Strava pri akné

Príspevok v téme: Strava pri akné
summer1991

ahoj, nechcem rozpisovať čo všetko som kvôli akné vyskúšala. Teraz sa chcem zamerať na stravu. Zatial som len obmedzila pečivo a laktozu, ale asi to nestačí, tak by som ich chcela uplne vynechať. Len mám problém čo jedávať na raňajky aj hlavné jedlá všeobecne. Mne na ranajky nestačí ovocie, preto potrebujem poradiť niečo bez mlieka a pečiva.. vie mi niekto poradiť??dakujem..aka potravina je dobrá na akné?

Kýčera

ToJeSnadVtip-musím Ťa sklamať,ale ja s čokoládou nemám žiaden problém.Vo vzduchu tu začínajú lietať nové slovné spojenia ako ZNIČENÉ alebo HUSTÉ TUKY,bolo by dobré,keby si mi tieto výrazy vysvetlil,keďže sa vtom vyznáš a evidentne vieš,o čom hovoríš.Ja zasa viem,že ČOKOLÁDA je zdraviu prospešná,zaraďuje sa medzi antioxidanty,podporuje tvorbu endorfínov,je to afrozidiakum,má dobré účinky na mozog,nervy,....a vonkoncom NESPOSOBUJE AKNÉ.Toto ochorenie naopak spôsobujú streptokoky,hormonálne výkyvy,vyskytuje sa ako sprievodný znak rôznych chorôb/HP-Lombardo,ďakujem a dúfam,že je to pravda,inak.../,...pri alergických reakciách na KAKAO,príp.inú zložku čoko.A samozrejme hovorím o ČOKOLÁDE s vysokým obsahom kakaa,kde na 1. mieste je uvedená KAKAOVÁ HMOTA,či MASLO-to má byť ten ZNIČENÝ TUK?

ToJeSnadVtip

Kýčera: a v com je problem? zisti si presne zlozenie danej cokolady a prid na to, ktora zlozka ti to sposobuje a mas po probleme........stejnak v dnesnej dobe 80 % vsetkych sladkosti obsahuje prave tie znicene lacne tuky, ktore sa tu stale omielaju......taketo tuky nepotrebuje nikto...ani akokolvek zdravy clovek................ludia jedia kopu pridavnych latok, kopu latok v potravinach, ktore jednoducho nema ako rozlozit, jedine ich moze vylucit...tomu stastnemu tuky cez kozu von nepojdu...tomu, co nema tolke stastie mozu ist tieto latky aj cez kozu kde neustale upchavaju mazove zlazy..................AKNE = STRAVA, STRAVA A ESTE RAZ STRAVA!!!!!!!!!!!!!!!! .........ti co maju tazke akne maju v telach loziska tychto "super" tukov a tieto tuky ked jedli 10 rokov, rovnaky cas moze trvat kym ich telo vyluci...nuz darmo...nestudujete, nezaujimate sa o nic...a len slepo verite koznym lekarom (v 99 % pripadoch iba distributorom liekov, kedze ako si uz asi kazdy vsimol - takmer vsetci tito akoze lekari predpisuju rad radom tie iste "lieciva" stale dokola a dokola) .........ja viem.....aj ked to napisem tisic krat, aj keby sa najde tisic ludi, ktory napisu ze stravou sa z akne dostali...vzdy sa najdu nejaki tupci, ktory na zaklade nicoho napisu tu znamu sprostost "akne a strava je mytus".................... :) neviem z akeho dovodu, ale ludia maju velku tendenciu verit radsej ludom, ktory z nich chcu dostat peniaze napr. predajom nejakeho super lieku na akne, alebo nejakej kozmetiky...ako by mali verit ludom, ktori za svoje radi nechcu nic, snazia sa pomahat vo svojom volnom case a to uplne zadarmo.......

Kýčera

Dievčence,a čo tie baby,kt. sú bez akné a to sa im objaví len po zjedení tej čokolády a iné môžu bez následkov konzumovať?

Moireal

Ja by som odporucila knihu Heal your face od Markusa Rothkranza, je normalne na nete ako pdfko. Nevravim, ze to kazdemu sadne a jest len surove potraviny su tazka vec, najma ked sme odmala zvyknuti na ine. Suhlasim s prispevkom podo mnou. Jednoznacne vylucit znicene tuky a mozno eliminovat na nejaky cas uplne alebo aspon na minimum. Presne tak, na peceni sa to svinstvo zachytava a tak vznika akne. Plus, treba si zistit hladinu HCLky v zaludku a doplnit enzmymy na travenie a precistenie tela. Klystyry su taktiez velmi dolezite. Cez ciste creva sa sajrajt lahsie odplavuje.
Co mna vytaca, ze aj take "bio" produkty su plne nevhodnych pridavkov ako su tieto nekvalitne tuky, cukry, sladkosti sladene trstinovym cukrom. Aj ked viem, ze to by sa nemalo konzumovat vobec, vytaca ma, ze sa to vola bio, stoji to neviemaky peniaz a ma to v sebe trstinovy cukor, glukozofruktozovy sirup a este neviemake cukry. Hroza. Kedy sa uz naucia sladit vhodnejsimi alternativami ako kokosovym , brezovym cukrom? Aj ked by mal clovek jest ovocie a nie nejake sladkosti, obcas si dat nieco sladke by bolo fajn, ak by to nebolo sladene trstinovym cukrom, co vsetci vieme, je rovnaky hnus ako obycajny, len ma viec mineralov.
Ja som este citala, ze si niekto vyliecil akne za tri dni jedenim len jablk. Moze na tom nieco byt, jablka obsahuju pektin a ten fajne cisti creva, ale z vlastnej skusenosti to potvrdene nemam. Na akne by podla mna dobre zabral aj propolis. Kto nanho nema alergiu, mozem len odporucit.

AkneJeStrava

malachitka: akne nema s psychikou nic spolocne, resp. ma...ma na nu velky dopad, clovek je psychicky na dne, ale to je asi tak vsetko........

99,99 % akne = znicene tuky...dokedy to treba ludom opakovat? ........ja uz fakt nechapem, ze si clovek nevie sam nic nastudovat........prestan jest znicene tuky a mas po akne...ak teda nemas v tele velke loziska z tolkych znicenych tukov pocas rokov konzumovania.......

Preco sa stale spominaju potraviny ako cokolada, vyprazane mastne jedla atd.?????? ludom to proste nedochadza.........jeden povie ze ma z cokolady akne a druhy zas nie, ale to nie je cokolada co akne sposobuje......takmer do vsetkych sladkosti sa dnes davaju znicene tuky ako spracovany repkovy a palmovy olej, ktore telo absolutne nepotrebuje...clovek sa presyti tychto tukov a telo ich nestaci vylucovat normalnou cestou a zacina ich vylucovat aj cez pokozku v ktorej automaticky upchava mazove zlazy, ale zvnutra!!!!!!!!! preto je vam kozmetika absolutne na nic..............

...niekto si mysli ze sa stravuje zdravo a v potravinach si kupi zeleninovy salat, ale to ze 20 % celeho salatu je v zlozeni repkovy olej ho uz netrapi.......

Opakujem pre vsetkych...zacnite studovat!!!!!!!!!! vsetko su to znicene tuky!!!!!!!!!!!!!!

...na to ze vam niekedy pomoze kozny lekar alebo vam snad potvrdi to co som tu napisal mozte rovno zabudnut...kozny lekar zije z poctu pacientov a distribucie liekov...takmer nikto z nich nema realny zaujem riesit pricinu akne...takze tak... pekny den :)

Susanna89

Ahojte. Ja mám skúsenosti s detoxikáciou podľa p. Mačingovej. Predtým ako som s týmto stravovaním začala som mala 58kg a mierne akné (na brade, sánkach a spánkoch), na ktoré mi dala kožná všelijaké masti a antibiotiká, ktoré mi akurát tak dopálili kožu. Už po prvom mesiaci tohto stravovania som schudla 4kg a pleť sa mi vyčistila skoro úplne. Samozrejme, že som chodila aj pravidelne cvičiť. Potom som v stravovaní pokračovala a schudla som ďalšie dve kilá. A pleť som mala už skoro úplne čistú. A bola som aj v psychickej pohode, takže asi zabralo jedno s druhým.. Podľa mňa by ste to mali skúsiť, ale chce to pevnú vôľu. Ja som to robila spolu s kamoškou, tak nám to šlo ľahšie. Držím palce. :-)P.S. Mám 24 rokov.

malachitka

akné je psychického pôvodu a nepomôže ti nato aj delená strava ale zázračné lieky...sama som už skúsila všetko a ked myslím všetko,tak je to naozaj všetko...a nezabralo nič,no ked som ako tak OK,aj tvár je lepšia.