Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

neodvážnaa

no dobre tak ja nemám ani základy jasne že nepojdem robiť neviem kde ... ved sa bojím ako pes... aj tak :( lenže tu ma nič nečaká... a kde sa tam naučim po nemecky potom..ved budem aj v meste musiet komunikovat dáko...

gdt

tak to meni situaciu. chod .. nemas vela co stratit. len necakaj ze sa v nejakej kuchyni v mc donalde naucis po nemecky za mesiac ci pol rok alebo rok.. nerob si ziadne iluzie

neodvážnaa

bývanie už mam vybavene, doklady pojde so mnou vybavit kamoš ktorý vie plynule po nemecky. V robote budem v zadu v kuchyni a kamoškou zo začiatku. Tam si do výplaty zoberiem úspory. Nie som taká sprostá že by som išla len tak !!!n

0vecka

jj to je pravda ze ak si teraz bezfleku tak sa ti nic stat nemoze prinajhorsom si spravis vylet. Tych 100 EUR za cestu hore dole si tam snad zarobis aj keby co bolo.

0vecka

2 Agnes998 akoze si myslis ze sa v DE niekto bude trhat o 1100 v cistom? zalezi dost od oblasti ale napr. ja nezozeniem nejaky aspon trosku normalny byt pod 800 a tiez sa za 300 nenajem. 1100 EUR by napr mne nestacilo na zakladne veci a to si myslim ze zijem velmi skromne.

Akoze ak zoberu niekoho kto este nieje v nemecku tak to znamena ze maju nudzu o ludi a beru hocikoho a su radi ze im tam aspon niekto pride. A ak tam bude robit aspon nieco tak ju nevyrazia. Kym sa v danej pobocke samozrejme dobre dari.

Agnes998

A nie je pravda ze v Nemecku ta lahko nevyhodia, ze su ini ako u nas, vyhodia ta uplne rovnako lahko ako Slovaci, takze na toto sa nespoliehaj. A tiez nie je pravda, ze o pracu v mekaci sa ludia netrhaju, praveze o taketo prace kde nie je potrebne nejake konkretne vzdelanie sa trhaju velmi, hlavne vselijaki pristahovalci ktorych je tam hrozne vela zo vsetkych moznych krajin. Bolo by to asi trocha divne keby o nenarocnu pracu kde nepotrebujes vzdelanie a zarobis tam 1100 v cistom sa nikto netrhal. Nechcem ta odradzat, len ta chcem pripravit na to co ta tam caka, aby si nemala prehnane iluzie a potom nepadla na hubu a bola sklamana. Robila som v Nemecku, Rakusku, Svajciarsku aj Anglicku takze viem porovnat. Rozhodne sa tam o takych gastarbajterov z vychodu co im tam chcu umyvat dlazku netrhaju, maju ich strasne vela! Ale skusit to mozes, podla mna by si mala, ziskas skusenosti, zdokonalis sa v jazyku. Len sa psychicky priprav na to, ze je mozne, ze ta pre jazyk vyhodia a vsugeruj si, ze ak by sa to stalo, tak ok, zemegula sa neprestala krutit, skusila som, nevyslo, nie som jedina ktorej sa to stalo. Ked uz tam budes, mozes sa skusit zamestnat niekde inde. Keby si tu na SK mala pracu z ktorej musis odist a nemozes sa ak ti to nevyjde do nej zase vratit tak ano, vtedy by to bol dost velky risk, ale takto? Nemas velmi co stratit.

jgdtgx

ludia ja nvm ako si to predatavujete... ze pride taka slovenka bez jazyka so nemecka a hned si sama vsetko vybavi, aj pracu aj byvanie aj urady? ako taky clovek moze zvladnut pohovor? jasne ze tam nieje taka nezamestnanost ako tu, ale zase sa tam nebudu bit o cliveka co nevie ani odpovedat na otazky na pohovore. a ze nemcina sa na nu nalepi? hej nalepi sama od seva mozno tak zaklady. clovek musi na jazyku pracovat aj v zahranici. to nieje ze clovek oride do zahr a za mesiac rozprava plynulo danym jazykom a rozumie vsetkemu. trva to minimalne rok ak sa cloveke bez jazyka chce jazyk naucit a vediet rozpravat a rozumiet. za rok sa to da na akceptovatelnu uroven ale aj tak to nieje nic moc.
ze je plno pristagovalcov v europe co ani neceknu ? hej je a ako ziju? zo soc. davok alebo v nejakych nechutnych fast foodoch. a zit takto ze neviem co mi hovori sef alebo kolega je maximalne neprijemne. a v takom mc donalde sa clovek nemcinu ani iny jazyk nenauci a uz vobec sa na neho jazyk nenalepi.
ja som odisla do zahranicia ale moj jazyk bol na slusnej urovni a aj tak prve mesiace boli velmi tazke a bolo to asi moje najhorsie obdobie v zivote..
ak chces nieco zmenit v zivote, zaplat si poriadny kurz nemciny a po nejakom roku ci dvoch sa vyber do nemecka a hladaj normalnu pracu

Agnes998

Jazyk sa najlepsie naucis tak, ze pojdes do tej krajiny a budes komunikovat s ludmi. Predstav si, co najhorsie sa ti moze stat (vyhodia ta) a zmier sa s tym. Ono zalezi na akych ludi tam natrafis, vyhodit ta naozaj mozu ak budes mat netrpezliveho sefa co mu bude vadit ze mu vsetko nerozumies. Ja ked som isla robit opatrovatelku do Rakuska, tiez ma z prvej rodiny vyhodil syn, lebo som mu vsetko nerozumela. Agentura mi nasla druhu rodinu, no co uz. Ale v Nemecku to budes mat jednoduchsie ako v Rakusku, Rakusania maju rozne dialekty ktore sa casto len matne podobaju na spisovnu nemcinu, mnohe slova maju v tychto dialektoch uplne ine, o to je to tazsie. Ale ak pojdes do Nemecka, hlavne niekde do stredu, nie do Bavorska alebo k Francuzskym hraniciam tak to bude jednoduchsie, im sa da pekne rozumiet

Fleur-de-lis

ak by ťa vyhodili, tak nemáš dôvod na depky a prestať si veriť. Jednoducho by to znamenalo, že si máš zlepšiť nemčinu. Keď nebudeš robiť z komára somára tak sa budeš menej báť ;)
A keď už budeš v Nemecku a mcDonald nevyjde, tak sa môžeš skúsiť starať o deti, tam ťa pre nemčinu nevyhodia :)
Hlavne aby si bola nútená komunikovať. Hoc zo začiatku s problémami, ale to je normálne.
Nebudeš tam sama, a to je super.