Socialna fobia, uzkosť, vnutorna nervozita, panika

Príspevok v téme: Socialna fobia, uzkosť, vnutorna nervozita, panika
ccc666

Zdravím neviem si už s tymto problémom rady,bojím sa ludí,som nervozny a nemam byť prečo,stale sa ponahlam aj ked nemam kam,proste preživam neustaly stres,pričom mi nič nechyba.Komplikuje mi to život,viem že mám psychickú poruchu bol som aj u psychiatria ten mi dal lieky ktore aj zabrali tak na 60-70% lenže nedavno sa mi vyskytol další problem že mam zvyšený bilirubín a mám pocit že je to z tych psychiatrickych liekov ktore som bral,takže ich už neberiem.Pojdem síce na vyšetrenia a uvidim ale ostal som v slepej uličke,bojím sa znova navštiviť psychiatria a brať tie oblbovaky(ktore sice pomahaju) aby mi to niečo nepoškodilo napr pečen.Viem že tak či tak to nemožem brať celý život ale bez nich je mi hrozne.Prosim o rady.Ešte skusím napr volne dostupne lieky ako sedativ pc alebo guajacuran aj ked pochybujem ze mi zaberu.Prosim o rady ako z toho von

diaboldeamon

nieco s tym rob. nemozes preplakat cele dni. ak si niekto zasluzi pokoj tak si to snad ty. no nie ? ber ohlad na seba a svoje zdravie. mysli na seba maj sa rada a rob pre seba dobre. mas to v sebe ved uz len to ze si sa takto sikovne odstahovala o niecom snad vypoveda. mas v sebe silu prezit a to je viac nez cokolvek, len teda akurat to zitie by sa nemalo cele pretrapit. a hlavne ani nemusi lebo existuju riesenia. to ze sa takto citis a places je normalne. takze ziadne pocity slabosti a vycitky kvoli tomu. kto si presiel peklom tak je samozrejme ze si to v sebe nosi. ide o to co s tym urobis. a clovek si nesmie vycitat ani ked to riesenie nejde hned a idealne. ale urcite je dobre nenechat to tak. poznam to.

WHISPER

diabol.. u psychologičky som bola ale nič take mi nespominala..kukla som tych terapeutov, v nasom meste ani nie su, najblizsí terapeut je v 60km vzdialenom meste....
ale niečo by som brala , lebo ma minulosť zozerie...ak by mi to pomohlo...

diaboldeamon

whisper - a skusila si niekedy u psychologicky emdr ?

www.emdr.sk

www.emdr-sipe.sk

ako netvrdim ze ta to spasi. vidim ze tiez nie si ten naivny typ ako aj ja. ale aspon to nie je dalsie sarlatanstvo. mam to skusene, je to proste jedna zo serioznych terapeutickych technik ktore sa pouzivaju v psychotrauamtologii. psycholog musi prejst skolenim. nie kazdy psycholog sa na to specializuje. ja som z osobnych dovodov nepokracoval v terapii takze som nedokoncil. tie dovody ale nijako nesuviseli s tou technikou. ale trauma je presne to co ludi ako my trapi. mame za sebou traumaticke zazitky.

Pipi141207

Nemala som dobre decstvo , pre otca som bola tlsta becka , ktora bude kravi dojit. Moj bývali muz ma podvadzal kade chodil .No ked mi otec zomrel , zobralo ma to , predsa to bol moj otec.Mam stadium paniky take ze mam picit ze nemozem dychat. Prosto cele zle .Chcem znova zit , venovat sa detom chodit snimi po vyletoch , no momentalne som v takom stadiu ze nedokazem pomaly ani na dvor vist .. Nevjem ako stoho von

WHISPER

čo sa týka hypo, podmienky sa zmenili-sprisnili tušim pred rokom či dvomi neviem už presne, ale ja som si ešte stihla preniesť hypo do druhej banky bez problemov a potom boli zmeny...
dnes by mi už uver nedali... brala som 100% a ručím bytom...
viem že preniesť sa dá s tym problem nie je , ked som bola v bankach za požičku na tento kurz 2000€ tak mi nukali prenos hypoteky v každej banke... postova, prima,slsp...

keby som mala na vyber teraz tak asi skor by som sla pracovať niekam kde by mi zabezpečili byvanie napr. Trnava, ako kmenova by som dostala do podnajmu 1-izbak a klud... alebo VW v BA... a našetrila by som...

WHISPER

diabol vieš to je tak , ked to porovnám s otcom bol vztah lepší ale nemala som ani v nom oporu, nikdy ma za nič nepochválil, ale nemlátil ma , ked si odmyslím situácie, kedy som za ním prisla lebo on je nadany na matematiku , mne nikdy nesla, tak aby mi vysvetlil, naučil ma, nemal nervy tak mi pästou do hlavy bil .. pochopitelne som sa tomu uz radsej vyhybala... v 8 triede som presla z matiky z malej nasobilky, mala som chapavu učitelku, kedze ine predmety mi sli, v 9mi 4 napisala len tak, ...a v 25 rokoch mi psychologička povedala že je obdivuhodné že som dokázala zvládnuť aj taku ťažku strednu školu, učivo, kedze mám poruchy učenia, sustredenia a dyskalkuliu preto mi nejde matika... otec ked nechytil nervy tak bol OK.. ale je taky ze mu človek nemože protirečiť, mať iný názor ako on lebo vybuchne...

diaboldeamon

wishper - volakedy si pisala ze ti dali hypo lebo bolo obdobie ked nehladeli na prijem. ale to uz asi neni to asi bolo kratko predpokladam. mas nejake info ze ktora banka ako ? isla by si dnes do hypo alebo ked nie ako by si riesila byvanie ?

diaboldeamon

wishper - od fotra psycho teror ? inde si pisala ze bol proste len slaby lebo sa nevedel vzopret dominantnej tyranskej matke manzelke. tak ako potom.
aj ta vlastni rodicia ohrozovali na zivote ? mna fotrik hej niekolko krat za zivot a mamka kedze sa bala tak vzdy zdrhla casto som s nim ostal sam potom. som chodil domov doslova ako do nejakej vojnovej oblasti. nikdy som nevedel co ma tam caka.

Marosko-n

Drahé duše !
Aj ja som mal podobné stavy, lebo som bol za veľa zodpovedný.
Čítaval som sväté pismo aj kazne som počúval ale akosi som ničomu nerozumel.
Raz som čítal o svätej Bernardete a zaujala ma jedna veta, nad ktorou so začal rozmýšľať. Prišiel so na veľa chýb, ktorých so sa dopustil v živote. A začal som podľa toho žiť.
Teraz, keď som zľavil na svojích nárokoch na život, tak ja som spokojný a všetko mi v živote vychádza.
Preto vy všetci , tešte sa z každej maličkosti čo je pre vás užitočné aj pre druhého, a nerobte si na nič nárok. A budete sťastnejší bez depresií.