som psychicky na dne

ina

Čaute baby,jarka damaxy ale aj ostatné.Som velmi rada, že existuje takéto forum.Sledujem ako sa mate a porovnávam ako sa mam ja.Tak ako jarka piše aj ja už mávam len také pocity, že už to ide ale nakoniec to predýcham a prejde to.Niekedy je to slabšie inokedy silnejšie ale chvalabohu nie na umretie.Teraz ma začal bolievať chrbát tak cvičím, že vraj je to z uvolnovania stresov a to je tiež dobrý znak.Tak ako sa to nabalovalo tak to aj odchádza.Mne to tak začínalo-najprv ma bolievalo pri lopatke, potom krk,potom mi trpla ľava ruka a potom som sa začala báť, že je to infarkt.potom sa mi začal zvyšovať tlak až som dostala prvý záchvat paniky, čosom si myslela vtedy, že je to infarkt.Teraz sa postupne toho zbavujem vdaka mojej psychiatričke a aj vám.Damaxy má veľku pravdu-sme nato ľudia aby sme si pomáhali.

damaxy

Každý rodič má strach o svoje dieta.Skús si o tom pohovorit s mamou.Vytiahni ju na prechádzku,alebo niekdeinde.Nájdi prostredie,ktoré má rada a kde je jej dobre.Tu mama nadobudne pokoj.Potom skús hovorit o sebe o nej o sebe a o nej.Počúvajte sa navzájom.Nemusíte hned niečo riešit.Stačí sa na začiatok naučit počúvat jedna druhú.Nechaj ju trochu premýšlat a uvidíš ,že príde za tebou.Každú mamu trápia a lakajú starosti svojich detí.Ja som tiež mama a viem to.Nemusí ti radit,ukáže ti ,že ta má rada a to na začiatok stačí.Jedného človeka by si mala potom ako istotu pri sebe.Nenechávaj si starosti len pre seba.Vieš Lucka,ludia žijú na to,aby si pomáhali,len niektorí na to ešte neprišli.Očisti si svoju hlavu a nechaj do nej prúdit len to pekné,z toho máme silu a o tom je život.To pekné sa musíš naučit si pripravit aj sama.Ja tak robím každý den.Vždy mám po ruke niečo čo mi robí dobrú náladu.Zalistuj aj ty a objavuj.Dalšia moja zásada ked ma stretne nejaká nepríjemnost,poviem toto mi nemože pokazit taký krásny den,ktorý mám pre sebou.Proste zo života zbieram len to pekné.Dá sa to naučit.Zlo nechávam tým,ktorí si myslia,že ho potrebujú.Skús to aj ty a daj vediet ako sa ti darí.

damaxy

Zlata máš tažkú prácu a iste ju nosíš vo svojej hlave všade.Možno to tiež prispelo ku tvojej diagnoze.Obdivujem a vážim si všetkých ludí,ktorí dokážu pomáhat druhým či profesionalne,alebo po domácky ako bútlavé vrby.Niekedy stačí len sa nechat vypočut.Ja mám tiež priatelku a tiež občas problémy a povedala som jej - prosím ta nič mi nemusíš odpovedat len ma nechaj vyrozprávat.Potom zabudni na to čo som tu porozprávala .Zo mna to vytečie ako z deravého hrnca a je mi dobre.Ona je tiež spokojná,lebo nemusí nič riešit a radit,len sa tvári,že počúva.Lebo ani počúvat ma nemusí.Takto to je rýchlo a spokojné sme obidve.Niekedy si podebatujem aj s našim psíkom.Tie psie oči tiež hladia a určite nerozumejú.

ja.lucka

Damaxy.no vies co s maminou podla mna celkom fajn ale sa dost casto hadame a otec.Toho uz neriesim,nedavno som zistila ze mam dvoch nevlastnych surodencov.Jednu ma v cechach kde stale chodieva,ale neviem ci sa stretavaju.No a ked pride..niekedy ho mam chut zabit pretoze sa ku mne nesprava ani ako ku dcere a inokedy ako keby to ani nebol on.

zlata

ahoj damaxy.teba by som chcela stretnut osobne anemusela by som chodit psychologicke.bola som sice u nej iba raz.prvy a posledny.a nedozvedela som sa nic nove.bola som najprv u psychiatricky a ako spravna zdravotnicka som si niesla so sebou aj dg.panicka porucha.psychiatricka vsak usudila ze chora nie som a poslala ma k psychologicke.tak som si povedala zlata pomoz si sama a pane boze ty mi teraz nepomahaj iba sa pozeraj.funguje to sice len kazdy druhy den,ale mozno niekedy....je mi velmi luto ludi ktori si siahnu na zivot alebo maju take myslienky.velmi rada by som ich pozvala do mojej prace,kde je 36 postihnutych klientov od 10 do 40 rokov a potom nech sa lutuju.pozdravujem vsetkych v tomto okienku a drzte sa.

damaxy

Smola,že sa nemáš s kým porozprávat o tom čo ta trápi.Zašlo to daleko nepoznám tvoje problémy.Iste je to z každého rožku trošku a tak postupne to treba aj riešit.Prečo nemáš nikoho blízkeho je tvoja vec,ale aj tvoja škoda.Možno sa nevieš otvorit alebo máš strach ,že to niekto využije v tvoj neprospech.To ,že sa s tebou niečo deje si fakt rodičia nevšimli?Ak máš ty pocit,že potrebuješ lekára neváhaj a navštív ho.To bude možno prvá ruka,ktorej sa chytíš.Aký máš vztah s rodičmi?

ja.lucka

Baby co ste tu,prosim mi poradte ja sa nikomu nezverujem so svojimi problemamy-ani mamine ani najlepsej kamoske,nikomu.No teraz uz vazne neviem co dalej mam chut pojest neake lieky alebo co.Ide o to ze ma nechal chalan a ja som bola v strasnej depke zacala som vela jest o potom vracat...viem ze si poviete pis to k bulimii ale a to tu teraz nejde ja uz vobec neviem co so sebou.A navyse sa mi strasne zhorsil aj priemer v skole a s rodicmi to tiez nieje prechadzka ruzovou zahradou....TAK MI PROSIM NIECO PORADTE....

Jarka77

ahoj ina je mi luto ze som sa davnejsie neozvala ale nedalo sa. Ja beriem lieky na tu panicku poruchu a vecer neurol ako som pisala zachvaty uz nastastie nemavam ale niekedy taky zvlastny pocit. Odkedy viem ze je to panicka porucha je mi lepsie aj na dusi, lieky nejak pomaly zaberaju nezaberie to hned to ta upozorni aj psychiatricka ale hovorila ze som na dobrej ceste. Chod aj ty tam a nech ti predpise paretin alebo remood ze vraj to je to iste to beriem 1/2 rano 1/2 na obed a vecer 1 tabl.neurol 0,5. Fakt sa citim neporovnatelne lepsie

marya

damaxy, musím ti povedať, že tvoje príspevky sa dobre čítajú. Musíš byť vyrovnaný a dobrý človek. Mám 34r., veľa problémov aj radostí, ale hlavne chcem spomenúť, že pred polrokom moja mama skončila na psychiatrii s dg. panická porucha. To bol pre mňa obrovský šok. Prežila som toho naozaj dosť, ale na toto som nebola pripravená. Odvtedy už bola hospital. 3x a nevidím žiadnu zmenu. Mám obavy čo nás čaká. Ani neviem, čo cítim, lebo môj vzťah k nej je dosť odmeraný, lebo ma tak vychovala, vlastne ona ma nevychovávala vôbec. Neprajem nikomu podobné problémy, ale viem si predstaviť, čo asi prežíva ona a všetci ostatní, čo s tým bojujú. Zo skúseností poviem, že základom všetkého je LÁSKA !!! Akákoľvek ! S láskou ide všetko stranou. S láskou prichádza zdravie. Prajem všetkým veľa lásky.