Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

ninajenina

Neevidujes ich mozno preto lebo si sa este nedostal do bodu kedy si uz bol rozhodnuty naozaj to uplne ukoncit...Prvy usek je vlastne o tom. Ja som si vela krat povedala koniec ale vzdy vo mne horela este nejaka iskricka len toto uz bolo stadium, kedy som uz bola naozaj rozhodnuta pre koniec..a druhy usek to prislo az potom a zijem tak vlastne teraz. A dufam ze to coskoro zaevidujes aj ty u seba. Velmi ti to prajem a urcite na mail niekedy napisem :)

Mimulus

Ako keby si opísala všetko čo práve prežívam ja - dúfam, že nemám schízu a nepíšem si sám so sebou :D Veľmi ti ďakujem - konečne to niekto napísal presne tak ako to cítim, o sebectve, egoizme - jednoducho o všetkom. Aby niekto napísal presne čo momentálne cítim tak to sa mi tu za ten rok ešte nestalo takže velikánska vďaka.
Len v dvoch úsekoch som sa trošku stratil a to ,,Ak to mam napisat doslovne tak v momente ked som to chcela ukoncit som sa proste rozhodla ze to neurobim. Ze neurobim miesto niekomu v mojom zivote lebo je moj. Iba moj. dostala som tu sancu byt na tomto svete preco ju nevyuzit? Tak ako chcem ja nie ako sa to odomna ocakava? Proste som si povedla ze idem zit tak ako ja chcem a riadne si to uzijem.,,

,,Tesim sa na problemy, rada ich riesim rada sa hadam ked mi pride vyssia faktura, dostanem pokutu..rada si obhajujem svoj zivot. Aj na to ked sa zalubim na prvy pohlad, cervenam, ked som v rozpakoch, ked sa udriem ked podvediem priatela, ked mi to ublizi ked to chcem napravit, ked sa trapim na vsetko a zo vsetkeho sa tesim, lebo viem ze zijem.,,

Tieto dve veci akosi u mňa ešte neevidujem ale všetko je to ako cez kopirák :) Ako keby si žila vo mne. Veľmi pekne ti ĎAKUJEM. Ešte nájsť tie dve veci a vyriešiť problémy ktoré mám a bude super :)

ninajenina

Mimulus ahoj.

Nemyslim ze sa pozname ale clovek nikdy nevie :) tbl 555 v tom pripade sa ospravedlnujem ale nedalo mi nesuhlasit :)vies, podla mna je kazdy clovek vo svojej podstate velky pokrytec sebec a egoista a primitiv len ma iq a moznost emocne prezivat tento svet takze ma nejake tie bonusy na to aby sam seba formoval.
Ano pisem ti z vlastnej skusenosti prezila som velmi vela zlych veci po ktorych nasledovali dlhorocne depresie a posledna ma uplne zlozila. Trvala pol roka a nedokazala som uz ani vstat z postele a najest sa. Schudla som 15 kilo a rozmyslala len nad tym ako to ukoncit, ci to ukoncit, alebo pockat..ale vlastne na co?..to bol neustaly kolobeh mojich myslienok. Psycholog mi nepomohol hovoril na moj vkus prilis vseobecne a nechal ma nech na vsetko pridem sama len mi obcas hodil nejaku slovnu barlicku. Za to som nechcela platit dalej. K psychiatrovi som nesla. Neverila som ze lieky ktore ma budu drzat pod kontrolov nieco zachrania. Rozmyslala som ok, dam si lieky bude mi umelo dobre a ked ich vynecham tak mi prepne uplne? a potom budem zase na zaciatku a skusim to ukoncit lebo som nezobrala lieky ?mam sa umelo drzat pri niecom co nechcem?..ved nechcem zit..a tak to islo pekne z kopca..V uplnom zufalstve som prestala hladat riesenia a to bol asi bod za ktory som velmi vdacna a bol najkrajsim momentom aj ked velmi bolestivym. Ak to mam napisat doslovne tak v momente ked som to chcela ukoncit som sa proste rozhodla ze to neurobim. Ze neurobim miesto niekomu v mojom zivote lebo je moj. Iba moj. dostala som tu sancu byt na tomto svete preco ju nevyuzit? Tak ako chcem ja nie ako sa to odomna ocakava? Proste som si povedla ze idem zit tak ako ja chcem a riadne si to uzijem. Bez toho aby ma zaujimal niekoho nazor ci je nieco spravne alebo nie, co si o mne budu mysliet ludia ved ja som tiez len clovek. Vytvorila som si vlastny nazor a skusila ake je to zit slobodne. Bola vo mne velka nenavist, este v ten vecer som sa pozrela do zrkadla a povedla si, ked chcem byt nahnevana budem. A poriadne. Je to moja vec, moj zivot uz nemam co stratit. Nejdem rozmyslat, co je spravne, kto je aky a na otazku preco som zacala odpovedat preco nie? Dovolila som sama sebe vyjadrit svoj nazor. Vsade. Ked so chcela kricat kricala som, ked som sa niekomu nechcela pozdravit nepozdravila som sa , ked mi niekto liezol na nervy povedla som - lezies mi na nervy. Vsetko mi bolo jedno a zacala som zit sebecky a s respektom voci sebe. Povedla som si si ked ja budem mat dostatok toho co potrebujem potom to mozem davat aj druhym. Ked nemam peniaze, nemozem ich rozdavat. Ked neverim sama sebe nemozem verit nikomu...A hladla som ludi len takych, ktori sa maju v mojich ociach dobre a dala si radit od nich. Nie od tych ktory sami nemaju nic, a radia inym lebo tych je velmi vela..Predstavila som si aky chcem zivot a co asi robia ludia ktory taky zivot maju, menej rozpravala a viac pocuvala. A skusala robit tie aktivity a rozmyslat tak ako oni. Nieco v zmysle - ked tento debil moze toto preco ja nemozem? :)Potom sa to stala moja najoblubenejsia hra a dnes som velmi stastna a mam zivot rada. Taky aky je. Aj ked je zly, aj ked je dobry...je mi to jedno. Tesim sa na problemy, rada ich riesim rada sa hadam ked mi pride vyssia faktura, dostanem pokutu..rada si obhajujem svoj zivot. Aj na to ked sa zalubim na prvy pohlad, cervenam, ked som v rozpakoch, ked sa udriem ked podvediem priatela, ked mi to ublizi ked to chcem napravit, ked sa trapim na vsetko a zo vsetkeho sa tesim, lebo viem ze zijem. Mozno nie spravne mozno by sa niekto chytil za hlavu ale mne je dobre tak co? A vzdy mi bude.Lebo si verim. Chapes?

Mimulus

ninajenina - naozaj veľmi pekne píšeš :) Už si ani nepamätám s kým som tu na fóre takto súhlasil ako s tebou... Nepoznáme sa? Ty niečo takéto prežívaš alebo si prežívala a dostala si sa z toho? Prepáč, možno som príliš zvedavý ale ak si bola v situácií, že si nevidela východisko tak kto alebo čo ti pomohlo dostať sa z toho?

A tbl555 je kamarátka :)

ninajenina

Mimulus ahoj odbornik sice niesom ak zacinas mat ten pocit :) ale myslim ze kazdy clovek ktory prejde problemom a dosihne po nom rovnovahu sa odbornikom na danny problem stava :) takisto ty ked skonci toto obdobie v tvojom zivote sa na to budes pozerat uple inak alebo to predcasne ukoncis a my ostatni sa na tvoje rozhodnutie budeme pozerat ako na jedno z moznych rieseni tohto problemu. Takze to je na tebe. Ale na tvoje otazky by som rada len tolko..- pises nove hodnoty ako materializmus pokrytectvo sebectvo..to niesu hodnoty len nieco ako povahove crty ktore ma v hlbke kazdy z nas. Ked sa clovek snazi byt najlepsim ako moze a prejavuje, rozvija v sebe len vlastnosti ako priatelskost otvorenost a dobrosrdecnost nemoze dosiahnut rovnovahu a pokoj. Pokoj nieje to ze budem usilovat o meditacny pokoj, mier a harmoniu a v penazenke budem mat 10 centov. Tym ze v sebe odmietas dlhodobo vlastnosti ktore su podla teba negativne potlacas polovicu svojho ja tak ako to zrejme robi tbl555 ktory/a tvrdi ze je dokonca presvedceny/a ze tym pokrytcom niesi. Ja som presvedcena ze kazdy clovek bez vynimky ma "dobru" aj "zlu" tvar a zit bez jednej je odmietanie duality ktora je sucastou celeho spolocenstva a prirody. Zakryvanie si jedneho oka alebo neviem ako by som ti to vysvetlila ale ak chces radu - prestan si veci definovat ako dobre a zle a zi spontanne bez toho aby si sa bal kazdeho svojho prejavu.Ved byt sebecky znamena len robit viac pre seba ako pre inych a sklony k samovrazde ma kazdy v obdobi kedy si odmieta pripustit ze nieje a nemusi byt dokonalym clovekom podla svojich predstav ale je a musi byt clovekom ktorym chce naozaj byt. Pekny den

MARISAPEPE

je možné zarastené nosné dierky ktoré má trápia plastickou operáciou vystrihnut,vždy sa hovorí o zpíleni nosa ale o uprave nosných dierkov nie dá sa to strašne ma to trápi.PRETO NIEKDY NEPOužIVAM NA NETE SVOJU FOTO,ani v pokeci ALE FOTO NEJAKéHO DIEVčATA KT NOSNE DIERKY strašne OBDIVUJEM,proste štve ma to