Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

neodvážnaa

ovecka - no v tomto mekaci nie su taky co nehovoria po nemecky asi.. lebo kamoska hovorila ze s tebou nechcu hovorit ani po anglicky..a robila by som v kuchyni ... a tak podobne.. lenze musis tam hovorit medzi sebou s ludmi v kuchyni a telefonovat so sefom a tak. ja neviem proste .. ešte ked to aj hovoril kamoške ten šef ze tam možem ist tak tam podotkol nak viem po nemecky aspon volaco..

0vecka

Neviem ako je to v McDonalde ale ak tam maju aj ludi co nehovoria so zakaznikmi tak ak ti daju metlu do ruky a ukazu na dlazku a ty to pozametas tak ta nevyhodia. To neni ako na SK tuto chybaju ludia vsade. A McDonald nieje zrovna zamestnavatel o ktoreho by sa ludia trhali.

Urcite chod. Akoze tych par susnov nieje nic moc ale ked uz si raz tam a trosku sa naucis Nemecky najdes si lepsi flek.

neodvážnaa

Dakujem za reáln názor. Ved toto proste v anglictine si verím v tej sa nebavím hovoriť aj ked nehovorím plynule, lenže nemcinu som nemala poriadnu nikdy. Nešla mi.A bojím sa že tam budem uplne vymletá a ked daco po mne budu chciet ja nebudem rozumieť lebo nemcina je otrasne ťažký jazyk len na poskladanie vety a anglcky tam nechce hovoriť. Tak sa bojím aby som tam nedostala výprask lebo už toto obdobie že si neviem najsť prácu mi dosť bere zo sebavedomia...Lenže co mam ludí v Anglicku hovoria že tam už to je dosť biedne že nech sa radšej ucím nemecky lebo už len tá krajina stojí za to finančne:(

adriiiiii

Chod vies kolko je takych co nevedeli ani slovo v cudzom jazyku a robia.A neboj sa urcite na zaciatku nebudes mat hned styk so zakaznikom nedaju ta komunikovat budes robit pomocnu silu takze fakt sa neobavaj.

0vecka

hmm ja som v nemecku stretol ludi v McDonalde co nehovorili nemecky vobec. Som iba kukal jak na mna anglicky spustil.

V Nemecku ta nevyrazia tak lahko ako na SK...

cica0025

ahoj,ja ti poviem moju skusenost...moja nemcina bola lepsi zaciatocnik,vedela som hlavne veci...som v nemecku 2 mesiac ako opatrovatelka deti..a poviem ti neni to med lizat..popritom robim iba s detmi a do skolky po nich..ja by som si netrufala do mekacu ist robit (bola som tu v nemecku par x a hned som si pomyslela ze ako mozu tie baby ist do nieocho takehoto) kedze je tam velky ruch vela ludi tam chodi a ta ich nemcina je dost zlozita na pocuvanie a popravde tam kmitali..neviem ...byt na tvojom mieste sa ju doucim lebo nemyslim ze to budes dobre znasat a hlavne ked si aj sama neveris :)