Zarastajúci necht

lubos55555

na toto je najlepsie dat med.. ja som to nemal, ale raz pri pedikure som si zatiahol po okraji a proste bok nechtu nedrzal, odtrhol som si tam kozku az do krvi.. a je to take miesto ze sa to tazko lieci, takze domaca masticka nepomohla.. ked to mamina zistila, tak mi povedala, ze jej jedna babicka poradila na taketo veci med a je to vynikajuci liek na aj pri takychto problemoch... mne sa za par dni pekne zrastla rana.. urcite by som to vyskusal, ak to neodstrani tak urcite zlepsi.. staci len tu ranu hrubo potret medom a obviazat nohu na noc... za par dni by to malo byt v pohode, tak to skuste:0 urcite to pomoze

mirka_aa

ja mam necht vrasteny teraz uz treti krat..prvi krat som s tym bola u obwodnej lekarky ktora ma poslala hned na chirurgiju..ale ja som sa bala tak som ju poprosila ci najprw neskusi nejaky liek na to..predpisala mi framikoinovu mast a ze ked sa to nezlepsi do par dni,mam s tym ist na chirurgiu..samozrejme framikoin nepomohol..ale ja som sa welmi bala,tak som nesla..potom mi jeden znami poradil propolisove kvapky..zapal hned utisia..necht som si sama wybrala a zostrihla noznickami a doliecila tym propolisom..asi po roku sa to stalo znowa..opet som pouzila propolis..zapal sa utisil ale ten necht som newedea wybrat..w lekarni mi poradili tinkturu SCHOLL Toenail..necht tak trochu zmekol..menej to bolelo a necht sa mi podarilo wystrihnut..ale po chwilke sa to opet wratilo...tipujem ze koly uzkym cizmam..skusam ten isty postup ako predtym lenze ten necht mam uz tak hlboko a strasne to boli ze uz si ho sama wystrihnut newiem..ale strasne sa bojim ist na chirurgiu..len uz asi musim bo palec mi fjaloweje..ma uz aj niekto taku skusenost ze s tym dlho nebol a odumrel palec abo nejaka infekcia otrawa krwy a pod..?boli to welmi ked to strhawaju???ja sa strasne bojim..este asi skusim tu mast arnica ale sa aj bojim ze uz to mam welmi dlho a bude to este horsie...

gabriel

Skusali ste uz niekedy svetelnu terapiu Bioptron? Odporucam. Ak chcete napiste na kryon01@centrum.sk a napisem Vam viac

zdenkaleniva

Velmi zalezi, ako to chirurg odstrani.Mne to robil Dr.Dimov a po odstraneni mam uz pokoj.Po strhnuti mi to docistil laserom a od vtedy mam pokoj.nasdla som ho na tejto stranke: www.chirkoz.sk

Petqo

No, mne spravili to iste... zarastol mi nechet, bol som na chyrurgii ale nastastie mi nestiahol cely, ale len kuksok kde bol zarasteny... chvilu bol pokoj no ked dorastol zacalo sato od znova... dlho som s tym nesiel k doktorovi, no ked to uz bolo dost zle tak som isiel. Bol tam iny, mladsi chirurg a ten povedal ze nechctet netreba strhavat, ze to potom bude este horsie, tak mi to len vycistil a povedal nech si kupim SCHOLL tincturu na vrasteny nechet... dlho som ju hladal lebo ju nikde nemali, no nakoniec som ju zohnal a pomohlo to

dr.

Tento problem sa da raz a navzdy vyriesit elegantnym chirurgickym zakrokom.Liecba trva po zakroku cc dva tri tyzdne.
A potom uz nikdy ziadna! Ak Vas niekto "lieci"periodicky niekolko krat za rok,tak nevie o tom nic.Clovek sa stava otrokom choroby vlastnych nechtov.
Mozete sa som mnou poradit na :plast@post.sk .

Dug

PePi - Napisem sem, keby mal niekto podobny problem a bal sa opytat, nech sa dozvie. Robili mi to v chirurgickej ambulancii UP Ruzinov (je to v ruzinovskej poliklinike). Je to ambulancia pana dr. Hrina, Zakrok mi robil pan dr. Motil.

Mam to teraz uz skoro uplne dorastene, a zatial sa ziadne problemy neobjavili (este ma to pravdepodobne caka aj na druhej nohe, kde to ale nebolo take zle).

Vseobecne to nie je az taky dramaticky zakrok. U mna to bolo asi takto:

Najprv bola prehliadka, kde mi povedal co sa s tym bude musiet sparvit, dostal som antibiotika ktore som uzival asi tyzden (aby sa nevyskytol zapal pri samotnom zakroku). Po dobrani antibiotik som isiel na zakrok.

Bolia iba umrtvovacie injekcie, celkom drsne dost, tak ale tych niekolko sekund sa zasa da vydrzat. Samotny zakrok som potom absolutne necitil, bolo to hotove do par minut, potom uz len obvaz a domov. Prvy den to je este citit, nie zrovna ostra bolest, ale taka jemna, pretrvavajuca, hlavne ked sa hybes a prudi ti tam krv. Doma som si dal ibuprofen a prespal som pol dna.

Prve dni som chodil na prevezy (nepamatam si presne interval, myslim ze to bolo kazde 2 alebo 3 dni, potom sa doba predlzila). Na poslednom preveze mi pan doktor dal predpis na hypermangan - co su drobne krystaliky ktore som si rozriedil vo vode, a mocil som si v tom prst, medzi tym ako som si ho prevazoval sam.

Teraz si presne nepamatam ten cas, ale do par tyzdnov (cca 3) som si to uz neobvazoval vobec - s tym ze stale stacilo menej obvazu (necht dorasta dlho, ale uz tam nie je rana).

PePi:)

poradte mi prosim nejaky sposob ako liecit taketo nechty,uz to mam skoro rok,mam toho po krk,vopred dakujem za radu...prosim piste na mo mail!!!!!!