Čo chcete na Vianoce?

lost

No telefon, podla mna je lepsiu kupit co najlacnejsi a najjednoduchsi ak to nie je vyslovene pracovny podnikatelsky telefon co je nutny k prezitiu :)
Inak je to waste of money (presne to iste ako TV! ved som pred 2 rokm kupil 50" za oklo 1050 a co z toho :) sice mam psuteny cely den a obraz je pekny, cierna je cierna (a nie seda ako na lacnom), ale co ma ten tv dnes hodnotu? 200eur? :D mozno 250 ak najdem blbca co tolko da..) cize tam je to waste of money, hodnota klesa BRUTALNE rychlo, ak by som vtedy kupil 32-42" za 400-600, tak hodnota by bola mozno o 50 nizsia, ako tento, no % strata a hlavne eurova by bola ovela nizsia.. a to mozem byt rad, ze som nekupil vacsi TV :) nastastie som sa nenechal uniest velkostou, ale kvalitou :D (farieb hlavne), i ked aj tento je nanic..

Jedine vies preco tak nakupuju? danova opatimalizacia :) je lepsie kupit dietatu mobil za 700, notebook za 1500 a podobne veci, lebo to su naklady, cize dam 2200e na darcek, ktory je predrazeny a nepotrebny, ale zaplatim statu o 2200*0,19 menej na daniach :)

a pretoto u nas jazdi tak vela porsche SUVciek atd :)

i ked podla mna - ak mu dam tych 19% zo zisku, zostnae mi 81% a nemam mobil, notebok, auto, ale mam 81% hotovosti :) tak neviem, ako to ti podnikatelia vnimaju, bud maju extremne zisky, alebo kaslu na rast :) tazko povedat :D

tak ale aspon bojovnici za krizu :P

vzdy lepsie, ako brat UVER NA VIANOCNE DARCEKY a v neposlednom rade, posielat predrazene Vianocne SMS :D minuly rok mi dosla jedna, ci dve mozno :D dufam ze tento rok pride nula a nemusim nikomu odpisovat (i ked ja mu odpisem cez FB radsej, alebo email ale FB som uviedol preto, ze je to mensie zlo ako dat 20centov teledebilovi za SMS :) ) ale to je len moj extremne kriticky postoj voci niektorym veciam..

sam mam nezmyselne vydavky (pozdravujem DM ;) ) ak ovies :D takze mozno kazdy potrebuje alebo minimalne aspon povedat ze má nejaku vec, ktoru povazuje za OK aj ked je to nezmyselne :)

Maoam

Lost, vies co, ja som darovala aj riady, fakt, lebo som uz skrinku v kuchyni nevedela zavriet a ver tomu, vzdy su ludia, ktori maju menej ako ty a potesia sa!
Suhlasim s tebou vo veciach ako kavovar, rychlovarna konvica, ponorny mixer, tam treba velmi pozerat na kvalitu.

No a vo veciach ako mobily atd sa nevyznam, takze neviem.
Ja ten moj pouzivam na sms a telefonovanie ako koncom 90tych rokov :DD.
Osobne neznasam telefonovanie, asi mam fobiu, vazne si to myslim.
Ovela radsej sa rozpravam osobne alebo pisem. Ale neznasam telefonovanie.

lost

ved aj ja som uz v tej faze ze by som najradsej vsetk ovyhodil :D

tolko blbosti som ponakupoval z Ciny.. (www.dx.com) za super peniaz, super hi tech hracky, ale kde to mam skladovat? :D

teraz sa toho uz len zbavit a vychutnavat si takzvany minimalisticky zivotny styl :)

staci mi 1tv schopna farebneho premietania, 1 stol co unesie tanier a pohar a 1 sedacka na ktorej sa pohodlne sedi (paradoxne najlancejsie su na toto najlepsie!!) a jeden zaves aby sem nikto necumel.. a som happy :) lahsie sa potom upratuje :)))))))))

Maoam

Lost, ja si zvyknem kupovat a zelat take materialne veci, ktore mi fakt treba a ktore aj vyuzijem.
Ako iste vies, vo veciach najmodernejsich technickych vymozenosti som z doby kamennej, nevlastnim ani iPod, Smartphone, neznasam touch-screen, dokonca mam doma este videorekorder a kazety :D, nehram ziadne hry, nepouzivam ani pokec a FB :D, proste uplne som pozadu, tak ja nebudem ten spravny clovek na odpoved, aky USB kluc mas bratovi kupit, ale skor nieco nerozbitne s dlhou zivotnostou, no...

Ja som v stadiu zbavovania sa veci, vyhodila a darovala som teraz asi za styri kartony nepotrebnych haraburd a hned sa volnejsie dycha, ale aj tak mam privela rarohov vsade :-/. Nepaci sa mi to.

Sluchadla a MP3 zpred roka su este nevybalene.....nepouzivam to, asi to darujem dalej.

lost

Maoam

no nie, nepredpokladam, ale som za to ze radsej nic, ako ked nieco nekvalitne :)
soobna skusenost, uplne vazne, kupoval som lacne veci a nasralo ma to.. stale sa to nicilo a nakoniec som vysiel z toho horsie ako keby kupim drahu ale dlho trvacnu.
laicky priklad:
rychlovarna konvica za 19eur z tesca
do 2 rokov je to vyslovene humus sa na to pozerat
kanvica za 99eur vyzera aj po 10 rokov velmi velmi velmi slusne.
toto ale neplati o veciach ako PC, TV, auto (relativne ano), mobil, atd, pretoze tam sa o to 10r posunie do ani sa neodvazim povedat kde..

a preco predpokladam ze ma kazdy vsetko?
ved ked tolko ludi machruje s ajfonom? tak ked uz maju 700eur na ajfon, tak hadam maju kanvicu za 99, nie? :P
rano vencom psa a tam decko, asi 13r. moj odhad max tolko, min 11r. ze "a ja budem mat najnovsi tablet" ci nieco take zadrel..
a pritom bol obleceny v nevyraznej bunde, nic luxusne, alebo hrejive podla mna, uplne priemerny zmrd..
a takto sa chvali?

to akoze ake IQ maju jeho rodicia?

tu vidim extremnu ekonomicku retardacaiu slovakov, preto o nich pisem, tak ako pisem..

a nepisem vacsinou osobne na adresu niekoho (napr teraz na systema), ale vseobecne..

ved ked ziju na 120% tak preco nie.. vsak ? ;)

hlavne ze ma ajfon doprdele, ale na dovolenku aby som mal spolocnost na rovnikovych ostrovcekoch, na to nema :D nema ani na benzin doprdele :D:D:D:D

a neviem preco ale ty mas super citlivy senzor na vec, lebo vzdy sa snazim nehovorit o mojich pomeroch, i ked prave teraz s izohrievam prdelku na luxusnej made in italy sedacke :D ale o tom potom.. internet znesie viac ako papier :P

lost

"inac napriklad ponorny mixer ze ma kazdy ? "

skor som myslel tak, ze ak nieco niekomu chyba, tak si to kupi :)
potrebujem ponorny mixer? nie - nemam ho - nekupim ho - nechcem ho na Vianoce
potrebujem to? ano ? tak ho kupim dnes/zajtra :)
teda aspon ja takto zijem..

vies co je nebezpence s mixerom?
takto som si kupil robot, proste som si trafil taky co mal dobre hodnotenie, nejak 160eur, ocakaval som za tu cenu uz pecku a hovno z toho - nedokaze vobec nic, je to srot, dam to coskoro do aukcie pre charitu..
to iste odstavovac, netusim co stal, tiez okolo 200 a viem si predstavit lepsi (no ten bude stat 4x tolko, nie odstredivka uz)

atd.. chapes co myslim uz? :D ze mozes nieco kupit, ale co ak to bude nefunkcne?

tomu sa hovori elektronicky odpad, nic v zlom, ale taka je realita, preto som extremne opatrny a teraz mi porad aky USB kluc bratovy :D ma 14r. a podla mojej teorie, musi to byt nieco co vydrzi dlho, cize minimalne (USB3) 64GB ale to je asi malo, potom asi skor ten Voyager 128GB, medzi 32 a 64 nie je rozdiel v cene na GB, za 128 je tam uz bohuzial priplatok cca 30% ale mal by vydrzat dlhsie.. 256 je zase overkill podla mna (128 tiez, ale o rok nebude a ma zaruku 5 rokov, cize pohoda).. nieco nerozbitne, foolproof atd :)
lenze zasluzi si take nieco, ked sa ku mne sprava ako imbecil? :D
uvidim, aku budem mat naladu.. vacsinou sa riadim podla nalady :)
vacsinou mam dobru naladu.

DVD - toto kupil moj krstny otec babke, ta to dala mojej mame, dodnes na tom pozerali asi 2 DVD :) mozno tak.. cize zase, treba kupovat cielene a nie "aha, akcia, BARGAIN! kupujem"
takto by sm mohol dojst do obchodu a povedat im, ze kupujem cely regal, kus z kazdej kategorie :D
ale toto je ELEKTRONICKY ODPAD, zbytocna haluz...

rad frflem ,lebo len tak sa dopracujem tam kam chcem ;)
ak by som nefrflal, bol by som v teple teplo teplom domceku podkrovi mojich rodicov ;)
a pravdepodobne by na mna teraz nadavali ze co tu sedim cely den.
(a mozno by som uz bol pod mostom, ak chapes co myslim, preto frflem :D )

Maoam

Lost, no skus sa zamysliet :D

o.i. som si vsimla, ze predpokladas, ze väcsina (ak nie vsetci) ludia maju automaticky vsetko momentalne dostupne najmodernejsie technicke vybavenie, vratane vybavenie domacnosti, auta atd...ale nie je to tak :-)

ale pobavila som sa, ako tradicne na mnohom v tvojich prispevkoch (v dobrom samozrejme)

'luxusna mys', a pod. :DD a to, ze vsekto ostatne je inak 'odpad' alebo srot :D