som psychicky na dne

slimaciq

Co vlastne taky psycholog robi okrem osobneho rozhovoru a nejakych rad? Preco to tak pomaha? Ved tak isto mozu pomoct aj dobri kamarati alebo kamaratky. Tiez mam velke problemy a depresie, ale nechcem byt sama, chcem byt stale medzi ludmi a to pomaha. Rozmyslala som o psychologovi, ze sa z toho sama nedostanem, ale povedal by mi asi to iste ako vsetci moji blizki....aka je vyhoda v navsteve psychologa?

damaxy

Pre Inu- panickej poruchy sa dá zbavit,ale musíš odstránit zo svojho života strach.Naučit sa tešit,nevrtat sa v starých príbehoch zo života,zbavit sa nenávisti,nespokojnosti atd.Všetko negatívne obracat na prijatelné.Je to tažká práca so svojim vedomím.Bez toho sa nevyliečiš.Lieky ta dostanú len na štartovnú čiaru a dalej musíš sama.Mmusíš začat žit po novom.Všetko staré opusti,vytvorit si vlastné hodnoty,dat životu zmysel po svojom.Začni hladat a porovnávat svoj stav pred chorobou,čo sa zmenilo,čo ta do nej vtiahlo.Trochu zalistovat v minulosti a v bode zlomu sa otočit.Viem že to je tažké a človek má vela sily.Dokážeš to,ved aj som to dokázala.Ludia ani okolie sa nezmenilo,ja som sa zmenila a tým aj moj svet sa zmenil.Je mi dobre.

ina

ja ti damaxy ani neviem, len tak mi zovrelo srdce, začalo ma paliť na hrudi, trpnuť ruka, tak som myslela, že mam infarkt.Tak za 5 min. mi bolo trochu "lepšie"tak som išla svojej psychoa ta ma ukludnila, že infarkt sa nekoná, že to sú typické príznaky panickej poruchy.Ešte mi tak blbo nebolo a to som si myslela, ako mi je už lepšie.Dá sa toho vôbec zbaviť????

rira

ahoj barbie a vlastne vsetky kočky(aj kočiaci:) ) co ste tu..
chcem len povedat,ze som mala pred par mesiacmi silne depresie,mala som stavy ked by som to najradsej riesila samovrazdou,co som este ani nikomu neopovedala ale nastastie som v tomto slaboch:)a najma som si uvedomila,ze by som aj tak najviac ublizila mamine a blizkym..vtedy som aj chcela vyhladat psychologa aj ked som si vravela,ze sa z toho asi dostanem sama..ja som chcela psychologa,ktory by bol uz,,overeny" spokojnostou inych ludi no nenasla som.. nastastie mi velmi pomohol jeden clovek, od ktoreho by som to ani necakala a to tiez dost povzbudi!:)
no som sa rozpisala a to som chcela napisat len tolko,ze aj ked mi je uz lepsie nejaky ten mesiac,urcite k psychologicke pojdem,lebo wiem,ze to este nie je uplne v poriadku..preto ti chcem barbie povedat,urcite to neodkladaj,nemusis mat strach a jednoducho prepni na hrdinsku naladu,ze tam chces ist a chces urcite vyriesit svoj problem,prvy krok je tazky ale ked ho sparvis,moze dojst chut do tanca! :) drzim palce aj na nohach..vsetkyym!!

a posielam veeeeeeeela optimistickej naaalady!!!!

damaxy

Sledujem všetkych ale nie vždz mám čo povedat do debaty.Inak sa mám fajn,teším sa zo všetkého,zo slniečka,zo záhrady a zo sennej nádchy,že čoskoro prejde.Ja naštastie už 2 roky mám pokoj s panickou poruchou.Ako som už niekde písala,musíš zmenit postoje k životu okoliu a ludom a vtedy všetko prejde.Veci dostanú iný uhol pohladu a vieš si s tým poradit.To je ale na dlhú prednášku a sto príkladov.Inočka a čo ta tak zdlávilo?

ina

Čaute,baby.Veľmi ma zaujíma ako sa máte?Hlavne Jarka 77?Ani sa neozveš?Damaxy?Je vam lepšie na duši ked sa nán tak vyčasilo?Ja som sa tak tešila, a zrazu to tu mám zas.Už sa niekedy bojím, že sa z toho zbláznim.Ako keby som čakala na to.Ako zaháňate takéto myšlienky,bojím sa nečinnosti a kludu.

barbie

aj mna ničí priatel,a niekedy aj rodina,kamarátky nemám,a ani ja neviem čo robiť!!aj mne sa to otáča v hlave,ale neviem čo mám robiť!!!každý den mám len depresiu!a mám len17