Strava pri akné

Príspevok v téme: Strava pri akné
summer1991

ahoj, nechcem rozpisovať čo všetko som kvôli akné vyskúšala. Teraz sa chcem zamerať na stravu. Zatial som len obmedzila pečivo a laktozu, ale asi to nestačí, tak by som ich chcela uplne vynechať. Len mám problém čo jedávať na raňajky aj hlavné jedlá všeobecne. Mne na ranajky nestačí ovocie, preto potrebujem poradiť niečo bez mlieka a pečiva.. vie mi niekto poradiť??dakujem..aka potravina je dobrá na akné?

swistica

Vajcia same o sebe na akne nevplyvaju.Mozes mat vsak na ne intoleranciu a to by sa prejavovalo na pleti.Odporucam pri problemoch s akne otestovat sa na intoleranciu.

Robino35

Ahoj.Ja som jednoznacne zistil že nakviac čo mi škodí sú vajcia.Skus ich aj ty vynechat na nejaky cas ..viem ze tu istu bielkovinu obsahuju aj niektore mliecne vyrobky.Dalej sa vyhni tomu spusta vylucovanie mazu..to su najviac sladkosti a kava.Toto ti urcite pomoze zlepsit.Mne dramaticky pomohla aj kozmetika Annemarie borlind purifying care...to bolo najlepsie co som mal a pouzivam doteraz.Konktetne od nich cela rada sposobila ze sa mi neupchavali pory.O 90% zlepsenie by som povedal

ukrana

Tabletky na akné - derminax.se Dnes uplynú 2 mesiace od začiatku mojej liečby a účinky sú naozaj uspokojivé. Zmizli aj tie hrozné vyrážky. Veľmi odporúčam.

abdrejickavlocka

Mne nalriklad velmi pomohlo odstranenie sladkosti.Ak nejem nic sladke hlavne cokoladu aspon tyzden mam nadhernu plet.Pecivo a laktoza je slabe obmedzeniee na vine je hlavne cukor

dusko111

ja som mal akné dlho asi od 15-stich až do 22, ale iba na chrbte a ramenách a ku koncu sa mi občas spravila hrča aj na stehne doslova krater, obehal som všetky doktorky v meste bez uspechu. Nakoniec som skusil kupely v slanej vode + som si spravil piling zo sody a vymasiroval som si vždy ramena aj chrbat tymto pilingom každý večer. Zaroveň som vysadil mlieko a pil som zázvorový čaj s citronom často pár krát do týždňa a trvalo to asi dva mesiace táto kúra. Akne mi zmizli ale pravdupovediac neviem či je to vekom teraz mám 23 alebo to naozaj pomohlo. Zo srandy som skúsil začať piť mlieko a naozaj na druhy deň som mal zase jeden vred na chrbte.

killjoy

niekto tu povedal, že akné s psychikou nesúvisí...
ale súvisí
a veľmi
STRES - AKNE
AKNE - STRES
skúste napr. meditovať :) proste psychpsomatia.
A akne nieje len o strava. Ano veľa ľudom sa tak akné vyliečilo ale zasa poznám veganov/vitariánov ktorý neprimajú žiadne zlé tuky ani nič a majú celý xicht plný jebákov takže... každému zaberá niečo iné

vyliecena_

Baby prosim precitajte si knihu od Lyn-Genet Recitas, lyngenet.com myslim, ze existuje uz aj v slovencine. Kniha je vhodna pre ludi s akne, problemy s travenim, a ludi co sa zaujimaju o zdrave stravovanie. Kniha mi zmenila zivot. Drzim vam palce.

dianas

Chcela by som sa s vami podelit o moje zazity s akne. Mam 28 a som nositelkou vyraziek 16 rokov. Oprava....bola som. Poslednych niekolko mesiacov som mala crevne problemy tak som navstivila gastroenterologa a ten mi doporucil vysadit mlieko a celkovo vsetko mliecne. Kvoli naduvaniu som sa rozhodla vylucit aj pecivo resp.vsetku muku a skroby. Vysledok po tyzdni....nielen ze sa mi upravilo travenie a vylucovanie ale plet som mala ako mimino. Hladka bez jedinej vyrazky,farebne zjednotena. Trapili ma aj drobne vyrazky na zadocku. Ani stopa po nich. ani po celulitide a to som ani nejak neschudla. Zhustli mi vlasy. avsak naslo si to aj svoju dan...nechty ( makke a lamave) tak by som doporucila vitacalcin ktory doplni strateny vapnik. Nezarucujem ze vam to tiez pomoze zbavit akne ale mne to pomohlo. Chcela som sa len podelit o moje skusenosti a ak by to niekomu pomohlo tak budem rada. Vsetkym prajem krasne a zdrave tvaricky :)

Kýčera

A zabudla som napísať,že ani to akné som v živote nemala a ani nemám.Radíš aj mňa medzi tých TUPCOV,keď s Tebou nesúhlasím?Povedz mi niečo,čo neviem,ja sa rada učím.