Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

#

Lepšie je isť s niekým ako sám. Vždy sa môže niečo zbabrať. Sám isť je veľké riziko. Len si dobre over agentúru.

eddings

s trochou ironie - v Nemecku v McDonalde mozno ani s Nemcami robit nebudes :)

jazyk sa na teba nalepi sam, len nesmies byvat s Poliakmi, ktorych je snad 300 milionov roztahanych po celom svete :))

Mas pravdu ze byt vyhodeny este aj z McDonaldu, to na sebavedomi neprida. Na druhej strane - chces nieco urobit so svojim zivotom, a na to treba zdvihnut zadok a nieco zmenit. Ja byt tebou tak do toho idem. Navyse nesla by si sama, o to lahsie to budes mat. Ja som hned po strednej odisiel studovat mimo rodne mesto, a uz som sa domov nevratil. Po x rokoch som sa znova zbalil a odisiel som robit do zahranicia, a nelutujem ze som tieto radikalne zmeny vo svojom zivote urobil. Odhliadnuc od penazi, dalo mi to do zivota hrozne vela, rozhlad, nadhlad, skusenosti, samostatnost, sebavedomie. To su veci ktore ti rozhodne neuskodia viac nez sedenie doma bez prace. Uz to ze o takom kroku rozmyslas je pre teba krok vpred! Drzim palce!

neodvážnaa

ja si len neverím v tom smere jazyku. to ostatné sa už ejako systematicky naučím robiť... ale dufám že ten jazyk dáko pojde..

neodvážnaa

pozerám si videá alebo kadejake zvukove formy na učenie, učím sa slovíčka..ale ten jazyk no neviem proste budem tam uplne mimo... nerozumiem im velmi rýchlo hovoria... bojím sa toho ... preto len dufam že to dáko psychocky zvládnem.. a casom sa snád už naucím nieco aj porozumieť...:( lebo tu na slovensku by som bola aj nadalej nezamestnaná a mám 21.. tak to vyskúšam aspoň. A už som v tom po uši lebo už som si kúpial cestovný lístok...tak už to budem musieť dáko prekonať !!!

onyx

adriiiiii, nemáš celkom pravdu; vedia si zgustnúť na nováčikoch, aj povrieskať /nie nadarmo sa vraví, že prvé, čo sa naučíš v teréne u cudzincov sú invektíva/, záleží od šéfa. Južania a Arabi vedia byť prudkí a nepríjemní, poznám veľa príbehov... jednoducho si to netreba brať ku srdcu, lebo to nie je myslené osobne... také typy ľudí jednoducho nonstop dokazujú svoju dôležitosť. Vyziape sa, ty sa rýchlo uč /mekáč nie je kvantová mechanika/...
Človek tam dookola robí zopár úkonov, kľúčové je iba zvládnuť stres...

A tiež nie je pravda, že za domácich robia práce prisťahovalci, lebo domorodí nechcú... často aj chcú, hlavne mladí a študenti (si myslíš, že tí kde robia ?), ale "vďaka" smernicám EÚ majú zväčša prednosť neeurópski, tkzv. pozitívna diskriminácia, niake falošné kecy o rasizme /hoci Arabi, Turci sú biela rasa/ a politickej korektnosti.

Kým systém pretrváva, tak sa musí v ňom vedieť človek obracať. A to byť priebojný, ale nezabúdať byť človekom. Jednoduché, nie ? :-)

Prajem šťastie v Nemecku, je to krásna krajina, napriek posledným rokom... tam nežgrú chudobu ako je to na Slovensku zvykom kvôli finančnej kríze.

onyx

dievča, to z čoho máš obavy, vieš koľko je v Európe prisťahovalcov, čo vededia ceknúť ani nemčinu ani angličtinu; navyše chodia do škôl a dostávajú prídavky. Škoda, že na pomoc pre našincov sa úplne zabudlo.

Ak prídeš o prácu v mekáči, tak istotne si nájdeš hoc-akú inú prácu v butiku, ako čašníčka a pod. Keď nie je na SR práca pre nekonexných, tak neostáva nič iné, iba aby tu posledný zhasol.

Neviem ako komu, ale mne celkom pomáha v jazyku, keď počúvam napr. nemeckú alebo inú hudbu, kedysi boli populárne psychowalkmany.

hanka9

OBAVA-STRACH
Strach znizuje zivotnu silu. Strach tyranizuje cloveka. Strach je velkym nepriatelom cloveka a kto mu otvori cestu do svojho vnutra, ten odpoly prehrava vojnu vo svojom zivote (ci je to vojna proti nedaritelnosti, alebo proti chorobam). V strachu namyslime si veci, ktore sa pravdepodobne ani nestanu a tym nadobudame si strasti a trpkosti.
Liecenie: vyhod si z hlavy tvoje falosne domyslavosti, klam, starost, strach, tvoja "nemoc" je len skazena fantazia. P.s- uz si tam mala davno byt!

0vecka

zaujmave ja ked som odisiel tak som nemal vobec take pocity ze chcem ist naspet. To skor tak po dvoch rokoch to na mna obcas prislo ze som si povedal ci by nebolo predsa len lepsie doma ale urcite nie take ze kupujem letenku alebo tak.

Hlavne si zober so sebou book a hned si zaplat net :)

adkus

Ahoj, neboj sa, chod do toho. Ja som odisla do Kanady. Prvy tyzden bol hrozny, chcela som sa vratit domov, takmer som si kupila letenku. Ale po prvom kritickom tyzdni som si na to pomalicky zvykla. A teraz som rada, ze som zostala. Je to skusenost na nezaplatenie. Takze ak aj budes mat tazsie chvilky na zaciatku, neboj, oni pominu. A ak by nie, vzdy sa mozes vratit domov. Drz sa!