Alventa - venlafaxín

amanda23

Bruno este som zabudla, brala som dva mesiace k tomu Citalecu aj Xanax 0,25 mg rano, nemohla som bez neho odist do prace, potom bol problem to vysadit, velmi opatrne a postupne som znizovala, lebo ma triaslo a prichadzala panika, potom som si Xanax davala len podla potreby, ked prisla uzkost tak 2 x do mesiaca..

amanda23

Bruno, nemala som z neho ziadne vedlajsie ucinky, vtedy som dostala k nemu este na noc Protiaden na spanie AD, co som nechapala, lebo som spavala ako babo aj bez neho, tak som si ho vysadila po dvoch tyzdnoch v pohode, lbo som bola z neho strasne ospala cele doobedie v praci nemozna, Citalec zaberal asi po mesiaci 20 mg som brala, paniku som uz nemavala, sem tam blby den, ale bola som stale taka smutna bez emocii, nevedela som sa smiat, aj sexualne 0 bodov, az ked som po pol roku vysadzovala, zacala som sa tesit zo zivota, mozno by mi bola vtedy stacila davka polovicna, lebo ked som bola na 10 mg pri vysadzani, bolo mi super. Po rokoch prisla depresia a Citalec mi uz nezaberal, nemala som paniku ani uzkosti, len depku a nezabral mi, len neziaduce ucinky z neho, co som nechapala, lebo predtym pred rokmi mi celkom sedel..

amanda23

pred rokmi som mala na panicku poruchu predpisany Venfalax, ta ista ucinna latka ako Alventa. Po prvej tablete, nepamatam aka davka som myslela, ze som sa zblaznila, zacalo ma strasne palit cele telo akoby mi vreli zili, neskutocny nepokoj, bola som ako nepricetna a nakoniec som zvracala. Okamzite som kontaktovala muza nech pride z prace, lebo som nevedela co sa so mnou deje, ale kym prisiel, uz to preslo. No strasna reakcia, lekarka nechapala, zevraj toto prepisuje aj detom a nikomu z toho tak nebolo, neviem, ci myslela, ze si vymyslam, potom som dostala Citalec a z toho som nemala vobec ziadne neziaduce prejavy.

Bruno333

Neviem ja uz ju mam vyse dvoch tyzdnov, zatial nic, co ale nechapem moc, lebo pred rokmi to bolo moje prve antidepresivum a zabralo velmi dobre po psychickej stranke, ale po fyzickej sa mi uplne odkrvil penis a mal som problem s mocenim aj s erekciou, o sexe ani nehovorim...
Takze dufam ze to zaberie, lebo teraz to mam v kombinacii aj s Mirzatenom...
Myslite ze ma vyznam zvysovat davky az do najvyssej?
A nemali ste (muzi) problem s penisom v suvislosti s Alventou???

[zruseny22]

Ahojte. Mozem uzit Alventu aj teraz vecer s liekmi na spanie, ak som rana "nestihla" a potom aj zabudla uzit tabletku? Dakujem.

[zruseny22]

benjaminko,
tiež úživam Alventu- 150mg ráno. Nežiadúce účinky asi žiadne, ale tiež mám pocit, že mi veľmi nepomáha. Depresie mám stále, myslím, že sa aj napriek užívaniu zhoršujú.

dimenzer

Venfalaxin je jednoznačne velmi dobrá látka pretože posobí aj na serotonin aj na noradrenalin vo vysokých dávkach aj na dopamin. Po prvej tabletke som zistil že 10 rokov som nemal normalnu hlavu. Úzkosti a depresie ustupili. Úplne sa vyjasnila myseľ. Zo začiatku chviľkami mierna euforia. Večer príjemná únava. Pre mňa osobne nebol problém zaspať ale predčasne som sa budil o 4 ráno. Uvidime ako to pôjde ďalej. Dlžka bratia 7 dni.
1-2.deň 0,5 tbl 2x denne 37,5 mg (skoro ráno cca 6-7:00 , na obed 12-13:00)
3-4.deň 1 tbl 2x denne 37,5 mg
5-6.deň 1,5 tbl 2x denne 37,5 mg
7-X.deň 2 tbl 2x denne 37,5 mg

Potom sa cyklus opakuje s 75 mg a 150mg až do max dávky.

Pre citlivých ľudi lepšie nedavať ďalšie aktivizanty.

Silné stimulanty zakazané!

Na noc je vhodné podať niečo upokojujúce buď niečo z ľahších ako Chlorprotixen a Calmaben alebo niečo zo silnejšej triedy napriklad Xanax SR tej je tušim s postupným uvoľňovaaním aby spánok vydržal do rána. Ja mam Chlorprotixen a ten je vskutku slaby ale upokoji trošku. Dobre sa da použiť na prípadné zmiernenie niektorých vedľajších efektov lieku, ako trasenie ruk, zmatenosť, hyperaktivita apod.

Predchádzajúce skúsenosti: skoro 10 rokov rôznych SSRI a minimálny alebo takmer žiaden efekt.

Tento liek vyzerá nádejne.

Keď tak budem komentovať neskor.

PS: Čítal som že tento liek je v amerike najpredpisovanejší psychiatrami na depresie a pod.

S pozdravom dimenzer