Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Chcem zomriet

Príspevok v téme: Chcem zomriet
zufala23

Uz dalej nevladzem... Mam 23rokov a pocit, ze moj zivot je uz na konci.. Mam krasnu 1,8rocnu dcerku s jednym byvalym a druhe na ceste s druhym byvalym..Otec malej na nu sere, neplati, nechodi za nou, riesime exekutora, druhy byvaly otec dietatka co cakam ma len nervuje stale, vyhrazal sa mi, nici ma psychicky, rozisiel sa so mnou no donekonecna ma obvinuje ze to je vsetko moja vina, vraj to ze som unavena z tehotenstva, ze mi je zle, ze to vsetko su len vyhovorky aby som nemusela byt s nim... Viem, ze prave deti by ma mali udrzat pri zivote, aj to tak doteraz bolo, ale zacinam mat pocit ze uz ma ani moje deti na svete neudrzia... Skoncila som ako slobodna mamicka s dvoma detmi, ktoru prave kvoli tomu odmietaju ini muzi, byvam s matkou ktorej priatel neprestajne pije, moja mala sa na nho musi kazdy den pozerat, dychat ten alkoholicky smrad, on ma este aj psoriazu, odpadavaju z neho kusky koze, po zemi je vecne vrstva chrast, ako keby sme mali doma nasnezene, mala ma hracky kolkokrat po zemi, ruckami sa dotyka zeme a potom ich dava do ustociek, nevladzem sa na to pozerat, matka s nim uz par rokov nic nema, no stale tu zije, stale do mna skace, uz nevladzem.. Ked o tom matke rozpravam, vzdy sa na mna nastve, akoby som od nej chcela az tak moc aby toho alkoholika vyhodila, nemysli na to, ze chcem pre svoje deti len to najlepsie, aby sa nemuseli na nho pozerat, aby nemuseli vyrastat pri alkoholikovi ktory ich matku (mna) vecne len uraza, chcela by som sa odstahovat no nemam s kym, sama by som to z materskej nezvladla ani keby akokolvek chcem, hladala som socialne ubytovne ale tam treba kopu potvrdeni od lekara mojho, malej, ze mozme ist do ubytovne, vyhlasenie starosty obce, ze nam to schvaluje a kopec inych sraciek.. A ubytovne su pre tych, ktori nemaju kam ist, ja domov mam ale citim sa tu ako uveznena, stale len sedim doma, nechodim von, len s malou.. Keby som aj chcela trosku sa odreagovat na kofole s kamoskou, nemozem... Pretoze matke chodieva posraty serial na vecer a potom uz je neskoro niekam ist, lebo chodi skoro spavat, aby rano bola vyspata do prace.. Ked sa tesim na vikend, ze aspon sobotu vypadnem na dve hodky, tak nemozem, lebo matka zas odide kamoske, na ktoru potom cely tyzden nadava ze viackrat tam nepojde, lebo to bolo hrozne.. Ale vzdy tam ide.. A to mi vravieva, aby som trosku aj von zacala chodit, ale kedy??? Cez tyzden nemozem, a ani cez vikend.. Doma ma to uz ubija, viem ze som v prvom rade matka, tak sa nemam co stazovat, ale tiez som len clovek a obcas potrebujem trosku "vypnut".. Nevladzem dalej.. Som len v depresiach a ked som sla psychiatrovi, povedal ze s tym nemoze nic spravit, lebo tehotnym zenam nesmie predpisat ziadne lieky, pretoze by to ublizilo plodu.. Nebavi ma uz takto zit, vlastne ani nezijem, len prezivam.. Moji bratia (2) s ktorymi u matky zijem, sa mojej malej vyhybaju ako sa len da, zavru sa v izbe a ked si mala sama otvori, tak ju surovo vyhodia a zavru sa znova.. Mala len place kvoli tomu a mne je to strasne luto.. Matka sa stazuje ze cez tyzden aj cez vikend je malo s malou, ale aby sa teda vysrala na ten serial alebo obmedzila vikendove navstevy "nenavidenej" kamosky, tak to nie.. Zo vsetkych stran pocuvam len obvinovacky, staznosti.. A pritom ja sa tak snazim, furt som s malou, pomaham matke v domacnosti ako sa len da, varim, periem, upratujem, skacem okolo malej, a ked mam moznost oddychu, je mi upreny.. Som v 4.mesiaci tehotenstva a brucho mi tvrdne ako pred porodom od tych nervov a vycerpania... Vazne mam uz pocit ze sa druheho porodu nedozijem, bud mi skolabuje zo vsetkeho srdce, alebo to ukoncim ja, lebo dalej uz fakt nevladzem.. Len placem a placem a placem, uz chcem koniec, a to co najrychlejsie.. :((((((((

Pag

+chcemZomriet, keď sú tvoje problémy podmienené takpovediac kontextuálne, že je to kvôli tomu, že sú okolo teba diliná, tak treba niečo vymyslieť. Alkohol už vyskakuje aj na mojej obrazovke, na červeno, to znamená, že už sme za hranicou normality a asi by bolo treba s tým niečo robiť, celospoločensky a nielen sa zaoberať podpásovými témami... To, že má tie psie riasy a na to pije, tak to je z toho. Ak máš skutočnú depresiu, v zmysle zlých chem.reakcií v tvojom mozgu, tak na to treba nejaké prášky, ale ak ti tú depresiu navodzujú ľudia okolo teba, tak treba od nich odísť preč a chem. reakcie sa zmenia. Treba sa riadiť zdravým rozumom a niečo vymyslieť za účelom prežitia. You must survive. www.youtube.com

Elaa

skus prosim vydrzat a boojovat uz koli detom, potrebuju ta a dlho budu...pomoc hladaj u kamaratov, vo viere,kludne sa obrat aj na psychologa...bojojuj, mas preco zit, aj ked zivot nie je zaidna ruzova zahrada..drzim velmi prsty a chapem ta, tiez bojujem s dperesou a so stavmi kedy si prajem, aby radcej bol uz koniec.

Tomas12345

Gaga :

Zamysli sa nad sebou, prečo si tak strašne nevážiš život a nevážiš si toho čo ty život dal ? Si zdravá a chceš sa zabíjať kvôli uplnym hlupostiam ako je to že nemáš dobrý partnerský vzťah s partnerom... však to je smiešne...

Nájdi si v živote v niečom zmysel a radosť a nie opúštať sa kvôli každej hluposti. Nafukuješ problémy ktoré su velké ako spendlíkova hlavička do nepredstavitelných rozmerov.

Zuna7

Gaga, aj ja ti prajem pekný život. A je už konečne na čase, aby si ho začala mať. Tak ako bol tvoj život smutný a neveselý, môže byť aj krásny a pokojný. Je to len na tebe. Nikto iný nemá nad tvojim životom moc, len ty sama. Ani priateľ, ani milenka, matka. Farár už vôbec nie. Dokáž to sama sebe. Prosím ťa pozviechaj sa. Je konečne na čase. Čo bolo, nech prebolí...a potom treba ísť ďalej. Niekedy sa nám zdá náš život zložitý, ale je to len zdanie. Skús odísť na iné miesto, nájsť si novú prácu, nový zmysel. Je veľa možností a ty to zvládneš. Dnes je ten správny deň, aby si sa pozrela do svojho vnútra a povedala si, že je konečne ten správny čas začať byť šťastná.

Meridian

Gaga
Nebudem ťa odhovárať to mi neprișlo je to tvoj život (teda nie tak úplne ale ak si doteraz na to neprișla teraz je ten sprâvny čas).Som približne v tvojom veku a tak si dovolím ti povedať toto:
V živote sa nedejú veci len-tak a všetko má svoj význam a zmysel.
Nefunguje to tak ,že ha veď keď zomriem uvidím ako to je a a...hovno s tým už spravíš na svet si bola poslaná aby si volačo spravila a čo si spravila?Jak si si plánovala skúšky v domnení veď keď to spravím dostanem sa vyšșie ,a toto áno chcem sa ísť učiť jasé.A teraz?zdupkáš jak pes !!!

Gaga

Chcem zomriet. A to cim skor. Som relativne zdrava deti nemam lebo mi lekari cely zivot tvrdili ze ich nemozem mat. Nakoniec som v 48 otehotnela. Mojej matke sa priatel nepacil tak bolo vsetko robene tak, aby sme isli od seba. Stalo sa. On si nasiel milenku a ja som v 6 mesiaci porodila. Moj syn zomrel .Zil iba hodinu. Moja matka to pripisuje jemu a pritom nevie ze jeho milenka mi v tom case vypisovala sms , asi vies akeho charakteru. Myslela som ze to zvladnem ale napriek liecbe nezvladam. On zacal chodit zase za moi a aj za mnou a ze je mu to luto a bla bla bla...pricom milenka o vsetkom vie. Dokonca mi odkazala, ze to mam trest za to ze som jej ho odlakala. Pricom som o nej fozvedele az ked som bola tehotna. Moja matka zase jej vyjadrenie: on po mojom pozemku nikdy chodit nebude. Cim dalej tym viac rozmyslam ze by bolo najlepsie nebyt tu. Matka bude spokojna, milenka tiez, sestra a synovec ziskaju vsetok hnutelny msjetok i ked ho nie je vela. Farar na mna casu vela nemal tak so prestala vhodit na omse a zvysujem davky liekov. Ale o tom tichucko. Aby sa to nik nedozvedel. A pevne verim ze aj vy budete cusat. Je to moj plan takze usta na zamok a tivhucko. Prajem vam pekny a vesely zivot. Pa pa.

Bublinka-Sendy

Kazdi sme ini no ja aj tak neviem pochopit ten nespocetny rad mamiciek co chcu vypnut od svojich deti a to mnohe az v moc kratkom case od narodenia.....ako ano jasne kazdy clovek ma narok na oddych ale tak da sa to aj pri dietati a ta mama ktora vravi ze nie tak bud klame alebo si nevie zorganizovat cas.....strasne pomaha od narodenia prisne dodrziavat urcite ritualy.....napriklad v rovnakom case ak sa da spat jest kupat sa......neviem ak si clovek vie zorganizovat a prerozdelit celodenne povinnosti a cas tak to potom dost dobre funguje a aj sa viac vladze aj dusicka je viac v pohode.....mam dieta a tiez som si uzila svoje teraz uz je fajn....teraz uz manzel sa nastastie ukludnil a spamatal ....no mali sme krusne chvilky.....a strasne nam vtedy pomohlo zorganizovanie kazdeho dna ale hlavne kompromisy a pozeranie sa na veci z ineho uhla..........a ci som potrebovala vypadnut?neviem ale dnom ked som sa dobrovolne rozhodla stat matkou tak som si zaroven objasnila do coho sa pustam na najblizsich par rokov....myslim ze v dnesnej informovanej dobe to je jasne uz kazdej dospelej zene co v tejto dobe obnasa mat dieta takze fakt sa niekedy cudujem.......tak ale kazda z nas je nejaka:-) :-) :-) :-) :-)

Bublinka-Sendy

Ja som napriklad dcerku nenechala rodicom ani jediny raz....vsade sla so mnou dokonca som aj tak pracovala po materskej od osmej do stvrtej kym bola mala v skolke..nechodila som von-bola som len jediny raz za cele4 roky ked mi prisla pozvanka zo zaklydnej skoly....no to bola mala vtdey pri svojom otcovi ktory ju mal vtdey pri sebe prvy a posledny krat....a ver mi-bolo toho este mnoho co medzi nasimi mnou a mojim bratom nefungovalo pocas tych pre mna dlhych 5 rokov......otec si tiez rad vypije -sak ako kazdy druhy chlap.......co sa tyka brata?ze nwchcel malu?a co?tak nechcel.......nechala som to tak.neriesila som to.......naco si takym lamat hlavu?chlapi to beru inac a duplom ak nejde o ich deti......ty si zi svoj zivot staraj sa o malu ako najlepsie vies urob si z nou krasny kamaratsky vztah-bude ti oporou......a naozaj skus nejake kompromisy.skus sa na veci pozerat nielen zo svojho pohladu ale aj z toho ich.....a vydrz.....odkrut si estejednu matersku a hladaj si pracu.....hladaj si ju aj teraz....je mnoho prac na doma co ti hodia nejake eurko.....viem-urcite si pomyslis ako ta ja nepoznam aka som zla co ti pisem a bla bla bla....ver ze az moc dobre viem o com pises....no da sa to zvladnut i ked sa ti zda ze nie.....a ohladom platenia na deti ci ohladom papierovaciek na ubytovnu-tak na to sa nevykasli....ak by ta aj denne pitali nejyke papiere myslim ze je to nie az taka cena za to ze skusis pre vas nieco urobit
.....drzim ti palce vydrz to uvidis o par rokov ti bude fajn.....mozno sa nacakas ale oplati sa to

Bublinka-Sendy

Zufala prepac ale nemozes sa teraz hnevat na cely svet....vsetko si to tu napisala da sa povedat v skratke a svojim pohladom ......kazdy clovek je iny to uz v tvojom veku urcite vies tak sa preboha necuduj ze niektori ti pisu prosti srsti......vies kedze tvoja mala ma 1,8 -to je dost malo -a druhe dieta mas na ceste uz z inym partnerom takto naozaj casovo vyzera byt nanajvys nezodpovedne....prilis kratka doba od jedneho sklamania z partnera k druhemu....jedno dieta este uplne malinke a uz druhe dieta s inym na ceste,.....necuduj sa reakciam-ty sama by si takto reagovala ak by si bola nami.....a ohladom tvojej mamy....ano-nikto z nas nepozna ju teba bratov.....fajn....no vies-sama si uz matkou a mozno to teraz citis inac ale ako by si reagovala ty ak by ti zrazu tvoja dcrea prisla domov s dvoma detmo od dvoch roznych chlapov v relativne kratkom case a este sa ponosovala na bratov na tvojho partnera na teba?hm?ano samozrejme z tvojho pohladu je to vsetko cele zle.....z jednej stranky sa ti ani necudujem....no z druhej stranky co tak vo vasej rodine najst nejaky kompromis?nechcem sa tu robit mudra poucat uz vonkoncom nie ale-neviem vycitat bratom ze ti ditea vyhodili z izby?ano dost neprijemne ale vies......pozri sa na to z ich pohladu....byvala som sama s dietatom pri rodicoch a dokonca nahoda-aj s jednym bratom......takze tak trochu ta chapem no zaroven si myslim ze z tvojej strany je to taktrochu aj o kompromise........tvoje dieta ma este len malo rokov a ty si uz zufala ze nemozes vypadnut....su matky ktore nevypadnu cele roky.....a ze ti matka dieta nestrazi?ona si myslim uz odchovala svoje a asi sa este na babicku neciti......sama som zazila dost podobne vyhrabala som sa z toho a ver mi-dost ti pomoze na to cele sa pozerat z ineho uhla....skus vnimat aj ich....skus si vsimnut preco sa tak spravaju...a mozno sa to zlepsi......

strapanka

suhlasim s "nirv" aj s "mkmk". ja som v tejto tazkej dobe tiez sama vychovala 3 deti. otca sice maju, no od cias, ked ho prvy raz vyhodili z prace (1993), zacal pit, az sme sa rozviedli. Na deti mi takmer vobec neplatil, len raz do roka 1000 Sk, aby ho nenahanali policajti... A sme tu, deti su mudre a sikovne, uz davno samostatne.

zufala23, vzchop sa, clovek si casto mysli, ze uz viac meunesie, ale unesie. A raz budes za to na seba hrda. drzim ti palce!!