Vitiligo

Príspevok v téme: Vitiligo
Branoo

Mate niekto skusenosti s tymto pigmentovym ochorenim?
Neviem ci ho mam, ale podla toho, co som pozeral na inarnete by to mohlo byt ono.
Objavili sa mi biele flaky na semennikoch. A malinke biele bodky mam aj na ramenach.
mate niekto dake skusenosti? da sa to v zaciatkoch stopnut? Nechcem, aby sa to rozsirilo.
Vdaka!
---------------
Vitiligo - www.zdravie.sk

RNG

VB litrature bolo uz davnejsie prepojenie medzi virusami a "autoimunnym " vitiligom. Zialbohu zatialsa pozitivne dokazalo, ze HIV virus nie je dovodom na vitiligo, interferonove injekcoe vyvolavaju vitiligo a ostatnym virusom zatial nebola venovana pozornost. A virusov je hromada, mnoho z nich sa vobec nesleduje, lebo nevyvolavaju ziadne zvlastne choroby.Ale iste mnohe maju svoju rolu v "autoimunnych" chorobach, hlavne prte to, ze lekari ich nevedia poriadne ani diagnozovat, tj satial sa statisticky nijak nevyhodnocovali ich vzajomne zavislosti. A co lekari vzdy hladaju je jediny mikrob ako pricina, co je omyl, lebo ich moze byt niekolko naraz v "spolupraci" a to v roznych jednotlivych pripadoch rozne.
Inac nie len HIV znizuje imunitu, ale aj rozne mykoplazmy, l-formy, plesne,"neskodne" virusy(niektore su oznacovane v tele ako dormant=spiace), zamorenia atd.A tieto lekari v drvivej vacsine vobec nesleduju.

Kajušáá

Ja mám vitiligo .Začalo to keď som raz spadla a pod ranou keď sa mi zahojla zostal malí bieli fliačik .Najprv som myslela že v lete to nebude vidieť a že as to postupoom času stratí.Mýlila som sa .ZaČalo sa to rozrastať a tak som šla k doktorovi.Ten ma poslal do Malaciek na kožné. Keď som tam prišla doktorka mi povedala že sú na to rôže ceruzky čím by sa to dalo zakryť .Ja som samozrejme chcela aby to bolo preč pretoŽe som mala uŽ aj flak na oku . Doktorka ma poslala do Bratislavy že na kožnom oddelení je na to phototerapia.Tak som šla tam a hospitalizovali ma.Bola som tam 2 týždne a každý deň ma ožarovali.Potom keď som prišla domov začala som chodiť do Skalice na pravidelné ožarovania ale tam sa niČ nedialo tak som to nechala tak. Asi po roku a pol čiže niekedy teraz som uvidela výsledky.Teraz sa mi to len stále zmenšuje :) a som rada :) . Len tu mám zlú správu pre tých ,ktorý majú vitiligo na tváry .V Bratislave mi povedali že z tváre vitiligo nezmizne ožarovaním.Viacej mi nepovedali :)

zuzu usa

a o aku liecbu prosim ta islo?ja mam totiz bielefliacky okolo oci,daju sa zakryt make upom,ale aj tak-v lete ked saopalim,priatel ma vola panda:)))nie je to asi typicke vitiligo,mam ich uz 10r a nijak sa nesiria..rada by som sa ich vsak zbavila.diky

dixi-baba

moja priatelka chodila so synom skoro dva roky na liecenie k jednej doktorke do bratislavy. mal vitiligo na bruchu, zadku a hrudniku a zacal sa mu robit dalsi flak na tvari. vtedy sa o tej doktorke dozvedela. ani jej rodina ani priatelia sme neverili, ze sa to da vyliecit, moja babka mala vitiligo cely zivot a aj ked po lekaroch chodila, nikto jej nikdy nepomohol. no ale asi sa naozaj netreba vzdavat, lebo priatelkin syn sa z toho skutocne dostava. ten flak na tvari sa spigmentoval ako prvy a uz mu ostava iba kusok bieleho miesta na zadku. pokladam to trocha za zazrak, ale videla som na vlastne oci. mozno naozaj pomohla ta liecba, alebo sa nejako dala do poriadku imunita, neviem. urcite sa netreba vzdat, to je to najhorsie riesenie. a nezvolit nejaku hormonalnu alebo chemicku liecbu, lebo moze byt este viac problemov ako len esteticke vitiligo.

olivin

Z toho, co viem je na to pomoct. Zacinam pracovat s kvantovym pristrojom, ktorym sa osetruju rozne kozne ochorenia, aj vitiligo...mam potvrdene pripady z Anglicka, ktore boly dost uspesne vyriesene. Rada pomozem. Pozdravujem.

Ďaďaxxx

no ten vitilem najdes ked ho hodis do googla ale ja som, si teraz objednala Novitil je to drahe ale zevraj veelmi ucinne takze opalujem a kremujem....a kto pise ze sa to liecit neda tak to len preto,ze stratil trpezlivost alebo ze sa s tym vyrovnal...ja este chcem nosit sukne a obliect si co sa mi paci takze nevzdavam a vidim vysledky tak sa tesim

veskrnka

Nestrácajte nádej pri chorobe vitiligo,ide odstrániť elektropunktúrou,vyžaduje to sa len viacej informovať na alternatívne spôsoby liečby.Ak máte záujem dozvedieť sa viacej o tejto terapii pozrite si blog Stimul3 alebo mi zavolajte !

katka 1111

môj malý synček má rok a na hrudníku má tošku väčší fliačik, boli sme na vyšetrení a MUDr. mu potvrdil vitiligo a odporučil nám gél Vitiskin, natierať každé ráno aj večer a trošku poopaľovať. Ale aký to má zatiaľ účinok neviem lebo je to ešte krátka doba.

lbabuliatko

Dobrý den.Mam 19 rocnu krasnu dcerku a trapia ju biele skrny vitiligo.Mozete nam niekto poradit ako ich aspon zmiernit ked uz sa to zevraj neda liecit....dakujem