Pravda o rakovine - VITAMIN B17

Alternativa

A teraz moja laicka otazka : tie vsetky "azy" maju nejake centralne iony, ako si uviedla. Tie sa dodaju vo vyzivovych doplnkoch. A kde sa vezme ta organicka cast enzymu?

ccc

alternativa trochu by som tie % pozmenila,životnému štýlu sa dáva asi 60%,zdravotnej starostlivosti asi 10 genetike až okolo 30% vo vzťahu ku vzniku chorob.
U nesmierne veľa chorôb je daný genetický predpoklad,lenže potom sú tu ešte rizikové faktory,kt.môžu chorobu odštartovať,alebo naopak určité protektívne kt.môžme "oklamať" našu DNA,a choroba sa potom nemusí aj manifestovat klinicky

ccc

Ok
tak napr.ten spomínaný Se-je súčasťou glutationperoxidázy- je významným bunkovým detoxikačným systémom v bunke vo vzťahu ku voľným radikálom.
potom je to napr.Zn, Cu,Mn- sú zložkou superoxiddismutázy.
tieto enzýmy pôsobia ako protipól pri oxidačnom poškodení buniek,v podstate tak pôsobia všetky spomínané antioxidanty A,C,E karotenoidy,flavonoidy atd,takých látok je veľa.
No a oxidačný stres je preto tak významný,pretože na jeho podklade dochádza ku poškodeniu DNA (to je začiatok každej karcinogenézy),následkom sú mutácie,inhibícia syntézy bielkovín ,ale aj predčasné starnutie ale aj nervové choroby ako Parkinson,Alzheimer,aj schizofrénia.
No a tieto enzýmy, čo som spomínala ešte napr.kataláza obsahuje Fe sú doležité pretože pred spomínanými chorobami,kt.je ale určite oveľa viac pôsobia preventívne,aktívne chránia a tiež sa podieľajú na reparačných mechanizmoch aj DNA, čo je mimoriadne dôležité

Alternativa

Nie, to nehovorim, asi je to rozne od dg ku dg. Len u mna v tej tvrdej matematike na genetiku nezostalo miesto. Asi musim trochu postudovat aj tym smerom :D. Ale vlastne naco...urcite danosti nezmenime, ale treba vyuzivat vsetky sance na ich pozitivne usmernenie, no nie? A tu vidim zdroj psychiku a vyzivu.

Alternativa

A ku spustacu chorob patri vyraznou mierou psychika , pretazenie, stres. Viac rokov som psychike ako spustacu davala velmi vysoke %-to - tak 70%. Dnes to mam skorigovane na 50:50 s vyzivou. A kde mam potom %-ta na geneticke dannosti, atd.? :D

ccc

a sme obrazne povedané zasa pri tom jablku.
a antioxidanty..tie určite tiež majú veľky zmysel,hlavne A,C,E a Se toho máme ešte k tomu vo všeobecnosti veľmi málo a pritom je dôležitou zložkou mimoriadne podstatných enzýmov.

zds

Vyzerá to tu nakoniec na parádnu názorovú synergiu:
- alternatíva píše o komplexnej výžive a podvyživení, toto sú, myslím dva veľmi dôležité orientačné body pri každom ochorení a pri rakovine zvlášť
- ccc, páči sa mi myšlienka o skúmaní podporujúceho vplyvu aditív, ktorých je toľko, že to musí zanechať na negatívny vplyv na imunitnom systéme človeka
- marcelka, škoda, že tvoj deo nemôže sem napísať..., ale od teba prišli dobré tipy na antioxidanty- C, E, A.... Tie „vychytávajú“ voľné radikály, ktoré majú mimoriadne deštručné vplyvy na bunkové steny. Pri onkologickom ochorení je voľných radikálov veľa, ako aj narušených buniek, silno viazne aj samotná regenerácia buniek. Na to sa dobre hodí betakortén (vit. A), ale aj zinok, kvalitné tuky omega 3 ako aj KVALITNE nasýtené mastné kyseliny, enzýmy-to je paráda sama osebe,,,
- takto by sa dalo pokračovať cez kyselinu listovú, celú radu vit. B, silný antioxidant selén, atď...až by sme nakoniec došli – ku komplexnej výžive.
Kde ju nájsť?
Hľadať (možno Alternatíva poradí, kde :), zaujímať sa o ňu, takmer som napísal, bojovať o ňu.
Je to boj o naše zdravie.

Najčítanejšie články