Alventa - venlafaxín

drôt

RNG, si to ty, kto nema informacie v VLASTNEJ skusenosti :-D
Mozes si tu mliet doaleluja to, co tu melies roky, ale dosiahnes tym len to, ze ti ludia budu stale menej verit.
Trvam na tom, ze venlafaxin je nepomerne ucinnejsi ako lubovnik so svojim serotoninovym syndromom.

RNG

Drot, neviem odkial beries svoje tvrdenia, ale rozhodne nie z vlastnej skusenosti.
A co sa tyka hypericinu a hyperforinu vo vyssich davkach sposobuju napr serotoninovy syndrom, tj privela serotoninu. O tom sa uz viaceri presvedcili na vlastnej kozi, ked brali tie vytazky castejsie v narazovej davke ako raz za den.
Takze to potvrdzuje ich ucinok na zvysovanie hladiny serotoninu velmi jasne.

drôt

venlafaxin je jedno z najviac ucinnych AD, vyrovnava sa ucinkami TCA. Rozhodne sa neda porovnavat s lubovnikom, nech ma hypericinu a hyperforinu kolkokolvek.

RNG

Nuz tu je popis venlafaxinu, statistika roznych zlych bnucinkov , o neucinnosti tam sice nehovoria, ale zrejme znacnemu mpoctu nezaberie, kedze ma ucinok len SSRI a SNRII, tj tyka sa hladin serotoninu a norepuinephrinu a niciho ineho. Neurotransmiterov je ale hromada, a aj ked az 80% depresii je z nedostatku Serotoninu, , tomneznamena, ze kazda depresia sa da riesir zvysovanim serotoninu alebo norepinephrinu/noradrenaline
Na kompletny zosnam roznych neurotransmiterov pozri napr na
en.wikipedia.org
Ked chcete prostriedok, ktory zaberie ucinkami SSRI, SNRI a tiez na hladiny dopaminu a GABA, tak mate rychlo pracujuci vytazok zo st johns wort, ktory musi obsahovat v narazovej davke 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Ucinkuje po 1.5 hodine a ucinok trva vyse 8 hodin. Bez navykovosti, bez abstinencnych trapeni, takze to mozes brat kedykolvek na teba lezie depresia alebo ine nervove problemy spojene s menovanymi neurotransmiterami. Narazova davka je zarovren maximalna denna, neodporucam to brat pravidelne, len v case potreby.

zazil

Po ukonceni liecby s Venlafaxinom sa mozu objavit velmi neprijemne priznaky, tzv. "Brain Zaps". Mne sa to prejavovalo pri prudkych pohyboch hlavy pocitmi elektrickeho napatia v hlave, zabudol som nad cim som rozmyslal a chvilkovou dezorientaciou. Trvalo to dlhsie nez mesiac po vysadeni. Vyriesil som to branim cca 1/10 tablety nepravidelne hned ako som citil ze to na mna zase "ide" - takto som odstranil docasne ten brainzap. Po case to preslo uplne.

Katkaaa

Alventa s predlzenym uvolnovanim 150mg plus 75mg,neajky ten Rivotril a nic. Predtym som brala neskutocne vela liekov,asi mali ucinok, ale teraz je to somnou horsie,este som taka uboha nebola a tak mizerne sa necitila.Aj som si asi pred mesiacom a pol vysadila lieky a nieje ziaden rozdiel. Vie mi na to niekto reagovat? konecne som sa odhodlala aj na ine vysetrenia. Akurat som zacala brat Kventiax,lebo v noci zle spim, ale aj tak nic moc. Moze to, ludia, suvisiet s fyziologickymi problemamy? dost nespecifikovanymi musim povedat. Aj koleno si necham vrtat.

amanda23

Bruno nic si zbytocne nenavysuj, skus pockat , vseobecne AD zaberaju tak za 4-6 tyzdnov, ojedinele skor, ak ti nebude za 6 tyzdnov lepsie, skus pokecat s lekarom, mozno ti zvysi, mozno vymeni liek. Mirzaten som pred rokom brala aj ja, ale len stvrtku, lebo prve dva dni na polke som prespala 2 dni a mala derealizaciu, ale chutilo mi po nom jest a dobbre, tak uvolnene som spala. Ale asi som brala malu davku, bala som sa vyssej, ja som taky bojko, co sa tyka liekov, hlavne AD. Potom som skusila Coaxil 2x1 tabletu, ale ziadne zlepsenie, skor naopak, zaludok ako na vode a to som brala 6 tyzdnov a povedala som si ze uz koncim s AD, uz som nemala nato nervy skusat:D