Ako vybrat meno pre dceru

megy10

usika alexandra je nadherne meno aj alexander, mne sa tiez nepacia tie dnesne to ani citat nemozem a hlavne po 2 mena jedno slovenske a druhe zahranicne, citala som vela tem kde potili mena ako pandora,Nataniel, ned, Robins, thimothy,SARAH -JANA, Nella Mária, Leila - Elisabeth, Soledad Maria a vela dalsich mien inac vsetky som kopirovala z jedneho fora, asi pocas tehotenstva pozeraju vela telenoviel.

usiko

suhlasim s isabellou, my sme sa drahym par raz pochytili, lebo som ho povazovala za konzervu v tomto nenormalnu...chcela som dat meno Mia, potom Alexa,Maya, ale som rada za nakoniec som si to presla hlavou a rozmyslela....sme sa zhodli na Alexandre, pretoze to dieta bude raz aj dospele a bude chciet pozivat vaznost u ludi, takze je potrebne vybrat meno, za ktore sa nebude hanbit uz v ZS...alexandra mamnoho obmien,takze volat ju uz bude kazdy ako chce....

alusinka

U nas sme to vyriesili asi takto:
Moj drahy vybera meno pre dievcatko, ja pre chlapca...
Takze ak bude dievcatko, bude Bianka a ak chlapec, tak Oskar ;)

isabella

bibi, eme sa da pekne povedat emka podla mna... inak baby, kazda tu pisete ake mena mate vybrane a hotova vec, zamysleli ste sa niekedy nad tym, ze vas buduci manzel, alebo teda otec tych deti moze byt uplne proti? ja osobne som mala s manzelom dost problem kym sme vybrali mena, ktore sa pacia nam obom a teda aj jeden aj druhy sa odmieta uplne podvolit tomu co chce jeden, bo je to dieta oboch rodicov... a ak tomu otcovi skutocne na dietati zalezi, tak chce mat v tom svoje slovo a nesuhlas da najavo... drzim palce kocky (aj ked mne tie moderne mena nevonaju), aby ste sa vedeli potom s otcami svojich deticiek aj dohodnut...

bibi1234

Miusik-su to pekne mena, ale nedala by som ich svojmu dietatu-lebo sa nedaju zdrobnit. Nebolo by Ti to luto, ze dietatku pri mojkani nemozes povedat zdrobneninu??? Amandicka, Emicka,... to neznie dobre...
ja mam pre chlapca vybrate meno Richard- je mnoho tvarne- Risko, Riso, Riki, Rikino, Rič, Riči, Rikardo,...

Miusik

ahoj,prosim poradte meno druhe pre :
LILIEN....
EMMA...
VIVIEN...
AMANDA...
dakujem ale tak aby sa to hodilo a dobre znelo...
Pre chalana mam len David...a potom sa mi paci Darius a take...ale k nim uz vobec neviem druhe mena...asi po manzelovi buducom :)

B.

Podľa dňa narodenia, to je spravodlivé a nikto sa nebude sťažovať. Len mu pre pána Jána nedávajte to isté meno aké máte vy. Môj otecko je riadne číslo, smolu mám v tom, že máme úplne rovnaké mená. Potom preberať poštové zásielky typu - trestné oznámenie za ublíženia na zdraví alebo máte dlh voči sociálnej poisťovni vo výške milión korún, nie je kto vie čo. Posledne sa ma pýtal, či chcem, aby ma vydelil a ja že áno. On to nechápal. Predstava, že by som mal po ňom splácať jeho dlhy minimálne do konca svojho života, nie je veľmi príjemná.