som psychicky na dne

vivi

ja som bola u psychologicky v skole...Vobec sa za to nehanbim a velmi mi to pomohlo...psycholog nieje psychiater to je rozdiel!Neboj sa a chod...drzim palce

prisna

lekarku mozes zmenit,ale vykasli sa na to co si kto mysli.to nemozes vediet a tak ako my nemozme vediet co si o tomto vsetkom myslis drz sa pa

barbie

no uz asi bolo na case ale ja nexcem aby o tom vedela moja obvodna lekarka ona je dost protivna a taq to sa tu nehodi pisat ale uz to dajak vyriesim

prisna

ale pri tom vsetkom nezabudnite ze zakonní zastupcovia neplnoleteho su rodicia plnoletost sa u nas rovna 18rokov.ale som rada ze sa veci pohli a nasa barbie zacina rozmyslat osvojom zivote a zdravi

teepee

barbie,
daj si www.zoznam.sk a najdi si psychologicke poradenstvo. urcite sa ti niekto zapaci:)
v bratislave stoji sedenie vacsinou 500 korun, ak mas dobry vztah so svojim skolskym/obvodnym lekarom, ten ti moze napisat papier, potom ti vacsinu zaplati poistovna. mamina o tom podla mna nemusi vediet, ale nie som si isty. ked sa budes objednavat, psychos ti vsetko povie a jeden telefonat ta nic nestoji.
ked chces tak mi posli mail, nechcem vsetko pisat na forum.

barbie

teepee
ak sa ta mozem opytat kde tu nejdem psychologa a ci k nemu mozem ist bez toho aby o tom vedela mamka ked mam 15 a koklo penazi ma bude stat sedenie:))) dakujem naozaj si vas vazim a dakujem za podporu a pomoc pa

barbie

naozaj vam vsetkym velmi pekne dakujem ste zlaty ze mi cete pomoct:))) a urcite sa budem snazit co najskor povedat to mamke sice ju to zrai ale lubi ma a chce mi najlepsia a taq ma pochopi

teepee

asi som holt stary harcovnik, ale uz chodim k psychologovi rok, odkedy sa mi zrutil svet:) barbie, nemaj strach, na webe v zozname najdes kopu psychologov, najdi si nejakeho so skusenostami z prace v ustave (nie preto, ze by si tam patrila, ale preto, lebo bude mat viac skusenosti, tie su dolezite), dohodni si termin a fic. a mame to normalne povedz. nebude to lahky vecer ked jej to povies, ale bude stat za to. (v casoch, ked este americki prezidenti za nieco stali, jeden povedal, ze lud vydrzi vsetko, ak sa mu povie pravda. aj tvoja mamina to zvladne.)
ozaj, mozno si myslis, ze k psychologom chodia "divni" ludia - budes prekvapena, ked ich casom par uvidis, mladi, sympaticki, povedala by si ze u psychosa je asi nejaka akcia alebo co:)

Alternativa

Barbie, jeden z vaznych problemov moze byt Tvoj vztah. Si mladucka a zivot je o stretavani a rozluckach. Ak podmienujes rozchodom stratu kamaratov, tak to nebolo kamaratstvo. A stretnes novych ludi, co moze byt pre Teba +. Nenahovaram Ta na rozchod, ale chcem Ti len povedat, ze je normalne, ze niekto zo vztahu odide, nie vzdy je to "po vzajomnej dohode". Ak vies, co alebo kto Ta nici /tu to vyzera na sraca, ako pises/, tak to ries a zbav sa toho alebo jeho.

Alternativa

Su situacie, ked vsetci sme tlaceni tak trochu "hrat", napr. usmievat sa, ked nam je nanic. Nesmie to byt ale zivotny styl. Okolie to rychlo vyciti, bude k nam tiez neuprimne a hlavne ublizujeme sami sebe. Ked sa nam chce plakat, treba sa az vyrevat, aj vykricat sa treba, mozno staci detska izba kde budes len Ty. Uvolnenim emocii sa zbavis negativneho. A treba sa rozpravat. Psychologovia su prave nato. Skus si trochu pomoct hlbokym dychanim, ma uzasnu stres a nervy uvolnujucu silu.