Pocit dusenia

Príspevok v téme: Pocit dusenia
Jarka77

Mam vyse mesiaca problemy ze nemozem poriadne dychat,v noci sa zobudim s tym akoby som sa nemohla nadychnut.Lekarka mi dala lieky na stres ktore mi nezabrali pritom necitim sa ze by som bola v strese.Absolvovala som vysetrenie na krcnom,na ortopedii aj na endokrinologii a ani jedna z moznosti.Este ma caka alergologia a potom uz neviem.Chcem sa opytat ci nemal niekto z vas taketo problemy, tlak v krku pocit ze nemozte dychat.Ten tlak v krku citim stale.

damaxy

Ja som išla sa za psychiatrom.Moja porucha sa volala panická porucha.Zo začiatku to bol len pocit že nemozem sa nadýchnut,a taka hrča v krku na tom mieste kde jeSZ.nejak som to rozdýchala.PO par dnoch to bolo opat.Nemohla som sa nadýchnut, mala somstrach že sa zadusím,záchvaty prisli znezdajky.V obchode som tiež začala mavat pocit že sa udusím . A stupnovalo sa to. Potom sa pridali aj zrýchlený tep,parkrat som s tým bola na pohotovosti.Posledný záchvat mi bolo tak zle že pohotovost musela príst k nam,nevladala som ani na vecko zájst.Preto ak sa ti to podobá neotálaj,lebo je to moje najhoršie čo som zažila.Skus si pri tom stave dat jedno magnezium,to ma tak skludnilo.Nikto nevie z coho tato porucha vznika.Ale myslím že v tvojom stave rozhovor s psychologom pomoze.Pa

Jarka77

damaxy no aby som doplnila hlavne to je vecer mala som strasny stav ked som myslela ze omdliem ze nemozem dychat na pohotovosti len trochu zvyseny tlak zo strachu inac nic.A ako hovoris zatial vsade dobre vysledky.Zistili mi sice popri tom ze mam trochu inu strukturu stitnej zlazy ale ze to z toho vobec nemozem mat taky stav.Asi fakt vyskusam toho psychologa.

Jarka77

damaxy dakujem za radu. Mozno fakt vyskusam to mam ist ku psychologovi?Mam doma zatial lieky proti uzkosti Oxazepan to mi dali ako prve.Vies je mam pocit akoby ma islo zadusit pricom ked som bola na pohotovosti hrdlo ciste akoby ma svrbel ci trpol jazyk.Rozmyslala som ze zacnem viac cvicit po praci aby som odburala stres.Mozno fakt na mna vsetko dolahlo ktovie a nechcem si to pripustit.

damaxy

Myslim,že ma do toho štadia dostala tá neistota,že čo je so mnou,nikto nevedel,všade dobré výsledky,mala som strach no a potom to uz vieš.3 mesiaca potácania v neistote.Je ti blbo ale objednaju ta na alergo o 2 týzdne,ked to nevyslo tak dajme nieco ine o mesiac...

damaxy

jarka,ja som to mala 2,5roka ale to by si musela mat aj ty tie príznaky dokopy co som ti opísala Myslím 2,5 roka aj s liečbou.Prišla som vlastne na to sama Tiez ma posielali na plucne na alergo so srdcom a nakoniec som sla na psycho a bolo.Je to ok.Videla som tam tolko znamych ludi,takze viem ze su to choroby ako kazde ine a mnohé vyliecitelné.Vies kým budeš nahanat sa kade tade,aby sa ti nepohorsilo

Jarka77

damaxy - myslis ze to moze byt psychicke? Nejak si to nechcem pripustit ze by to toto mohlo byt.Dalo by sa povedat ze som flegmatik, no nevylucujem to. A ako dlho si to mala?

damaxy

ano ja som to mala bolo to psychické ochorenie ale to bol len jeden z príznakov,dalej to uz nepokracuje? triaska,nevolnost do odpadnutia?

Jarka77

uz 2x som bola na pohotovosti ale vzdy boli dychacie cesty ciste.Uz si pripadam ako blazon.Lekarka mi sice dnes vravela ze urcite prideme na to co je pricina ale kedy? V noci nemozem poriadne spat.

Jarka77

ahojte diky za radu nemam astmu ani neberiem antikoncepciu, dokonca aj priedusky mam ciste.Fakt neviem zistit pricinu.Aj teraz pracujem a stale citim ten hnusny tlak v krku.