Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

hakybaky

nieje lepšie to skúsiť ako si potom celý život vyčítať, že si to neskúsila? Možno budeš sama prekvapena.

adriiiiii

Neodvazna musis sa osmelit a ist tam,nemas sa coho bat urcite ta nevyhodia ani nikto po tebe kricat nebude tam su zvyknuti na cudzincov a su radi ze to robia nakolko nemcuri by v mekaci nemakali za take peniaze.

sweater.

radsej sa predcenit a poucit ako nikdy neskusit. btw fastfoody su uplne plne cuzdincov, niektory nevedia nic z jazyka.

neodvážnaa

ved to.. proste v skole pár suchých viet..doma naucene frázy..aoe tam budem vytreta a vyorana myš... ked ma vyrazia tak take depky budem mať že už naozaj budem neschopna ani na zametanie ulic so svojim sebavedomím... proste sa bojím..

adriiiiii

Urcite chod a neboj sa zaklady nemciny mas a prides do toho len si viac ver.A ved co sa bojis prinajhorsom anglicky vies tak co.Prosim ta vsetko sa da a aj dohovorit rukami nohami a hlavne ak druha strana chce pochopit.

0vecka

2 neodvážnaa hmm to je tazko povedat nevieme co presne povedal. Ale aj tak si neviem predstavit ze by ta vyrazili. Netusim co sa robi v kuchyni ale snad ked ti nieco pomaly vysvetlia a ukazu tak pochopis co chcu nie? Ono Nemci vo vseobecnosti niesu curaci a skor ti pomozu ako ta zhodia, samozrejme vynimky su vsade.