vzdelanie, aby poznali podla priznakov tetanus, by mali podla tych priznakov pacientom davat vcas a spravne atb, a pacienti by na tetanus nezomierali. Inac stepenie proti tetanu nie je 100% ucinne, ani ked sa nechaz zaockovat kazdych 5 rokov. Ubytok tetanu nie je hlavne zo stepenia, ale z celkoveho pouzivania koni RADOVE menej a aj samotne kone maju tuto infekciu v traviacom systeme dnes RADOVE ovela zriedkavejsiu.
To ti ale lekari nepovedia, nakolko tieto fakty sami ani nepoznaju. Rozne choroby a epidemie prichadzaju a odchadzaju aj sami, pre mutaciu bakterii a rozne ine dovody, nielen pre lekarsku ochranu.
Ale lekari si za to samozrejme robia zasluhy.