Veštenie veríte/neveríte?

mam56

A neviem, či by nám videnie energií hmotného sveta umožnilo vidieť aj energie z duchovného sveta - o tom silno pochybujem.
Také prístroje ešte nevynašli a podľa mňa ich ani nikdy nevynájdu, lebo nemôžu zachytiť to, čo je z iného sveta, z inej dimenzie.
Taká schopnosť sa dá získať, ale je pre ľudí viac na príťaž ako na osoh. Ak si predstavíte, že by ste videli okolo seba anjelov alebo duchov, tak by ste si mysleli, že ste zrelí na psychiatriu:-)

mam56

Za každým pôsobením negatívnej energie je pôsobenie nečistého ducha. Cez túto energiu démon ničí život človeka a ruinuje vaše šťastie. Človeku v takom prípade nič nevychádza, ani vzťahy, aj zdravie sa môže zhoršiť.
Ak sa na to všetko pozrieme z nadhľadu, tak všetko je "len" energia. Každá hmota je len forma zhustenej energie. Keď je všetko energia, prečo by nemohla existovať aj iná forma duchovnej energie, či už pozitívna alebo negatívna?
Máme síce oči, ktorým veríme, ale cez ne vidíme svet ako ho máme vidieť. Namiesto očí nemáme špeciálne mikroskopy, aby sme videli, aké je to všetko v skutočnosti.
Hoci vidíme, tak sme súčasne väčšinou aj slepí:-)

mam56

Medzi duchovnými vecami a psychickými problémami je častokrát len veľmi tenký ľad. Negatívne duchovné veci silno negatívne pôsobia na psychiku človeka.
Dochádza preto k tomu, že si ľudia myslia, že s týmito vecami netreba mať nič spoločné, ale to nie je podľa mňa správny postoj.
Ja sa tu tiež neprejavujem ako práve normálny týpek, ale niečo vám poviem, čo som zažil.
Zažil som pred rokmi trápenie nečistého ducha. Stalo sa mi to po jednom nevydarenom exorcizme, ak by som to mal takto zjednodušene povedať.
Ja som vracal pomaly každých 5 minút, desať mesiacov. Ja som si myslel, že umriem, že ma ten nečistých duch kompletne zničí a utrápi. Nemohol som nájsť exorcistu, ktorý by mi reálne pomohol. Potom som sa k takému dostal. Po jednom jeho exorcizme som prestal vracať a nevraciam do dnešného dňa, už cca. štyri roky. Vtedy som nepil alkohol, ani som nebral žiadne drogy.
Také veci nemožno podceňovať a netreba byť voči tomu len hrubo kriticky.
Na veštení teoreticky môže byť niečo pravdy, ale je to v prvom rade ťažký hriech, ak si dáte veštiť. Je to preto, že za veštením stojí nečistý duch (ak ide o skutočné veštenie a nielen hádanie z kariet).

veštenie nie

Nikto nemá osud dopredu určený, o svojej budúcnosti rozhodujeme sami svojimi rozhodnutiami. Ak veríte v Boha, mali by ste vedieť, že On dáva človeku úplnú slobodu v rozhodovaní a nijaký osud mu dopredu nenalinajkoval. Má pre každého jeho vlastné povolanie a poslanie v živote, pre ktoré ho stvoril, ale človek môže tomuto božiemu plánu povedať svoje nie a Boh to bude rešpektovať. Boh ako vševediaci dobre vie, ako sa v tej-ktorej situácii rozhodneme, ale určite nám to nepovie, lebo by sme už nemali 100 %-nú istotu, že je to naozaj naše vlastné slobodné rozhodnutie. Takže v každej minúte života máme pred sebou úplne čistý papier, na ktorý píšeme len my sami. Nie všetky situácie a okolnosti v našom živote môžeme ovplyvniť, ale to, ako na ne budeme reagovať, tak to ovplyvniť môžeme, lebo to je úplne v našej moci, o tom rozhodujeme sami. Ak nám niekto povie, že v tej či onej situácii máme konať tak alebo onak, manipuluje a ovplyvňuje našu slobodu, ktorá je darom od Boha. A prianím Boha je, aby sme boli v každej chvíli slobodní.

Snaha poznať budúcnosť a mať pod kontrolou to neisté, čo nás ešte len čaká a čo nepoznáme, nás pokúša hľadať spôsoby, ako sa dozvedieť niečo o tom, čo bude. A na túto strunu udiera pokušenie od zlého. Ani zlý duch nepozná našu budúcnosť, je však klamárom a preto nie je pre neho nič ľahšie, ako si túto našu budúcnosť vymyslieť a ponúknuť nám ju skrze veštcov, a my ju budeme vlastnou poverčivosťou napĺňať. Je veľmi inteligentný, pozná minulosť, pozná naše slabé stránky, aj to, ako zvykneme reagovať v akej situácii, a preto dokáže niektoré veci predpokladať, ale ani on sám nemá dosah na našu slobodnú vôľu. Ak by vám veštec povedal, že ostanete slobodnou mamičkou (už to tu bolo na fóre), keď by ste sa napriek tejto veštbe rozhodli nespať s nijakým mužom pred manželstvom, mohol by sa zlý aj roztrhať a táto veštba by mu nevyšla. Opak sa však stáva. Žena, ktorá sa vráti od veštca s takouto víziou budúcnosti sa cíti spútaná, veď je to jej budúcnosť, ktorú nezmení, je to jej osud, ktorý sa aj tak naplní, a tak začína pokukovať po mužoch v okolí s otázkou, ktorý asi bude tým oteckom jej dieťaťa a príležitostiam k sexuálnemu zblíženiu sa vyhýbať nebude. Ak by nešla k veštcovi, možno by ju ani nenapadlo vyspať sa práve s tým dotyčným, o ktorom predpokladá, že veštec hovoril.

Takže Boh si váži slobodu človeka a neurobí nič, aby ju nejako obmedzil, čiže neodkryje človeku, čo bude, aby ho tým nenavádzal nejakým smerom. Diabol, naopak chce narušiť slobodné rozhodovanie človeka a natíska mu svoje vlastné vymyslené predstavy, ako by sa život človeka mal uberať. Človek mu na to skočí a diabol sa smeje. Poťahuje ním ako šachovou figúrkou na šachovnici.

Preto Boh povedal v Starom zákone:

Nech niet medzi vami nikoho, kto by sa vypytoval hádačov, dával pozor na sny a na znamenia; nech niet čarodejníkov, zaklínačov, nikoho, kto by sa radil duchov alebo veštcov, alebo by sa pýtal mŕtvych na pravdu. Všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi.

Ak teda nejaký veštec hovorí, že má dar od Boha poznať budúcnosť a v Božom mene ju prezradí ľuďom, ktorí sa k nemu chodia pýtať, tak klame. Ak veští, tak tak koná v mene zlého ducha. A pamätajte, nič od diabla človek nemá zadarmo, za všetko si tento raz bude pýtať veľmi vysokú cenu, vašu dušu. Nie je to hrozné, byť za niečo zaviazaný diablovi? Utekajte od veštcov, keď nechcete padnúť do jeho osídiel.

PS: Ak vám veštec prezradí niečo z vašej minulosti, nedivte sa. Diabol minulosť pozná. Už to by malo byť pre vás výstrahou, aby ste ho skrze veštby nevpustili do svojho života.

Filip TT

v sirokom pribuzentve mam taky pripad, co chodi k vesticiam, zaujimalo ho hlavne, kedy zbohatne, tak mu to ta vestica predpovedala, ze uz coskoro .... a naozaj zanedlho zomrela jeho matka a jeho sestra v jeden den a on sa tesil ze je jedinym dedicom rodneho domu...dik za taky "dar"

veštenie1

nezaujíma ma čo si kto myslí mám osobnú skúsenosť že sú ľudia ktorý majú taký dar :) ja som skúsila a neľutujem

veštenie1

ja chodievam pravidelne jednej staršej pani s Popradu je úplne úžasná povedala mi veci ktoré som ja nikomu nepovedala je to uplne neuveriteľné :) Chodievam k nej pravidelne aj na začiatku roka nech viem čo ma čaká a všetko sa od nej plní. Má veľa ľudí a sú tiež spokojný a najlepšie je že berie len 10 eur a mám zato totálne presný výklad :)