Vitiligo

Príspevok v téme: Vitiligo
Branoo

Mate niekto skusenosti s tymto pigmentovym ochorenim?
Neviem ci ho mam, ale podla toho, co som pozeral na inarnete by to mohlo byt ono.
Objavili sa mi biele flaky na semennikoch. A malinke biele bodky mam aj na ramenach.
mate niekto dake skusenosti? da sa to v zaciatkoch stopnut? Nechcem, aby sa to rozsirilo.
Vdaka!
---------------
Vitiligo - www.zdravie.sk

demon

mne pomaha uvlampa 311nm .kazdy flak musim ozarovat 4min ale pomaha to ale velmi pomali drobne flaky sa zcelily ale tie vecie to bude asi nadlhsie

kola

prešli nejake dni a stale si pozorujem nove bodky na inych miestach. Aj ja viem, že sa to nedá liečiť, preto som to vzdala a neberiem nijakú chémiu, ani krémiky. Už som sa vysporiadala s vitiligom, lebo mám celé ruky ako v rukavičkách (bielych) a teraz sa mi objavujú bodky ako pehy a mám obavy, že budem na tom tak, keď sa mi vitiligo tvorilo a mala som plno bielych flakov na hnedych rukach, len teraz to budu hnedé na bielych rukach. takto som už nemala aspon ruky flakate a ked sa nosia dlhe rukávy, nebolo nic vidiet.

karioll

vitiligo sa vyliecit neda,kto tvrdi opak chce na vas iba zarobit
kola,je to divne,ale asi mozne,teda,mozne je skoro vsetko......

kola

mam vitiligo asi 10 rokov. liecene - neuspesne. vzdy som sa hanbila ist na kupko atd -kto ho ma, ten to pozna.neuzivam nic, mam ho dost vela po rukach a nohach.toto leto mi na niektorych malych flakoch vyskocili bodky farby normalnej koze a rychlo sa rozmnozuju. 2 fliaciky uz skoro nie je vidno. Je mozné, ze sa po tolkych rokoch objavi pigment? ma niekto aj takuto skusenost? moc sa mi tomu nechce verit, ale nechapem to, este som take nepocula.

maťa špaťa

daďaxxx prosím ťa daj mi kontakt kde objednať vitilem+ .... naozaj to pomôže? aspoň na par malych percent??? Veľmi by som bola rada. Chcem to kôli môjmu priatelovi. Ma dlhe roky vitiligo a stale sa mu to šíri.... je z toho smutný...a potom aj ja s ním :( ..... Nerieši to vôbec predomnou,nesťažuje si....ale vidím , že ho to trápi. Koho by to netrápilo. Ma strašne tmavý pigment, takže tam kde ho stráca, tak je to dosť viditelné. Už ho stratil tak na 75% robí sa mu to aj na tvári...a to je myslím asi najhoršie....pretože každý deň to vidí v zrkadle či chce či nechce.... mne to nevadí, milujem ho celého aký je....som s ním šťastná....ale ak sa dá....chcem pomôcť tomu....jemu....prosím kto vie čo aspoň trochu pomôže ozvite sa....dakujem....

ivab

Dostala som vitiligo ked som prišla o dieťa a ostalo skúšala som všetko aj PUVA liečbu, krémy a nič. Musela som si zvyknúť.Pomaly sa rozširuje aj na nohy a mam to aj na chrbte rúk.Mam kontakty aj v zahraničí ale nepoznám nikoho kdo sa z toho dostal a hlavne ako.Ozvite sa na môj email

1iva15

Ahojte prosííím mate niekto skusenosti z liekom VITILEM ???....chcela by som si ho objednať z Prahy.Kedže som čítala že niekomu pomohol a dosť rýchlo...Používala som dosť dlhu dobu Melageninu ale moc nepomohla ....síce nemôžem vedieť jake by som to mala keby som ju nepouživala vôbec...ale nejake extra zmeny som nevydela :-(prosííím ak viete niekto o nejakom učinnom lieku na zmiznutie alebo aspom zastavenie tak mi napište na môj mail...budem vám veľmi vdačná Ďakujem....dam vedieť ako to dopadlo ztym liekom Vitilem ak zoženiem:-)

Andyy

Prosím ťa NATALIJA môžeš mi poslať kontakt na pani doktorku, ktorá úspešne liečila tvojho syna? Ďakujem.
batyrko@gmail.com