Chcem zomriet

Príspevok v téme: Chcem zomriet
zufala23

Uz dalej nevladzem... Mam 23rokov a pocit, ze moj zivot je uz na konci.. Mam krasnu 1,8rocnu dcerku s jednym byvalym a druhe na ceste s druhym byvalym..Otec malej na nu sere, neplati, nechodi za nou, riesime exekutora, druhy byvaly otec dietatka co cakam ma len nervuje stale, vyhrazal sa mi, nici ma psychicky, rozisiel sa so mnou no donekonecna ma obvinuje ze to je vsetko moja vina, vraj to ze som unavena z tehotenstva, ze mi je zle, ze to vsetko su len vyhovorky aby som nemusela byt s nim... Viem, ze prave deti by ma mali udrzat pri zivote, aj to tak doteraz bolo, ale zacinam mat pocit ze uz ma ani moje deti na svete neudrzia... Skoncila som ako slobodna mamicka s dvoma detmi, ktoru prave kvoli tomu odmietaju ini muzi, byvam s matkou ktorej priatel neprestajne pije, moja mala sa na nho musi kazdy den pozerat, dychat ten alkoholicky smrad, on ma este aj psoriazu, odpadavaju z neho kusky koze, po zemi je vecne vrstva chrast, ako keby sme mali doma nasnezene, mala ma hracky kolkokrat po zemi, ruckami sa dotyka zeme a potom ich dava do ustociek, nevladzem sa na to pozerat, matka s nim uz par rokov nic nema, no stale tu zije, stale do mna skace, uz nevladzem.. Ked o tom matke rozpravam, vzdy sa na mna nastve, akoby som od nej chcela az tak moc aby toho alkoholika vyhodila, nemysli na to, ze chcem pre svoje deti len to najlepsie, aby sa nemuseli na nho pozerat, aby nemuseli vyrastat pri alkoholikovi ktory ich matku (mna) vecne len uraza, chcela by som sa odstahovat no nemam s kym, sama by som to z materskej nezvladla ani keby akokolvek chcem, hladala som socialne ubytovne ale tam treba kopu potvrdeni od lekara mojho, malej, ze mozme ist do ubytovne, vyhlasenie starosty obce, ze nam to schvaluje a kopec inych sraciek.. A ubytovne su pre tych, ktori nemaju kam ist, ja domov mam ale citim sa tu ako uveznena, stale len sedim doma, nechodim von, len s malou.. Keby som aj chcela trosku sa odreagovat na kofole s kamoskou, nemozem... Pretoze matke chodieva posraty serial na vecer a potom uz je neskoro niekam ist, lebo chodi skoro spavat, aby rano bola vyspata do prace.. Ked sa tesim na vikend, ze aspon sobotu vypadnem na dve hodky, tak nemozem, lebo matka zas odide kamoske, na ktoru potom cely tyzden nadava ze viackrat tam nepojde, lebo to bolo hrozne.. Ale vzdy tam ide.. A to mi vravieva, aby som trosku aj von zacala chodit, ale kedy??? Cez tyzden nemozem, a ani cez vikend.. Doma ma to uz ubija, viem ze som v prvom rade matka, tak sa nemam co stazovat, ale tiez som len clovek a obcas potrebujem trosku "vypnut".. Nevladzem dalej.. Som len v depresiach a ked som sla psychiatrovi, povedal ze s tym nemoze nic spravit, lebo tehotnym zenam nesmie predpisat ziadne lieky, pretoze by to ublizilo plodu.. Nebavi ma uz takto zit, vlastne ani nezijem, len prezivam.. Moji bratia (2) s ktorymi u matky zijem, sa mojej malej vyhybaju ako sa len da, zavru sa v izbe a ked si mala sama otvori, tak ju surovo vyhodia a zavru sa znova.. Mala len place kvoli tomu a mne je to strasne luto.. Matka sa stazuje ze cez tyzden aj cez vikend je malo s malou, ale aby sa teda vysrala na ten serial alebo obmedzila vikendove navstevy "nenavidenej" kamosky, tak to nie.. Zo vsetkych stran pocuvam len obvinovacky, staznosti.. A pritom ja sa tak snazim, furt som s malou, pomaham matke v domacnosti ako sa len da, varim, periem, upratujem, skacem okolo malej, a ked mam moznost oddychu, je mi upreny.. Som v 4.mesiaci tehotenstva a brucho mi tvrdne ako pred porodom od tych nervov a vycerpania... Vazne mam uz pocit ze sa druheho porodu nedozijem, bud mi skolabuje zo vsetkeho srdce, alebo to ukoncim ja, lebo dalej uz fakt nevladzem.. Len placem a placem a placem, uz chcem koniec, a to co najrychlejsie.. :((((((((

nirv

tych co ti tu nadavaju si nevsimaj, uz je neskoro riesit co sa stalo a neodstane. aby si mohla vychovavat svoje deti, potrebujes pohodu. kym nemas druhe dieta, vybav si tu ubytovnu, si doma, tak pobehaj urady, na bordel doma sa zatial vykasli. ked budes mat druhe, uz duplom na to nebudes mat cas. a si socialny pripad, naozaj. neboj sa toho ze to sama nezvladnes, lebo sama si tak ci tak. len na ubytovni budes mat klud a mozno aj rovnake kamosky, a vzajomne si pomozete.

Sejla

mkmk na potrat som sa pýtala, lebo mi príde dosť nepochopitelné, že jej bolo ľúto zabiť embryo, ale sama si teraz želá umrieť. Toto je tá spomínaná sebaúcta, ktorú by mal mať každý skôr, než si spraví deti a vôbec, skôr, než si začne s niekým vzťah. Nejde tu o nedostatok penazí, prečo je vhodné dať to dieťa na adopciu, ale o absenciu psychickej pohody, existenčnej istoty, a chýbajúci otec! - a vôbec, toto sa väčšinou deje v rodinách, kde tých peňazí je málo a má to svoje odôvodnenie.

mkmk

Jezisi Kriste ludia, co sa to s vami deje ? Radite potrat, hniezdo zachrany a neviem co este. Toto nie su vojnove casy, nezijeme ani v casoch hladomoru.Dve deti sa daju vychovat aj ked zena nema idealne financne podmienky. Nebudu mat znackove oblecenie ani kopec elektroniky, ale to z nich zlych ludi neurobi. Prave naopak. Ja som vyrastal v chudobnejsej rodine so dalsimi 4 surodencami. Nemenil by som to za nic na svete. Zazil som uzasne detstvo, aj ked mi ako dietatu chybal pocitac,novy bicykel... Ale teraz som rad, ze som vyrastal takto, lebo pre mna nie je dolezite mat znackove drahe oblecenie, ani najnovsi iphone.

fero11111

z kosic som topolcianky dost onicom na nejake moznosti ano muzi ta vyuzili a odkopli chcela si len dobre ale to dnes sa nenosi a nevyplaca bohuzial ...

Radca123456

Vies Zufala, dokazem pochopit materinske puto, ale ak chces tvom detom naozaj dobre, tak sa zamysli. Teraz porodis a budes mat 2 deti na vyzivenie. Nepojdes do prace, lebo sa budes musiet starat o to druhe. Budes mat viac casu aj na "hluposti" ked nebudes niekde zarezavat 8 hodin. Budes mat aj menej penazi a budes nervoznejsia. Predstav si, ze tvoje druhe dieta vyrasta v zabezpecenej rodine, je stastne, ma vsetko co potrebuje, dokonca ovela viac. Nezaziva nervy sposobene nedostatkom a zlymi vztahmi medzi rodicmi. Ja ked som vyrastal som si milionkrat zelal ist do domova radsej ako zazivat to peklo doma... No kto si adoptuje dieta, ktore uz vie komu sa narodilo a ktore ma nieco zle prezite? Preto daj sancu tomu druhemu, s tebou mu pravdepodobne nebude dobre (prepac, ze ti to pisem takto na rovinu, ale nebudem chodit okolo horucej kase, lebo ti to nepomoze). Dufam, ze neratas s tym, s cim nasi spoluobcania a sice, ze cim viac deti, tym viac penazi ako materska a pridavky.
Mam sestru, ktora napriek tomu, ze vyrastala ako ja, tak si z toho nezobrala ponaucenie a ja jej nechcem pomahat, lebo to zneuzila do takej miery, ze v nasom dome vyplakavala, aka je nestastna, chcela nam nechat jej deti a chcela si ist sadnut niekam do baru, ci kam, furt si od nas poziciavala peniaze a vyhovaral sa, ze si nemoze najst pracu. To co som jej nasiel ja, tak jej nevyhovovalo, hoci to bolo podla mna slusne. Preto som ju vyhodil, lebo som jej svojou pomocou nechcel este viac ublizit - ak tuto myslienku pochopis, tak si za vodou. Pomoct si musis sama tym, ze das emocie bokom a pouzijes iba mozog. V tomto state je vela pripadov ako si ty a stat ti s tym aj preto nepomoze. Alebo to ries ako nasi spoluobyvatelia a chod niekam do chatrce a uzivaj si sex a plodenie deti - to je tiez cesta, ak ta to dokaze naplnit a budes sa citit takto stastna. Skoda, ze nechapes toto moje rozmyslanie, lebo to by ti fakt pomohlo rychlo a efektivne. Ak nedas na moje rady, tak ta s najvacsou pravdepodobnostou caka to, ze natrafis na dalsieo, ktory ta zblbne a urobi ti z "lasky" dalsie dieta alebo dve a vykasle sa na teba. Ak nemyslis na seba, mysli aspon na tie chudence deti, ze co ich caka, aka perspektiva, aky budu mat priklad a ako im tym znicis zivot skor, ako ho zacnu zit. Je mala sanca, ze dopadnu ako ja, ze sa z toho racionalne dostanu sami. Asi patris medzi ludi, ktori iba vyplakavaju a nic skutocne pre zmenu svojho zivota neurobia. Ja som sa stahoval 400 km do BA, Topolcany su tusim iba okolo 100, uz toto hovori o tom, ako "vazne" chces nieco vo svojom zivote posunut k lepsiemu...

Sejla

ja by som ti poradila aby si znova išla za tou psychologičkou a povedala jej, nech ťa naučí používať rozum. Fakt bez urážky, ale hovorím ti to na rovinu, nutne potrebuješ zbúrať svoje zaužívané princípy a vybudovať nové, naučiť sa ako rozmýšlať dopredu, ako reálne vyhodnocovať situácie, postupovať logicky a nenechať sa ovládať emóciami. A hlavne nech ťa naučí rozoznať muža od chrapúňa. Ano, ano je fakt, že to oni sa nestarajú o rodinu a ešte tvoja matka je zlá, lebo má svoj život a bratia tak isto, nauč sa prebrať zodpoednosť za seba a svoje deti, pochop, že si za to sama môžeš. Nemaj deti bez toho, aby si bola poistená pre všetky prípady a popracuj na sebaúcte vo vzťahu, nikdy, ale nikdy nebude model, v ktorom sa žena odovzdá a obetuje a muž ju využíva, správny pre výchovu detí.

zufala23

radca, uz teraz to druhe dietatko ktore cakam lubim a neviem si predstavit ze by som ho musela dat na adopciu, ja svojim detom nikdy neublizim, na to by som nemala srdce.. viem, ze to vsetko myslis v dobrom, ale bratislava je priliz daleko. Aj u nas maju ubytovne, tak si to zajtra obvolam a zistim co a ako.. Aj tak dakujem za rady :) urcite to zacnem riesit co najskor..

Radca123456

Pocuvaj, ak ti mozem poradit, hoci to bude velmi tazke pre teba ako zenu - uz s jednym dietatom mas existencny problem s dvomi to bude tazsie. Navyse uz teraz si v tazkej depresii a po porode budes este v tazsej. Daj to druhe dieta na adopciu alebo ho daj do hniezda zachrany, skor kym nieco nevyvedies. To dieta bude mat obrovsku sancu vyrast vo velmi dobrej rodine cim skor to urobis. S tym prvym sa odstahuj na ubytovnu s detmi, tych je napr. v Bratislave dost a mozes si tu aj hned najst pracu, lebo tu ju nemaju iba ti, ktorim sa nechce robit a mozes hned zacat pracovat - na ubytovnu a skromne prezitie s jednym dietatom ti to bude stacit, ak nebudes mat nerealne naroky. Chlapom sa vyhybaj, kym v sebe neobjavis taku zrelost, ktora ti dovoli odhalit povahove crty aj vo faze zamilovanosti. Sexualne napatie ries masturbaciou. Si z rozvratenej rodiny, vyrastala si bez otca, preto ti chyba laska a zufalo bezrozmyslu ju hladas, preto sa ti deje to do coho si sa dostala. Zacni si verit, upej sa na dieta a zi samostatne. Ja viem, ze je to tvrde, co tu pisem, ale ma to havu a patu a je na tebe, ci to pochopis alebo nie. Fakt ti neskutocne drzim palce, lebo ja sam som z rozvratenej alkoholickej rodiny a viem, ako som sa musel sam postavit na nohy.

zufala23

fero nebolo to nezodpovedne, pretoze ja sama som vyrastala bez otca od 12tich rokoch a do vtedy som ani nevedela ze s nami zije, iba co nam robil zle.. preto som sa snazila aby moje deti tu kompletnu rodinu mali, vzdala som sa vsetkeho o co ma byvali ziadali a nakoniec som aj tak ostala najhorsia... som z topolcian a ty?

fero11111

drzim palce mas to tazke dost ale aj nezodpovedne alebo ako to napisat nechapem proste nabuchat sa das takto naivne trochu zodpovednosti by to chcelo ale viem sex a ked je chut ide to drzim palce nic ine napisat neviem mas to tazke ... ale kto nie a nejde koncit zo zivotom makaj na sebe a bude lepsie mimochodom odkial si ak to nieje tajne