Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

zuzka

ahojte mam 25 rokov a tiez mam problemi s chrbticou ale to nic uz som si zvykla ale nalepilo sa namna to ze ma zacalo boliet rameno a zacala som pocitovat krce vtom ramene vie mi niekto poradit co stym sa da robit dakujem zuzka

zukume

ahoj Kacenka.mam asi 10 super cvikov na krcnu chrbticu,najlepsie by bolo ti ich nakreslit,ale ak chces,posli mail..a ja ti ich podrobne napisem. ja sa uz citim lepsie(ten 1.prispevok je odomna.. ahoj

kacena

Ahojte!Mam 20 a tiez podobny problem uz skoro rok a pol.Tie zavraty nemavam prilis casto, ale ked ich mam tak sa mi totalne zahmlie pred ocami a uz uz sa mi zda ze odpadnem.Neviem vlastne ani ci je to z tej chrbtice alebo nieco s tlakom alebo co. S krcnou chrbticou mam fakt nejake problemy, velmi casto ju mavam zaseknutu a casto mi v nej aj pukaju klby a dokonca sa mi aj zda, ze ju mam nejako divne zakrivenu, nieco ako taky mensi hrb. Popritom sa vobec nehrbim, skor chodim stale vystreta. Ak niekto viete, tak mi prosim poradte nejake dobre a ucinne cviky na krcnu chrbticu!Dik

klaudiak

másáže krčnej chrbtice, pomáha aj tiens masážny prístroj, špeciálne vyvinutý na bolesti hlavy a krčnej
chrbtice

zukume

joooj,dakujem vam vsetkym,od kazdeho si nieco vezmem,takze dnes som bola na neurologii,ako som vravela-dalsie tabletky:-(,ale budem chodit cvicit,jest vitaminky a hlavne nevzdavat to! :-)dakujem vsetkym!

nina3

Mila Zuzka, mam tento problem približne 2 roky.Tiež krcna chrbtica, lava strana, tie zavraty poznam, ja mam ktomu pridruženu tetaniu.Nerobi ti neurolog test na nu? je to zvysena nervovo-svalova drazdivost, vznika z nedostatku magnezia,to by ti mohli zistit aj v krvi.Brala som mg-b6, magnezium sa mi upravil, ale tazkosti neustupili. Trpnutie koncatin, pocit na odpadnutie, pichanie v svaloch to vsetko su prejavy tohto...žiadne oblbovaky na nervy neber, dodrbkas si tym organizmus.Tiez sa hovori ze je to zo stresu, ale to je blbosť, mne to zacalo ked som mala asi 20 a ziadny stres som nemala a ani nemam.mavaju to viac zeny ako muzi v 90%, moja rada: pravidelne cvic na krcnu chrbticu, sem tam magnezium, insie nekombinuj nema to zmysel.drzim palce

Niva

Ahojte, „chrbtičiari!“
Som jeden z vás, alebo lepšie, bol som.
Moje problémy s chrbticou boli nepríjemné a mnhoročné. Teraz som na tom dobre (asi 1 rok)

V pozadí problémov s chrbticou a kĺbmi nie je len jednostranná fyzická záťaž, spravidla sedavé zamestnanie.
Ide o prekyslenie organizmu.
Naše telo potrebuje mierne zásadité prostredie
Ak je ale pH kyslé, tak telo si musí tento deficit doriešiť tak, že neutralizuje kyslosť spravidla odoberaním vápniku z kostí, chrupaviek, svalov, šliach, svalových úponov.
Kyslosť organizmu spôsobuje najmä nesprávna strava, nedostatok kyslíka (pohybu) a negatívne emócie
Ochorenie chrbtice je ochorenie celého organizmu. Treba liečiť telo ako celok – ZMENIŤ ŽIVOTOSPRÁVU.
Ak na to nemáte čas, toto za Vás to nikto nespraví.
Lekári sú dôležití pomocníci, ale len pomocníci, i keď niekedy sú hlavní aktéri.. Nečakajte ale, že vyriešia za Vás Vaše nesprávne životné stereotypy, zvyklosti, ...
Lekár nech odštartuje Vašu zmenu, ale Vy sa sami musíte do toho tiež pustiť. Ako, to si musíte premyslieť Vy.

Toto sú moje skúsenosti s mojou zmenou:
Čo som zmenil:
- odstránil purínové látky zo stravy _ mäsové vývary kategoricky NIE, mäso jedávam len minimálne
- vynechal som mlieko a mliečne výrobky
- zredukoval som biely cukor a výrobky z neho na minimum
- prestal som úplne konzumovať bielu múku (resp. všetky výrobky z nej – chlieb, rožky, koláčiky...)
- nič vyprážané, smažené, pečené
(toto všetko nadmerne prekysľuje telo)

Denne:
- jedávam aspoň 1x a viac ovocie – SUROVÉ
- jedávam aspoň 1x a viac zeleninu – SUROVÚ
- cvičím
- prijímam bielkoviny v nemäsitej forme – strukoviny alebo tofu alebo sója alebo orechy, avokádo (amínokysleniy, z nich sa budujú bielkoviny)
o bielkoviny, najmä strukoviny sú tiež do určitej miery kyselinotvorné, ale na rozdiel od mäsa v črevách nezahnívajú)
Ešte ku tomu
- ovsené vločky- klíčky
- klíčky surové – šošovica, fazuľa...
- celozrný chlieb, graham
- ovocné a zeleninové šťavy doma pripravené
- mandle, mak a sezám – doma mletý, veľký zdroj vápniku
- –-a ďalšie
Varená strava – na pare zemiaky, brokolica, karfiol, polievka zo strukovín alebo zeleninová (desiatová, jedávam ju ako hlavný chod)
Toto sa nedá naraz, ale postupne. Treba sa ale vzdelávať, nakúpiť dobré knihy.
Dôležité:
Za svoje zdravie si zodpovedám hlavne ja sám!!!
Pohyb je vysoko účinná očisťovacia a odkysľovacia aktivita!!! Aj obyčajná, (ale pravidelná!!!) rýchla chôdza má výborný prospech pre telo aj dušu J
Držím palce!!!

Lenka20241

Ahojte.Tiez mi nedavno zistili problem s krcnou chrbticou a dlho som mavala zvysene teploty a nevedela som z coho.Dostala som lieky na migrenu od neurologicky a dala mi aj niake cviky,ale odvtedy,co som tam bola sa mi stav velmi zhorsil a ked cvicim,velmi to boli aj dva dni potom.Nechcem ostat zavisla na liekoch,ktore mi aj tak nepomahaju,ale stale si ich davam,len aby som to niecim utisila.Nebyva mi ale zle,iba mam pocit trpnutia sije a hlavy az pocit vybuchnutia hlavy.Niekedy je to tak neznesitelne,ze sa to neda vydrzat.

janík

Zukume-tu asi nejde o chrbticu,ale o orgány v brušnej dutine (žlčník ,pečeň,žalúdok...),tieto treba liečiť.Ak to čo udávaš sa deje pri pohybe hlavy,tak tam môže mať účasť aj krčna chrbtica,vtedy ide bolesť od chrbtice cez vrch hlavy a končí v očiach.Toto ide liečiť akupunktúrou.

Lenka Kullova

Boli ma chrbtica a asi v dosledku toho aj neznesitelne hlava.Asi tyzden mam zvysenu teplotu,max. 37,4.Viete mi poradit?