Pravda o rakovine - VITAMIN B17

zds

Ccc, už to tak vyzerá, že sme na rovnakej vlnovej dĺžke :)
Biocentrický prístup k životu, ktorý chápe život ako taký poklad aj pre človeka, je to presne, čo nám chýba a čom píšeš aj ty.
V lepšom prípade je to antropocentrický pohľad, ale bežne či najbežnejšie ide o egocentrický prístup. To je vlastne biznis na všetky strany.
.
Bez zdravej prírody (Zeme) nebude zdravý človek.
.
Aj keď v niektorých prípadoch neuznávam kompromisy, dnes sa im často nedá vyhnúť:
- radšej zeleninu s dusičňanmi ako hormónmi prešpikované upečené mäso
- radšej výživové doplnky ako syntetické lieky
- radšej prechádzky či cvičenia v telocvični, v mestských parkoch, ako vozenie sa v aute a vysedávanie pred telkou či pri pive
- radšej čítať knihy o zdravom spôsobe života a konať, ako bezhlavo hltať lieky

ccc

ináč to si mi zasa sadol,pretože mňa tiež nesmierne fascinuje fungovanie ľudského ale aj zvieracieho tela, v podstate je to rovnaké alebo aspoň veľmi podobné.
je to fakt úžasné,dokonalé, ľudia nevymysleli ešte nič dokonalejšie ako je zdravé telo.

ccc

prevziať plnú zodpovednosť za svoje zdravie...na 100% súhlasím, ALE, v porovnaní s našimi predkami sme zavalení tolkými negatívnymi zmenami-životné prostredie,úplne iné stravovacie návyky,permanentný stres a plno iných vecí..ako sa naše telo má tomu prizpôsobiť za tak krátky čas,ako je cca 100 rokov,čo to v evolúcii znamená ? nič.
tieto všetky choroby o kt.sa bavíme sú daňou za to,že žijeme tak ako žijeme.
hovoria nám-jedzte ryby-ale nepovedia,že sú plné ťažkých kovov,jadzte hydinu-je plná antibiotík a hormónov,jedzte zeleninu- je tam plno dusičnanov,športujte-a dýchame ten smog.
to v minulosti nebolo,aspoň nie v takej miere.
neustále predlžovanie ľudského veku..v minulosti ľudia zomierali hlavne na infekčné choroby,my nie lebo máme ATB,ale už aj tým za chvíľu odzvoní,pretože evolúcia mikróbov ide ďalej,stále nové a nové mutácie,a ATB fungujú čím ďalej tým menej,pretože niekomu tečie sopel a doktor mu dá ATB.ale to nie je to najhoršie,prečo sme tam kde sme.
ja osobne vidím najväčší problém asi v ekológii a v tom akým spôsobom žijeme,a i keď chcemem žiť ináč nevieme si na to vytvoriť podmienky,pretože nás spoločnosť zvalcuje,nie je to jednoducho možné a práve preto zamýšlať sa nad príčinami ? sú známe.potom už sa dajú iba hasiť dôsledky

zds

Dostať sa z tohoto začarovaného kruhu je veľmi ťažké.
Sústreďujeme sa na riešenie detailov a uniká nám podstata.
Kedy a kde ju nájdeme?
Nie je vlastne odpoveď naozaj ukrytá v dejinách ľudského rodu, keď naši predkovia žili v súlade s prírodnými zákonitosťami, nepotrebovali nemocnice, lieky a prežili desaťtitce rokov??
Nemám na mysli vrátiť sa do jaskýň...
.
Toto je jedna z najťažších vecí, ktorú musí, alebo by mal, urobiť každý z nás.
.
PREVZIAŤ PLNÚ ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJE ZDRAVIE.

zds

Ccc, mal som tušenie, že o tej homeostáze to myslíme rovnako len sa obaja inak vyjadrujeme.
Takže zhoda. :)
V zdravotníctve nerobím (bohužiaľ, chvalabohu?), ľudské telo ma naozaj zaujíma. Najviac ženské :) (asi to prebleskol máj).
Na ľudskom tele ma fascinuje jeho úžasná dokonalosť, na druhej strane ma deprimuje jeho devastácia v masovom meradle.
Je to obraz zablúdenia nášho ľudského rodu.
S tým súvisí aj množstvo degeneračných chorôb, z ktorých sa nevieme vymaniť.
Treba niečo radikálne zmeniť.
Systémovo.
Obávam sa, vlastne som si istý, že tá zmena nesúvisí s vynájdením opäť novej „bombovej“ vakcíny alebo špičkovej technológie (napr. nanotechnológia pri liečení onko ochorení, už je na svete, ešte v plienkach, ale opäť za veľmi veľké peniaze rieši dôsledky).

ccc

je dobre,že pri tak vážnej chorobe akou rakovina je sa ľudia chytajú aj stebla trávy.
len nesúhlasím a nepáči sa mi,keď niekto z neznalosti,alebo naschvál zavádza.
a potom etiologia karcinogenézy je veľmi presne vysvetlená aj liečba,problém je v tom,že sme každy individum a na niekoho niečo zaberie a na niekoho nie.je toľko typov nadorov a individualne danosti ľudi,neda sa niečo ZATIAĽ univerzalne vymyslieť,čo by pomohlo každemu.
ale ako vedecky podloženou prevenciou pred nádormi sú vitamíny A,C,E a ďalšie antioxidanty,pretože rakovina sa čím ďalej tým viac spája s oxidačným stresom v bunkách,potom nastane zmena DNA ,narušená funkcia imunit.systému,kt.takú bunku nezničí a už to ide...
to by som poradila ja ako prevenciu pred nádormi

ccc

vieš zds,vyjadruješ sa dosť odborne,preto sa niekedy pozabudnem,lebo už som tiež trochu zdeformovaná z toho,že sa treba vyjadrovať presne tak sem-tam uletím a chytám sa detailov,práve kôli tomu,že mám pocit,že vieš o čom píšeš len trocha nepresne.
tak sorry nechcem ťa poučovať,skôr mám tendenciu ti to vysvetliť.
a len tak so zvedavosti ľudské telo ťa zaujíma,alebo robíš v zdravotníctve ?

ccc

to zds:
teraz som pochopila ako si to myslel,ja som to myslela trošku ináč.Áno máš pravdu v tom,že keby v tele všetko fungovalo tak ako má nevznikla by choroba.
ale podľa mňa za tie choroby o kt.tu bola reč t.j rakovina,metabolické tzv.civilizačné napr.diabetes môže niečo iné.
na druhej strane v tele súvisí všetko so všetkým,takže ťažko to oddelovať,v tomto máš podľa mňa tiež pravdu.
aj v tom súhlasím,že dlhodobé prekyslovanie organizmu je škodlivé,a tá narúšana acidobázická rovnováha,ak je to v istých hraniciach je to OK,nevidím v tom problém,veď telo musí nejakým spôsobom reagovať na situáciu. to je niečo také (ja to tak vnímam),že napr.je úplne fyziologické ak v určitých okamihoch prevládajú katabolické procesy nad anabolickými,ale ak prevládajú dlhodobo,vtedy je problém.chcela som tu zdôrazniť ten faktor času,že je dôležitý.alebo ak človeku napr.10x/deň vystúpi tlak na 150/100 stále to neznamená,že má hypertenziu a všetky možné z toho vyplývajúce riziká.a tak je to aj s tou acidobázickou rovnováhou.a opakujem že pri narušení acidobázickej rovnováhy MIMO týchto de facto fyziologických výkyvov dochádza k akútnemu ohrozeniu života,ak chceš vysvetlím ti prečo.
a čo sa týka imunitného systému,častejšie sa objavujú informácie o tom(na rozdiel od minulosti),že náš imunitný systém zlenivel oproti minulosti,preto je napr. toľko alergií, veď kedy ľudia žili v takých "sterilných" podmienkach ako za posledných povedzme 50 rokov ? nikdy.
a karcinogenéza je veľmi úzko spätá s imunit.systémom, čo snáď aspoň trošku súvisí s izovolémiou ale v tom kontexte že všetko so všetkým.

zds

K tej nešťastnej homeostáze:
- je narušená, inak by organizmus musel byť zdravý.
- V počiatočných štádiách ochorenia je už dlhodobo narušená acidobázická rovnováha. Tá sa však málokedy sleduje, ak vôbec. Dlhodobo narušená rovnováha buď podmieňuje zápalové procesy alebo atakuje ich efektívne samoliečenie. Kyslé Ph je živnou pôdou pre baktérie, vírusy aj parazitujúce mikroorganizmy, čo dlhodobo oslabuje imunitný systém, lebo túto situáciu musí nejako riešiť.
- Onkologické ochorenie je často vnímanie ako zlyhanie imunitného systému, ktorý nevie efektívne rozoznať a zničiť, rakovinové bunky.
- Toto je môj názor, dosť presne vyjadrený.

zds

ccc– s tou „teplou vodou“.
Ľudia sa chytajú aj stebielka tráva, lebo povedzme si na rovinu, moderná medicína nedáva uspokojivú odpoveď ani na genézu onkologických ochorení ani na ich liečbu.