som psychicky na dne

broňa

vychovala ťa ako najlepšie vedela.
Jednoducho,dnes je to civilizačné ochorenie - boľavá psychika.
Stres,rýchle životné tempo,vyššie nároky,zlé stravovanie...každé trošku prispeje a potom stačí maličkosť a nezvládame život.
Neváhaj,premysli,ako by to pochopila.
Všetko dobré.

barbie

je mi luto ze si ublizujes a tiez ti drzim palceky ale sa bojim ze ma nepochopi a ona sa psychicky zruti ze ma zle vychovala ale to neni jej vina:)

ali

barbie, ja mam problem so sebeposkodzovanim, a za chvilu to idem povedat mojmu otcovi.strasne sa bojim, ze sa bude velmi trapit, ale viem, ze by to chcel vediet, aby mi mohol pomoct. skus sa o tom s mamou porozpravat, ak jej povies, ze chces ist k psychologovi, uvidi, ze to chces riesit, a dufam, ze to pochopi. ale povedz jej to. drzim palceky :-)

barbie

an ma lubi len mi nikdy nic nepovie a potom sa od kamaratok dozvedam ze bol punker (ja tu hudbu nenavidim) ma rakovinu atd. mna to zranuje a sme spolu uz rok a 4 mesiace ale cim dalej nas vztah je horsi

broňa

ak ťa priateľ ničí,tak ťa nemá rád!!!!!!!!!!!!!!!!!
On to nikdy neuzná,ale ty si už na to prišla,a ty najlepšie vieš,ako sa pri ňom cítiš,aký dopad to má na tvoju psychiku!
A ak ho opustíš preto,ako s tebou zaobchádza,nestratíš všetkych priateľov.
Naopak,ukážeš,že si silná a vážiš si sama seba! Aj tvoji priateľia si ťa budú vážiť!
Ide o tvoje zdravie,život a budúcnosť!
To maj napamäti! Ak ti teraz ubližuje,bude ti stále, a ty budeš na tom horšie a horšie!!
Človek musí mať rád aj sám seba:
Miluj bližného AKO SEBA SAMÉHO!
Nie je to len svetské porekadlo,aj biblické,teda aj boh to tak chce,ak ti to pomôže! Nie je to nič zlé,myslieť aj na seba,je to potrebné!

barbie

mam 15 a ak ma niekto problem chce aby som ho vyriesila ci rodina abo priatelia a navyse moj priatel ma nici ale nedokazem ho nechat lebo by som stratila vsetkych priatelov