Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.

Príspevok v téme: Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.
Andrea,15

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu.Už nemám nervy sa pozerať na to ako ma moji premilený rodiča držia doma na reťazi..Mám 15 rokov všetci moji spolužiaci kamaráti a rovesníci si užívajú sú vonku aj do 00:00 a žúrujú..Ja musím byť doma o 19:30 vždy keď sa pýtam okolo 21:00 von s partiou povedia nie.Ich dôvod je že nechcú mať so mňa kur*u pritom som s nikým ešte nespala!Vždy mi ešte s ironiou a nervami povedia keď budeš mať 18 zbaľ si veci a choď kde len chceš..Je mi to trápne pred kamarátmi doslova sa mi zato vysmievajú a ja po nociach plakávam zato akých mám rodičov..Proste myslím že by mali byť trochu povoľný voči mojim požiadavkám aj keď chápem že sa o mňa boja ale tak trochu dôvery by im nezaškodilo či?..Ja to už takto nedokážem trpieť ďalej veď to už nieje normálne keď ma 9 ročné decko večierku neskôr ako ja?! ..Prosím poradte mi čo mám robiť? Ako im mám vysvetliť že aj ja chcem byť dlhšie ako všetci kamaráti?...Vopred za všetky rady Ďakujem!

Aja02

Prezývka, vtipné. O dva roky starší a hráš sa tu na veľkého moralistu. :D

PS: Nejdem do Bratislavy, ale do Trnavy.

A predávať nič nejdem ani sa nechystáme. Rodiča chcú zostať žiť tu.

Prezývka55

Aja02 v pohode, mlada nevyburena, tvoj vek vsetko vysvetluje, len to nepredavajte, este sa tam budes chciet vratit.

Aja02 na dedine je detstvo ine ako v meste .. ale chod kludne do BA kup si tam bytik a ked budes mat deti pochopis preco nie je vhodne aby bolo za tmy von :).

Aja02

Ja vychádzam z výchovy mojich rodičov. Nám nezakazovali nič a ja aj moji súrodenci sme celú pubertu v pohode prežili. Pri takýchto diskusiách si vždy poviem, že som vďačná za svojich rodičov, ktorý mne a aj mojim súrodencom verili.

Aja02

Prezývka, ja bývam na takej dedine, kde nie je absolútne žiaden obchod, akurát jedna krčma a nenakúpiš tu nič. Vodičák nemám, takže ísť na jeden nákup raz za týždeň u mňa padá.
Neviem ako ty, ale ja chodím tiež s kamarátmi von a chodíme si sadnúť niekedy len tak do reštaurácie alebo do kaviarne. Nepovažujem to za žiadne deluxe ani nič podobné, len je to obrovská výhoda oproti dedine, kde zdochol pes a kde idú dokopy 4 spoje denne. Bývala som tu 19 rokov, teraz idem odtiaľto konečne preč a neviem sa dočkať.

Prezývka55

Aja02 nejde o to nepustit ide o to ze nie je ziadne logicke vysvetlenie aby dieta chodilo po nociach po vonku, to je ako keby sa ta spytalo ze ci si moze zaplavat v studni, no tiez je to somarina.

Prezývka55

Aja02 ale naco ti spoje :D naco ti restauracie, obchody??

Tak na jednej strane povies ze cvicenie je nutne zlo a na druhej ze otvorena restauracia je nieco ako deluxe vyhody. Neni restauracia len nutne zlo aby clovek prezil a neumrel od hladu? A to sa da nahradit tym ze si navaris .. a huraa netreba ti restauraciu.

A existuje taka vec na 4 kolesach ze sa to vola ze auto. Do neho nalozis veci napriklad ze 10kg muky 10 prepravok malinoviek a raz tyzdenne ides do tej plechovice co si nadava obchod nakupis a vsetko donesies domov a mas pokoj.

Pre mna su obchodny nesmierna strata casu a restauracie takisto .. absolutny prezitok, nutna jazda ako ty hovoris keby to netrebalo k zivoto tak tam nejdem.
Som rad ze su este aj take dedine kde tieto ochodaky a restauracie nie su. Aspon tam neobsmrdaju ludia z okolia.

Mimochodom na dedine jedine co ti treba su nohy alebo bicykel nic viac nepotrebujes to skor v meste ked daco treba vzdy potrebujes nejaky spoj.

slnovrat

Pokiaľ ma to dievča normálnu slušnú.partiu, rodicia vedia kde je, s kým je, ak vie dievča normalne s rodičmi komunikovať, tak je jedno či je vonku do pol osmej, či do deviatej. Ak bude chcieť, začne fajčiť a pit tak či tak...aj za mojich čias boli lacné baby a všelijakí chuligáni, ale či bude aj ona, to je uz na nej. Na diskotéku by som ju nepustila, to je čistý hnoj