Socialna fobia, uzkosť, vnutorna nervozita, panika

Príspevok v téme: Socialna fobia, uzkosť, vnutorna nervozita, panika
ccc666

Zdravím neviem si už s tymto problémom rady,bojím sa ludí,som nervozny a nemam byť prečo,stale sa ponahlam aj ked nemam kam,proste preživam neustaly stres,pričom mi nič nechyba.Komplikuje mi to život,viem že mám psychickú poruchu bol som aj u psychiatria ten mi dal lieky ktore aj zabrali tak na 60-70% lenže nedavno sa mi vyskytol další problem že mam zvyšený bilirubín a mám pocit že je to z tych psychiatrickych liekov ktore som bral,takže ich už neberiem.Pojdem síce na vyšetrenia a uvidim ale ostal som v slepej uličke,bojím sa znova navštiviť psychiatria a brať tie oblbovaky(ktore sice pomahaju) aby mi to niečo nepoškodilo napr pečen.Viem že tak či tak to nemožem brať celý život ale bez nich je mi hrozne.Prosim o rady.Ešte skusím napr volne dostupne lieky ako sedativ pc alebo guajacuran aj ked pochybujem ze mi zaberu.Prosim o rady ako z toho von

Mode88

Zdravim, tiez mam tento problem a najhorsie je, ze na mne to hrozne vidiet ked mam strach, pretoze sa velmi cervenam. Keby nebolo cervenania, tak mi to je jedno, ale fakt to velmi na mne vidiet..Staci, ked sa mi niekto prihovori alebo sa na mna pozera a uz som cerveny..Lieky neuzivam, urcite by som mal, ale takto zit na liekoch tiez nechcem. Mozno by pomohli tie stretnutia fobikov..

Minstrel

Loba - dovol, aby som sa pobavil aj ja na tebe.

Je zname, ze je viacero stupnov soc. fobie. Nie som na tom tak zle, ze nevychadzam z domu. Skupina bude mat za ciel vzajomnu podporu a motivaciu v snahe postupne sa vymanovat zo svojej komfortnej zony - ved uz len prist na stretnutie bude obnasat iste sebazaprenie. Pre ludi bude hlavne podstatne, ze budu mat socialny kontakt, ziskavat spatnu vazbu, rozvijat socialne zrucnosti, ucit sa vystupovat v kolektive, prejavit sa, prezentovat svoje nazory a prispievat do diskusie.

A na zaver, to je take slovenske vsetko hned hejtovat a zavrhovat. Ak nemas nic konstruktivne, zdrz sa prosim svojich "nazorov" a chod sa bavit inam.

Minstrel

Ahojte, ako som uz uviedol nizsie v prispevku, organizujem v BA svojpomocne stretnutia, kde by sme sa vzajomne cvicili a podporovali v boji proti tomuto neduhu. Ak mate zaujem, piste na socfobik@azet.sk kde sa porozpravame viac :)

Sislisko

Ahojte.Ked sa môžem podeliť o skúsenosť tak mne pomohlo hlavne to ked som mala nejaku paniku alebo uykosti zo situacie ,tak som si to v hlavičke potom už prestala preberať a nerozmýšlala som nad tým už potom.Proste je atak dobre kašlať naňho. Lebo potom sa tie všetky situácie nazbierajú a človek o ničom inom potom neroymýšla a už sa hned začne pripravovať na situácie tyzpu už sa bojím ako to bude a podobne.

tinuska333

ludia ja mam podobny problem :(( trapi ma to cca asi tak posledne dva roky, ale tak ze naozaj INTENZIVNE posledny polrok...vcera som uplne z nicoho nic ostala asi hodinu a pol uplne paralyzovana, nic som nerobila, iba sa bala, mala v zaludku tu prekliatu vnutornu nervozitu az mi bol zle tak mi ho stahovalo...citila som stres, obrvsku uzkost a obavy...mala som totalne chut nezit (aj ked v skutocnosti sa viem ovladat a nic by som si nespravila) ale aj tak..bojim sa niekedy chodit vonku okolo ludi, prepadne ma panika,co ked sa mi nieco stane .. ale stale myslim ze je to v miere..bojim sa ze o par rokov to ale prepukne vo vacsej miere...co mam s tym robit kym to nie je az take zle ako u niektorych? lieky este snad nie.. :(

Minstrel

hojte,
rad by som nasiel touto cestou ludi - bojovnikov - ochotnych sa vzajomne stretavat a spolocne bojovat proti socialnej fobii. Mam celkom jasnu predstavu, ake temy a aktivity by sme preberali, to vsak az casom. Na zaciatok by sme sa spoznali a dohodli aky smerom a tempom by sme sa snazili napredovat a vzajomne sa motivovat.

Ak ta uz nebavi sediet doma a utapat sa v strachu zo socialnej stranky zivota, naber posledne zvysky odvahy a sebazaprenia, a napis mi prosim na mail :)
Budem sa tesit na Vase maily :)

nyx-

co sa tyka tych liekov zalezi od vela faktorov... ja som sice dost proti chemii, no vela ludi je na tom vdaka nej vraj ovela lepsie a mozu sa normalne zaclenit do bezneho zivota..
tiez mam co robit so socialnou fobiou a podobnymi uzkostami, ale napriklad mne je neporovnatelne lepsie teraz, ked neberiem vobec nic.. aj ked zo zaciatku to bolo dost tazke, ten prechod...ale da sa to.

najlepsie je asi vyskusat sam a vidiet, co tebe samemu prospieva najlepsie.. a netryznit sa este viac. to ze si sam presvedceny o tom, ze nieco nie je v poriadku, ze nie si taky aky by si mal byt, tym to len posilis.. treba to prijat, nevnimat sa ako "nevydareny kusok" alebo nieco podobne... to ako sa sam stavias k situacii ma na to vsetko velky dopad

dumbledore

Oklepni si Sulbutiamine, neni to odveci suplement na SA, vlastne je to dost dobre.

Guaracuran placebo nie je ale na SA ti to velmi nepomoze.
Sedatif PC si mozes urobit aj doma - das si lyzicku cukru do ust a povies si ze si si dal Sedatif PC.

Lubovník bodkovaný - volnopredajny, hlavne vo forme tabliet (neviem uz nazov) moze pomoct do istej miery.

Benza su svinstvo ale niekedy to bez nich nejde, longterm sposobuju depresiu, benza a piracetam fajn kombinacia.

Popripade skus si vypytat liek Lyrica alebo Gabapentin - ma to prosocialne a antiuzkostne ucinky u malej skupiny ludi, mozno tam patris aj ty, avsak ked sa berie denne tak tento ucinok rychlo vymizne, cca tak 1 rok funguje. Ale nie je to indikovane na uzkost...

Kelvin

zewa
tvoj prispevok normalne ukludnuje!:)

ccc666
viem o com píses, uz asi 8 rokov som na liekoch (teraz uz len minimalna dávka) a je to neporovnatelne lepsie ako to bolo na začiatku, ked som zacal mat tieto problemy......bol som taky vyklepany zo vsetkeho, ze som musel presne v den mojich narodenín navstivit po prvykrat psychiatriu....