Alventa - venlafaxín

Maggie1990

Mne predpisali Alventu na stredne tazku depresiu, najprv 37,5, po dvoch tyzdnoch 75. Asi po tyzdni uzivania hroza, priserne bolesti hlavy, tras koncatin, nespavost, tocenie hlavy, ziadna chut do jedla ale ani do zivota, depresia sa zhorsila, stratis chut do zivota, ako v inom svete som sa citila. Z postele som nevladala vstat, katastrofa, v hlave sum. Uplne som liek vynechala a po dvoch dnoch som bola ako iny clovek. Predtym som mala iny liek, ten mi velmi nepomahal, ale aspon vedlajsie ucinky neboli. Neviem co lekari chcu dokazat, chcu aby sa ludia zblaznili alebo zabili. Ludia su skusobne potkany. To radsej nebrat nic a nejako sa fakt premoct, pripadne obcas nieco na ukludnenie, napr. Lexaurin, ale tie SNRI hroza. Mozno niekomu zaberu, ale treba si dat pozor. A ze nove lieky maju menej neziaducich ucinkov, to urcite.

Runatan

Prešiel som zo dna na den z Frontinu na Rivotril a Alventu par dni spavost a vyšší pulz, potom 1-2 týždne OK no po mesiaci zas uzkosti, nervozita nepokoj a Alventa 75 už nemala takmer žiadny účinok

101MX

mojej mame sa vyrazne zhorsil stav a ako tu nektory pisu lekar verzus pacient je pokus verzus omyl moja mama sa pokusila o sebevrazdu po 10dnoch uzivania pritom sa riesili relativne lahke priznaky depresie... NIKDY VIAC ZIADNYE LIEKY NA PSICHYKU !!!!!!! ZACINAM VERIT KNIHAM AKO Recept na nežiaduce účinky a smrť!

athena.panobcan.sk

Bruno333

to faithhope:
Alventa (vtedy este povodny nazov Effectin) som mal ako prve antidepresivum, po relativne kratkom case to zabralo,bol som nadseny,potom sa zvysila davka a bolo to psychicky super. Problem bol len vo vedlajsich ucinkoch, bolo mi zle od zaludka (to by sa este dalo), ale horsie bolo ze sa mi scvrkol penis,a tazsie sa mi mocilo, aj s erekciou to bolo tazsie (neviem ci si zena ci muz,takze ak zena, toto Ta traoit nemusi).
pO ROKOCH, KED SME ZNOVU SKUSALI TENTO LIEK (POD NAZVOM vENLAFAXIN) to uz ale nezabralo, neviem preco...takze drzim palce.

p.d.

Ja som s Alventou spokojny. Ja si kupujem v lekarni aj nejake B-cka, multivitaminy a este nieco ine. Ano, su ovela drahsie ako predpisovane lieky.
Napr. ten dopamin. Moj mozog produkoval dopamin len v akutnej faze. Preco mam brat cely zivot liek na znizenie dopaminu v mozgu.
Ja si myslim, ze psychozy su na chemickej urovni ovela komplikovanejsie ako len otazka dopaminu a serotoninu.

faithhope

Bruno333: kolke tvoje antidepresivum bola Alventa? a ako dlho ju uz beries? a ako sa mas?

jedulka: 5 rokov??? :( ako si medzitym existovala? a ako si to myslela, ze u teba je to horsie?

Bruno333

RNG: Mohol by si vediet, ze aj farmaceuticke vyrobky sa vyrabaju z prirodnych latok (z akych inych) a ze antidepresiva neobsahuju ucinnu latku ale vedia lepsie vyuzit hormony ktore vytvara Tvoj vlastny mozog...cize ak sa zbavis depresie na zaklade antidepresiv, je to preto lebo si vyuzil telu vlastne hormony, ktore si sam vyrabas...
To, co prezentujes Ty,je do tela umelo vkladana latka podobna serotoninu, ale je telu cudzia, len podobna a okrem toho ma kratkodoby efekt, ucinkuje len obmedzeny cas, kdezto vela ludi sa antidepresivami zbavili depresie aj natrvalo...
Nie je k tomu co dodat,a ked si pozries kolko stoja Tvoje prirodne produkty tak Ta to vyjde ovela drahsie, ja doplacam na AD 3 eury...

RNG

Drot, v prirode je RADOVE viac roznych ucinnych latok, ako produkuje farmaceuticky vyskum.
Zialbohu, ale na nepatentovanych latkach, tj neochranenych na vylucnu distribuciu, sa neda zarobit a schvalovanie liekov dnes je ukrutne drahe, naschval, aby lacne prirodne nemohli nijak konkurovat patentovanym chemikaliam.
Je to zvratena situacia, nasledok peniazmi riadeneho sveta.
Preto na vyskum prirodnych ide velmi malo penazi a aj tie co idu su na to, aby farmacia z ucinnych prirodnych vyrobila nejake ucinne patentovatelne chemicke nahrady. A povodny vyskum prirodnych sa samozrejme prisne odtajuje, aby nahodou niekto neprisiel na to, ze prirodne su ucinnejsie, spravidla bez postrannych ucinkov a samozrejme podstatne lacnejsie.