Pukanie v kĺboch

Príspevok v téme: Pukanie v kĺboch
raimond

Chcem sa spýtať čo použiť na moje kĺby, keď mi pri nejakom pohybe v nich puká. Začal som chodiť do fitka a napr. pri cviku lýtok mi puká v členku. Pri cviku na predlaktie mi puká v zápestí.
Čo sa s tým dá robiť ? Aké prípravky mám na to užiť aby mi nepukalo v kĺboch ? Dá sa to vôbec nejak liečiť ?

mary77

ahojte, mne pukaju asi vsetky klby....ked som zacala mat pri zatazeny bolesti v laktoch a kolenach tak som bola u ortopeda...po prehliadke mi samozrejme dal nejake vitaminy a nejaky doplnok ktory ako som si precitala bol vyrobeny aj z musiel....ale podstatne je to, ze doktor ma ubezpecil ze to nieje ziaden problem, ak to nesposobuje bolest.....je to jednoducho taka stavba kostry...prilisna ohyblivost klbov ktore pri navrate pukaju....tak neviem ale aspon to ukludni ;o) a najlepsie je jest obycajnu potravinarsku zelatinu alebo chrupavky z kurata napriklad, maju podobny ak nie lepsi ucinok ako tie najdrahsie doplnky

Peto T

Vitamín C je potrebný na regeneráciu kolagénu v chrupavke a zlepšuje klznosť synoviálnej tekutiny. Takže popri uvedených radách, pridať aspoň 1000mg denne, rozdelené na 3 dávky, veľa piť.

Môže byť nevhodné pri poruchách obličiek, železa alebo medi. Znižuje účinok antikoagulancií.

neda

Pukanie spôsobuje vzduch medzi kĺbmi to je zapríčinené nedostatkom maziva v kĺboch. Vhodné sú prípravky na zvýšenie produkcie kĺboveho maziva a regeneráciu povrchu chrupavky alebo rôzne želatíny, avokádový olej a pod. Tieto prípravky zaberajú približne po 2-3 týždňoch. Testujem JOINT performance ale zatiaľ nevidím žiaden rozdiel.

ahojte

dobry vecer, mam ten isty problem. mam hlasne pukanie kolien, hlavne ked som v sede a potom vsatanem. momentalne konzumujem tabletky corte, na posilnenie kolennej chrupavky, ale touto céstou Vas chcem poprosit, co by som mala urobit, aby to pukanie prestalo, ak je to mozne, mam 26 rokov, za Vasu radu Vam dakujem

mario polio

Tiež mám rovnaký problém. Ja si viem prudším pohybom puknúť takmer všetko čo sa dá. Pociťujem mierne pukanie kostičiek či čoho v pravom kolene, to už mám roky, vystriem ho a pukne mi tam. Potom pri strečingu a podobných cvikoch mi taktiež pukajú kosti, čím viac cvičím tým viac to pociťujem. Spravím mostík a pukne mi v hrudi a pod. Neni to nebezpečne? Neopotrebúvajú sa tak klby, ale tak niečo? Čo s tým teda, ten COLAFIT?

RNG

Je vyziva specificky na klby, ktora je zo zivocisnej klbovej hmoty,hydrolyzovane (do makka varene) gliky.
Jeden z vytazkov je zivocisna zelatina.
Ine su glukosamin, chondroitin, hyaluronicka kyselina. Na transportaciu tychto materialov treba aj MSM
Hotove zmesy sa predavaju ako vyziva na klby.Hladaj v doplnkovych obchodoch, aj ja ich mam niekolko v mojich.
Na klbovy maz je MSM, avokado(2-3 krat tyzdenne jedno)a CMO.