Vedlajsie ucinky antidepresiv

Príspevok v téme: Vedlajsie ucinky antidepresiv
Cudzinec

Zdravim, uz raz som sem pisal.

Siel som za neurologickou kvoli trasu v prstoch (mimo toho vsak mavam aj bezdovodne pocity unavy a mentalnej vycerpanosti, tiez aj mravencenie v nohach alebo sa mi sam od seba nejaky sval napina par sekund, ale to len zriedka), urobila mi zakladne EMG vysetrenie na tetaniu s negativnym vysledkom, predpisala mi slabe antidepresiva (Sertralin Actavis 50mg) s tym, ze o dva tyzdne mam prist na kontrolu a urobia mi aj specialne EMG na tremor. Spravili mi pomerne podrobnu zdravotnu aj zivotnu anamnezu, takze doktorka usudila, ze to bude najskor problem psychosomaticky.

Ked som si prvy krat zobral polku tabletky (taku mam dennu davku na prvy tyzden), bol som uplne apaticky, nic ma nebavilo, mohol by ma prejst aj kamion a vobec by ma to nesralo, hoci tras zmizol, ale bolo mi to jedno. Mama chcela, aby som striasol slivky zo stromu, tak som tak aj urobil, ale zbierat sa mi uz nechcelo, proste som si len tak sadol a hoci mi mama dohovarala, nech zbieram, tak ani so mnou nehlo, vsetko bolo nudne a prazdne, bol som otupeny a chcelo sa mi len lezat a nic nerobit, no spat sa mi nedalo.

Rozhodol som sa, ze to budem brat radsej vecer nez rano, na dalsi den som sa citil celkom fajn az kym som si nezobral dalsiu poltabletku vecer. Zle sa mi spalo (tak ako aj predoslu noc), znova som bol otupeny. Povedal som si, ze to uz brat nebudem, ved nemam tazku depresiu a radsej nech sa mi trochu trasu prsty nez toto.

Tu druhu poltabletku som si dal vo stvrtok vecer, lenze ja sa stale citim divne. Rano, ked som sa zobudil, som si chytil tvar a mal som pocit, ze sa mojej tvare dotyka cudzi clovek a zaroven ze rukami sa dotykam cudzieho cloveka. Strasne som sa toho prelakol. Nastastie, uz potom ked som sa dotykal seba, tak uz to nebolo take rozdvojene ci ako to nazvat, no mam cely den pocity derealizacie. Vsetko mi pripada neskutocne, ako nejaka kopia reality ci pocitacova simulacia. Vsetko si potrebujem ohmatat, aby som si overil, ze je to skutocne, popravde ma tento stav strasne desi Tiez sa citim trochu otupeny a nesustredeny, hoci som trebars dnes soferoval a slo to celkom bez problemov. Vsetko je take prazdne a nic ma neserie, poziadal som dokonca mladsieho brata nech ma udrie, dal mi facku a niekolko silnejsich uderov pod pas a do brucha, bolelo ma to, ale vobec ma to nestvalo. Keby ma ulici niekto prepadol, asi by som zacal utekat len na zaklade racionalnej uvahy, ale nedokazal by som byt z toho nasraty. Prsty su sice az roboticky stabilne, stale sa netrasu, ale to je to, na com mi teraz najmenej zalezi.

Su taketo ucinky normalne? Prejde to? Co mam s tym robit? Odmietam dalej brat to svinstvo. Odporucili mi na neurologii psychoterapiu, tu hodlam kazdopadne vyskusat.

Totiz je pravda, ze mam sklon k nadmernemu sebapozorovaniu, takze asi aj preto som tak zdeseny z tychto pocitov, co teraz mam. Navyse mam z toho sialene myslienky. Napadlo ma trebars, ze ak ma toto neprejde, tak napisem depresivny roman o svojom zivote a potom spacham samovrazdu. Normalne by ma nic take nenapadlo. Prosim, poradte mi nieco, lebo mi je fakt blbo.

jedulka

nevědomí,kvalita spánku,všechno k tomu patří!V podvědomí se shromažďuje emoční napětí,které je nutné dostat ven.Ale jak? Všechno je doteď ve stavu hledání ....Spánek už je méně neznámý a ohledaný tedy taky jen z části.Výzkum který jsem viděla byl velmi jednoduchý a už jsem tady o něm psala.Jednoduše se napojí člověk na známý EEG,a dá se ho spát.Jediný co má dotyčný za úkol, je když ho probudí zapsat,co se mu zdálo.
Máme dva druhy spánku.
REM - zvládání strachu a stresu,fáze zaplnění negativními procesy
NREM - pozitivní myšlení,dobíjení energetických sil.
Zkoumali se už i lidé s těžkými depresivními stavy a bylo zjištěno,že je jejich REN spánek je o mnoho větší a delší než NREM.Zase,je to ve fázi pokusů, nic pro nás.
Kde je vznik neurastenie, neurozy a nebo jak chcete,to ještě nikdo neví ....

RNG

Inac trasenie ruk je casto sposobene nedostatkom vitaminu B-12, ktory sa nam vytvara najma v dobrej probiotickej crevnej flore.
Na stastie tento je velmi jednoducho doplnit sublingualne, tj s minitabletkou pod jazyk.
Skus brat 5 miligramov denne aspon 2 tyzdne, mozno ti to pomoze.
Nefdostatok B-12 sa prejavi aj v chudokrvnosti, kde B-12 je nevyhnutny na tvorbu cervenych krviniek. Tak isto je potrebny s B-6 a B-9 na metylacne procesy, najma na znizenie hladiny skodliveho homocysteinu, ktory zdrsnuje vystelky ciev a tym umozni usadzovasnie sa nanosov na cievach. Na hladke cievy sa obvykle nic nemoze permanentne prilepit, lebo su velmi smyklave.

RNG

Ja som tu nie na odsudzovanie, ale na uvedenie inych, alternativnych sposobov na adresovanie zdravotnych problemov, a to najma takych co su predavane volne ako neskodne potravinove doplnky. Lebo to sa zialbohu od vasich lekarov nemozete dozvediet, cest vzacnym vynimkam.
Po uvedeni faktov, tj dobrych aj zlych vlastnosti roznych prostriedkov je na vas, aby ste sa rozhodli, co si vyberiete.

jedulka

Cudzinec...jsem ráda, že rozumuješ velmi realisticky a pragmaticky.Souhlasím s tebou co se týká mého odkazu.NIC NENÍ ČERNOBÍLÍ.Prostě se tady rvou dvě marketingové společnosti o pacienty s psychickýma problémy a protože jejich počet narůstá do astronomických výšek,řádu desítek miliónů,jde hlavně o peníze.Už jsem ti dala jak to vidí lidé co odsuzují AD a jiné léky.Teď ti nabídnu druhý pohled pomoci.Podle měj jde zase jen o marketink a peníze, nicméně je to velmi ohleduplné,nikdo tě kromě do koupi jejich doplňkových produktů netlačí.Doplňkové potraviny neuškodí a proces je nenásilný a také o komunikaci. Je to cesta nepoznaná a já se tudy vyberu abych zjistila jaké jsou výsledky.Když tak koumej se mnou,dvě hlavy více rozumu,obzvláště ,když přemýšlejí stejně!
theroadback.org
RNG ...jsem ráda, že alespoň tu aronii neodsuzuješ.My se snažíme,ale v rámci našich možností.

Cudzinec

RNG:
Tvrdis nasledovne - "Nervove problemy maju povod v nedostatkoch /prebytkoch alebo kolisavych hladinach neurotransmitrerov rozneho druhu."

Takze vsetky nervove tazkosti sa daju riesit prirodnymi produktmi? A co mysel? Konkretne nevedomie a tieto zalezitosti, tym podla teba nema vyznam sa zapodievat?

Sejla: Veru hej a ako tak zistujem, nie som tu jediny mimozemstan =). S tou vnimavostou mas pravdu, uz od utleho detstva mam pocit, ze sa na svet divam celkom inak ako vacsina ostatnych ludi, hoci nastastie mam par spriaznenych dusi.

To trasenie ruk mizne a objavuje sa niekedy aj v priebehu dna, relativne nezavisle od toho, v akom som citovom rozpolozeni. Spozoroval som to tak pred troma mesiacmi. Uzkost mavam skor situacnu, hoci sem-tam z nicoho nic citim v sebe taku prazdnotu, clivotu, nepokoj a potrebu blizkosti s niekym (hoci nie je nik taky, co by ju dokazal uspokojit).

Sejla

Cudzinec, ty si odkiaľ pricestoval, z inej planéty? Myslím to v dobrom..
Podľa mňa si len veľmi vnímavý, brala som AD, bolo to už veľmi dávno, ale pamätám si tie isté pocity ako si tu popísal. Si spomínam ako som experimentovala s myšlienkami, nespájali sa mi s pocitmi, necítila som nič. Neboj, po vysadení sa vrátiš do normálu. Ale nabudúce si radšej o liekoch pozistuj všetko pred tým než začneš brať. AD je svinstvo a nikdy by som to nebrala keby mi to nedavkovali násilím.
S tým trasením rúk a úzkostou, ako často to mávaš? Ja to mám od nepamäti, sú obdobia, kedy je to každý deň, inokedy nič aj mesiac. Daj vedieť čo ti zistili.
Drž sa!

p.d.

Spachat samovrazdu moze byt kludne len rozhodnutim cloveka v zufalej situacii, napr. v pripade exekucii (nemaj strach, odsedis a ides domov, aj tam su ludia dobri a zli). Alebo su tieto myslienky sposobene zlou chemickou reakciou v mozgu, tam odporucam hospitalizaciu, pobyt v nemocnici, inak sa asi zabijes, sorry.