Pravda o rakovine - VITAMIN B17

vuty

ccc,
ale preco OXIDACNY stres? to je iny ako bezny stres? mozem ho ovplyvnit psychikov? a moze byt aj psychika zodpovedna za vznik nadorov?

ccc

alternativa: vtip je práve v tom,že JEDINE BIELKOVINY( t.j aj enzymy ) sú vytvárané naším telom podľa momentálnej situácie,čiže by sa to nemalo stať,že by nám takéto enzýmy chýbali.
resp.chýbyť môžu,ale vtedy ide často o stavy nezlučiteľné so životom.
Alebo je narušená ich syntéza ale to sú nesmierne ťažké klinické stavy napr.fenylketonúria,takýchto metabolických chorôb sa popisuje okolo 5000,

ccc

to vuti:
teraz si mi dala ťažkú otázku,ale povedala by som to asi tak,že v tele nám všetkým prebiehajú chemické reakcie a pri týchto reakciách vznikajú aj zlúčeniny,kt.môžu telo poškodiť a preto treba telu pomôcť,aby ho poškodili čo najmenej a na to sú tie antioxidanty.
a ten oxidačný stres prebieha u každého človeka,len nie v rovnakej miere,napr.u fajčierov oveľa viac,to je v podstate o tých volných radikáloch dosť často sa to spomína,tie potrebujeme eliminovať,aby nám neškodili

Alternativa

Ale ved ked je cosi v nas rozhasene, tak mozeme mat deficit enzymov - aspon niektorych. Alebo to nemoze vzniknut?

vuti

ccc,
toto je vysoko odborna diskusia, nad moje xapanie,
ccc, prosim ta, co je to oxidacny stres? to ako ked zijem v strese, alebo mam nejaky stres, tak sa mi poskodzuje DNA? alebo psychika-je tak silna, ze moze spustit rakovinu? na zaklade coho?

ccc

bielkoviny cukry,tuky,všetky zlúčeniny,kde sa nachádza uhlík vo väzbe s niečím sú považované za organické zlúčeniny

ccc

to vuti:
práve kôli kyanozlúčeninám je B17 kontraverzný,ale závisí od množstva v akom sa pri liečbe používa v akej zlúčenine a od veľa iných vecí.
Aj napr.arzén je jedovatý a používal sa na liečbu,a veľa iných látok,vezmi si napr.soľ NaCl- je nevyhnutná pre život,ale tiež sa ňou možeš otráviť

ccc

nerozumiem aka organicka časť enzýmu ? enzýmy sú bielkoviny.syntéza bielkovím v tele ako aj ich degradacia prebieha nepretržite podľa potrieb tela.
no a do syntetizovanej bielkoviny sa vbuduje centrálny anorganický ión,ktorý príjmame z potravy

vuti

dobry vecer, celkom dobre som to s tym B17 nepoxopila... obsahuje nejaku toxicku latku-kyanin tusim, a predsa sa pouziva pri liecbe rakoviny? to ten toxicky kyanin nici nadorove bunky alebo ako tomu mam rozumiet? neskodi potom viac telu ako pomaha, ked je toxicky? a co pri prevencii?ked budem uzivat B17 preventivne, nespustia jeho toxicke učinky vznik rakoviny?