Strava pri akné

Príspevok v téme: Strava pri akné
summer1991

ahoj, nechcem rozpisovať čo všetko som kvôli akné vyskúšala. Teraz sa chcem zamerať na stravu. Zatial som len obmedzila pečivo a laktozu, ale asi to nestačí, tak by som ich chcela uplne vynechať. Len mám problém čo jedávať na raňajky aj hlavné jedlá všeobecne. Mne na ranajky nestačí ovocie, preto potrebujem poradiť niečo bez mlieka a pečiva.. vie mi niekto poradiť??dakujem..aka potravina je dobrá na akné?

ahjajjaj

môže ísť aj o intoleranciu histamínu. Takže ani niektoré druhy ovocia nemusia byť vhodné. Ohľadne mlieka, napr. sójové, ryžové, alebo kokosové. Inak kefír napr. výrazne prospieva organizmu pri intolerancii laktózy.
Ľudia s akné mávajú často zápchu. Sušené slivky a psylium pomôžu.
Raňajky: ovsené vločky (obsahujú minimum lepku) zaliate kokosovým mliekom + med. Alebo varená pohánka s medom a škoricou. Alebo bezlepkový chlieb s maslom a marmeládou, ražná káva s rastlinným mliekom.
Obed: polievka. nemusí byť nutne bez obsahu lepku, napr. zápražka by nemala vadiť. Skôr pozor na cestoviny. Ryža, alebo zemiaky s mäsom, prípadne pohánka, alebo ak cestoviny, dostať kúpiť ryžové nite. Večera: varené vajíčko s bezlepkovým chlebom, paprika.

Dadka33

Mne veľmi pomohlo úplne vylúčiť mliečne a sladkosti. Taktiež si dávam pozor na pečivo, uprednostňujem tmavé a celozrnné, ale niekedy si dám aj niečo z bielej múky. A samozrejme ovocie a zelenina su základ, takže to by malo určite patriť do tvojho jedálnička. Na raňajky by som ti asi odporučila ovsené vločky, tie sú aj veľmi výživné, alebo si môžeš kľudne dať celozrnný chlieb so zeleninou. Samozrejme na všetko existuje alternatíva, takže ak ti chýbajú mliečne výrobky, tak vyskúšaj ich vegánsku verziu, ma úplne iné zloženie, samozrejme žiadne mlieko, ale chutí to veľmi podobne a dobre. Takže sa napokon nemusíš vzdať syrov a masla, ak ich máš rada. Ja si ešte niekedy dám na raňajky aj ovocné smoothie, ale ak ti to nestačí, tak to skús iba ako desiatu alebo olovrant, je to tiež veľmi chutné.
Tak dúfam, že som ti poradila, a verím, že zmenou jedálnička sa ti podarí zbaviť akné.

Georgina32

No presne ten purderm od DADO sens pomohol mne.A na dosť zapálené vyrážky.Ale ja som napríklad vylúčila úplne sladkosti a kávu a asi aj to bol krok vpred. Ale na DADO sens nedám dopustiť.Ani mama čo mala rosaceu a celkom si to dala dokopy.

Robino35

No mne pomohla aj preto, že na e-shope bioskin.sk kde som to kupoval a doteraz kupujem mi dali dalsich x rad ohladom pouzitia kozmetiky všeobecne. Napriklad že ani korektor alebo roll on nesmies mat konvencny.Alebo nenechat plet dlho suchu po cisteni gelom alebo nepouzivat tonikum na docistovanie driet sa tamponom a pod. a samozrejme pouzivat celu liniu. Nepouzivat konvencny make up v pripade zien a velakrat som mal aj kombinaciu, ze na krem abo tonikum som mal purderm od DADO SENS..teraz pomaly idem prejst na liniu pre zmiesanu plet bo už sa ani tak nemastim a je to celkovo lepsie.Ale kozmetika nie je zazrak. ak nemas zivotospravu naporiadku tak je to len male zlepsenie..

Petra 198

Robino35 a po akej dobe si spozoroval ucinky tej anne borlind kozmetijy??nezhorsilo sa tiro na zaciatku??lebl ja pouzivam uz asi 3 tyzdne ale plet je horsia

Ahojkyyynn

Mme pomohlo vyradit vsetky mliecne vyrobky,trosku menej sladkeho (avsak pokial v tom nie je vela tuku a mlieka tak trosku si dam aj teraz), nepouzivat olej pri vareni a celkovo znizit prijem tuku, minimalne jedna porcia surobej zeleniniy denne (napr. Si nakrajaj uhorku, mekvu..), jeden az dva para orechy denne (je tam selen, ale neprehanat lebo je v nich vela tuku), pit vela vody a viem ze niektorym ludom to mozu sposobovat aj ine potraviny napr. Soja, banany tak si to odsleduj, najma na tom co jes casto. Este ti chcem napisat ku kozmetike ze radsej prirodnu a neboj sa plet vysusit..nie extremne ale to ze si ju mas mastit aby sa mastila menej je podla mojej skusenosti sprostost. Ine je ju vyzivovat, ano to treba. Dobry je napr. Zeleny il, detsky puder na vysusenie, potom kremy cutishelp alebo od havlika na akne atd. Skus si umyvat plet aj teplou aj stuudenou vodou, ja to mam ako peeling lebo z teplej sa pory otvoria a studena to akoby obrusi. +mam zlu skusenost s davanim si citronovej vody na tvar, nielenze citrony su totalne postrekovae ale mne sa z toho zacala vyse mastit plet. +pozor na drogeriovu kozmetiku,radsej z lekarne alebo kvalitnu prirodnu a kludne si vecer sem tam tvar nenakremuj a nechaj ju trosku oddychut. Toto pomohlo mne :D tak drzim palce. Ale strava je zaklad, potom to vysusovanie a vyziva bez zbytocneho mastenia