Rušivé zvuky - privádzajú ma na pokraj šialenstva.

Príspevok v téme: Rušivé zvuky - privádzajú ma na pokraj šialenstva.
Magy

Tak a aby ste si nemysleli, že som dokonalý, tak aj ja sem hodím jeden problémový aspekt svojho života, ktorý ma serie riadne dlho a nevidím riešenie.
Zvuky. Zbytočné, ostré, cvakavé, rušiace. Privádzajú ma už roky na pokraj šialenstva.
Som introvert, flegmatik, ale ak niekto vedľa mňa začne cvakať s perom, firemnou kartou v držiaku či klipom na ňu, cvakať nechtom o necht, klipom na remienku hodiniek, prebúdza sa vo mne vrah. A to doslova.
Každý taký zvuk je pre mňa ako výstrel z revolveru vedľa ucha. Už som niekoľkým ľudom, ktorí nerešpektovali moju prosbu o necvakanie s perom, tie perá zlomil.
Príkladov by som mohol uviesť milión. Práve absolvujem určité školenie a v prednáškovej miestnosti je nás asi 10. Jeden týpek sa začne hrať s perom, ďalší s kartou (vysúva a zasúva ju do plast. držiaku o pár mm a tým vytvára ostré cvak-cvak zakaždým), a ďalší si každý deň prinesie plechovú škatuľku s Wrigley's Eclipse Mint, pričom je schopný zožrať celú škatuľku za jeden deň!
Okrem toho, že je chlapík už vlastne narkoman so závislosťou na aspartame; čo je neurotoxín s brutálnymi vedľajšími účinkami (čo by ma až tak netrápilo, je to jeho zdravie, nie moje); tak tie zvuky otvárania, zatvárania škatuľky a potom aj rozkusnutia cukríku zubami ma doslova dvíhajú zo stoličky. Kto to nezažil, nepochopí.
Bol som na vyšetrení u ušného. Výsledok je ten, že spodnú hranicu citlivosti mám nižšie, t.j. že dokážem počuť a vnímať aj tichšie zvuky, ako väčšina. Plus rozsah frekvencíí mám taktiež podstatne širší, najmä smerom hore, keď dokážem registrovať aj zvuky, zasahujúce takmer do oblasti ultrazvuku. Počujem napr. píšťalku na psy, netopierov, zdroje a niektorú elektroniku, ak "píska" v oblastiach, ktoré iní ľudia nevnímajú, atď. Tieto vysoké zvuky mi našťastie až tak nevadia. Problémom sú pre mňa práve tie ostré, ktoré sú náhle, krátke a hlasné ako výstrel. A najmä zbytočné. Paradoxne cvakanie kláves na klávesnici, keď niekto píše, alebo s tlačítkami na myši mi nič nerobia. Pokiaľ teda človek robí niečo zmysluplné, tak mi tie zvuky absolútne nevadia.
Zrejme som sa narodil do debilnej doby, keď nadmerný hluk dominuje ako nevyhnutná súčasť životného štýlu, polovička populácie si ventiluje stres a vnútorné napätie tým, že proste s niečím cvaká. A mňa ich ukľudňovanie naopak znervózňuje a privádza do nepríčetnosti.
Má niekto podobný problém? Ako to riešite?

p.s. tému som uzamkol, pretože nemám záujem o debilné a zbytočné komentáre pána d. a ďalších pakov.

Maoam

Magy, Pacifik u mna nepripada do uvahy, samota tiez tazko, ale co este ostava, je prestahovat sa niekam k pobreziu. To je zrealizovatelne.

Magy

tomu susedovi by som tie petardy napchal niekam a odpalil...
hadam nemusim pisat, kam :DDD
stuple - ja pouzivam sennheiser CX500, velmi kvalitne a maju vynikajuci pomer cena/vykon. gumove nasadky maju uz v orig. baleni tri velkosti, tak si mozes dat, ake sadnu do tvojich usi.
tieto (alebo velmi podobne) sluchatka dostat skoro vsade, ja ich mam z ebay.
vratil som sa s5 do irska len kvoli tomu, aby som zarobil konecne na svoju plachetnicu a vypadol nazad do pacifiku. a tam zostal ako dlho sa bude dat, prip. navzdy. ;) ak by ma tento ziv. styl nechytil, tak by som skoncil presne tak, ako pises: na samote niekde v lese, prirode alebo pri mori...

Maoam

Magy, este k tym ludom, co vela a nahlas rozpravaju, u mna je este problem, najmä u zien, ked rozpravaju velmi rychlo, neprijemny hlas a tie otacky k tomu......koniec.

Maoam

Magy, ja som v noci lezala v posteli a pocuvala, ako tichne ulica a uz som sa tesila, ze konecne menej aut, menej ludi...konecne troska vypnut a zrazu PETARDY. Debil sused odpaloval petardy.....chapes to?? Ja som myslela, ze ho zavrazdim, bola polnoc, cize uz slo o rusenie nocneho kludu. Proste niektori ludia su uplne vysinuti.
Nudil sa... a bolo prilis ticho tak odpalil petardy :D, ako sa ukazalo, ked iny sused zavolal polisov na neho :DD.

Magy, tie stuple, poz riem ci take nezozeniem, lebo to by bolo fakt super.
Ja by som najradsej zila niekde, kde je uz len les, priroda, vtaciky, sum listia, zurcanie potocika a inak nic...alebo len morske vlny......vietor.

Magy

asi len malokto si vie predstavit, ako velmi by som privital objav nejakeho vypinaca, ktorym by som kedykolvek mohol svoje usi vypnut. pripadne stlmit.

Magy

maoam - ukecanych ludi neznasam ani ja, to je bez diskusie. a s takym hlasom duplom. ja by som ani nezniesol taku partnerku... ukecanu a este s nejakym draplavym hlasom...
bez stuplov Sennheiser, ktore vynikajuco izoluju okolite zvuky, by som asi neprezil ani den.
este aj v praci (callcentrum) som musel vymenit klasicky erarny headset za taky, co som si sam upravil z inych, velkych uzavretych sennheiser sluchatok (HD280). to bolo potom uplna balada pracovat, ked som nepocul tie desiatky kolegov okolo...
iskierka - sorry, nehrozi. auru som dokazal kedysi vidiet (vnimat) iba nazivo, z fotiek nie, ani vtedy. a teraz uz vobec. ako som pisal, musel som to zamerne potlacit, nerobilo to dobrotu.
kym mnohi ludia iba hovoria, aki su oni uprimni (pricom nie su ani zdaleka), ja to predvadzam nazivo v brutalnej podobe. diplomacia je pre mna dost vzdialena galaxia :P

Maoam

inak tie zvonenia na mobil, milujem ked niekto ma nastavene zvonenie na taku hlasitost, ze to pocut aj o 100km dalej

Maoam

v takych chvilach zvyknem utrusit koment typu: 'neslo by to dat este hlasnejsie?', alebo 'nemozete mlaskat este viac, toto nestaci' a pod.