Očkovanie proti tetanu

jankak

Podla mna 10.rokov...viac ...asi nie..u mna to bolo tesne pred.. Neviem tvrdia ze na 15 rokov...ale ja sa drzim,ze radsej skor...vlastna zivotna skusenost....

Jankak

Prepacte. .ale vecsina co sa tu pise su blbosti....Ano musite sa dat ockovat....ziadne ,ze nie.. lebo tato bakteria v evrope nieje...hlupost....je vsade okolo nas...!Len tym,ze nas ockovali ju nepozname....A preco to viem? Ja som ta....,ktora sa pocita na 5 prstov...A mozno jedina,co za poslednych 40 rokov to na Slovensku prezila...S dozivotnimi nasledkami....ale zijem...!!! Takze mali opuch a horucka 39 je nic....!! VIETE VOBEC,CO JE TETANUS?

RNG

Rulik, ty by si mala citat viac literatyry aby si vedela, ake je dnes na slovensku a inde v Strednej Europe moznost dostat tetanus. Naviac tych par ludi, co na tetanus zomrie boli casto ockovani a zanedbani lekarmi, lebo inac tetanus je velmi lahko liecitelny beznymi antibiotikami.
Inac mozes si skontrolovat v ktorej krajine v poslednych rokoch kolko ludi zomrelo na tetanus , ked sa ti podari otvorit tato stranka z WHO
www.google.com

gabi111

www.sprievodcaockovanim.sk
** Preočkovanie dospelých proti záškrtu a tetanu sa vykonáva kombinovanou očkovacou látkou každých 15 rokov. V prípade prekročenia odporučeného intervalu sa preočkovanie proti záškrtu a tetanu vykoná vždy len jednou dávkou pokiaľ je v zdravotnej dokumentácii pacienta dokumentované základné očkovanie tromi dávkami očkovacej látky proti tetanu. Základné očkovanie dospelých proti tetanu a záškrtu tromi dávkami sa vykoná len v prípade, že nie je dôveryhodná dokumentácia základného očkovania v minulosti. Prvé preočkovanie dospelých proti záškrtu a tetanu sa odporúča vo veku 30 rokov a ďalej každých 15 rokov.

tetanus

ja sa nedavam ockovat vobec. uvidime kedy na mna padne nejaky tetanusa alebo nieco ine zaujimave. ved chripky, to je uz nuda.