Strava pri akné

Príspevok v téme: Strava pri akné
summer1991

ahoj, nechcem rozpisovať čo všetko som kvôli akné vyskúšala. Teraz sa chcem zamerať na stravu. Zatial som len obmedzila pečivo a laktozu, ale asi to nestačí, tak by som ich chcela uplne vynechať. Len mám problém čo jedávať na raňajky aj hlavné jedlá všeobecne. Mne na ranajky nestačí ovocie, preto potrebujem poradiť niečo bez mlieka a pečiva.. vie mi niekto poradiť??dakujem..aka potravina je dobrá na akné?

summer1991

popel a tu pomarančovú štavu si robíš doma či kupuješ v obchode, neznie to ako zlá kombinácia. Ja mam rada ovsené vločky s bananom a mliekom. Ale mlieko chcem vynechať :)

popel

No,ja som sa vyhol úplne bravčovému mäsu.Na raňajky aj ked to je neobvyklé jedávam ovsené vločky asi tak 6 polievkových lyžíc.A to oblejem troška pomarančovou šťavou a aj zapíjam.Pre niekoho to je neobvyklé,ale treba si na to zvyknúť.Ovsené so šťavou s pomaranča rozširujú cievy.Ale akné je svinstvo.Každému škodí niečo iné.Len hlavne veľa ovocia a zeleniny ako nikdy predtým.Brokolica je fajná.Hlavne na večerné pochrumkávanie.Tak ti držím palce s touto "chorobou"

summer1991

dakujem romik. nevieš aký čaj je vhodny na prečistenie čriev? pijem zihlavu na pečen, tak by som chcela ešte niečo aj na tie čreva

Romík

kukni si na nete čo je to prekyslenie organizmu ..možno aj ty máš s tým problémy a preto máš to akné .. taká očista nikdy nie je na zahodenie .. neobmedzuj sa v jedeni a nedodržuj nejaké drastické diéty , ale posnaž sa za deň zjesť čo najviac ovocia a zeleniny , plus si môžeš skočiť do čajovne a vypýtať si niečo na akné, určite ti niečo odporučia.. treba si prečistiť črevá a pečeň a potom by mali problémy s akné ustúpiť .

Jefitto

Zatial nie je vedecky dokázaná spojitosť medzi akné a stravou (okrem čokolády)... takže zbytočne držiš všetky diety

- mira

Tu máš tipy bez mlieka a mliečnych výrobkov, bez cukru, saturovaných a živočíšnych tukov .
pani-dyne.cz
Počas prvého mesiaca by si mala vynechať všetky tuky a aj ovocie.
Je možné ža sa ti začnú v návaloch vylučovať cez kožu a inými cestami nahromadené hlieny i hnis. To vydrž. Keď sa vylúčia, pocitiš úĺavu a budeš si uzívať prečistený organizmus.