Rušivé zvuky - privádzajú ma na pokraj šialenstva.

Príspevok v téme: Rušivé zvuky - privádzajú ma na pokraj šialenstva.
Magy

Tak a aby ste si nemysleli, že som dokonalý, tak aj ja sem hodím jeden problémový aspekt svojho života, ktorý ma serie riadne dlho a nevidím riešenie.
Zvuky. Zbytočné, ostré, cvakavé, rušiace. Privádzajú ma už roky na pokraj šialenstva.
Som introvert, flegmatik, ale ak niekto vedľa mňa začne cvakať s perom, firemnou kartou v držiaku či klipom na ňu, cvakať nechtom o necht, klipom na remienku hodiniek, prebúdza sa vo mne vrah. A to doslova.
Každý taký zvuk je pre mňa ako výstrel z revolveru vedľa ucha. Už som niekoľkým ľudom, ktorí nerešpektovali moju prosbu o necvakanie s perom, tie perá zlomil.
Príkladov by som mohol uviesť milión. Práve absolvujem určité školenie a v prednáškovej miestnosti je nás asi 10. Jeden týpek sa začne hrať s perom, ďalší s kartou (vysúva a zasúva ju do plast. držiaku o pár mm a tým vytvára ostré cvak-cvak zakaždým), a ďalší si každý deň prinesie plechovú škatuľku s Wrigley's Eclipse Mint, pričom je schopný zožrať celú škatuľku za jeden deň!
Okrem toho, že je chlapík už vlastne narkoman so závislosťou na aspartame; čo je neurotoxín s brutálnymi vedľajšími účinkami (čo by ma až tak netrápilo, je to jeho zdravie, nie moje); tak tie zvuky otvárania, zatvárania škatuľky a potom aj rozkusnutia cukríku zubami ma doslova dvíhajú zo stoličky. Kto to nezažil, nepochopí.
Bol som na vyšetrení u ušného. Výsledok je ten, že spodnú hranicu citlivosti mám nižšie, t.j. že dokážem počuť a vnímať aj tichšie zvuky, ako väčšina. Plus rozsah frekvencíí mám taktiež podstatne širší, najmä smerom hore, keď dokážem registrovať aj zvuky, zasahujúce takmer do oblasti ultrazvuku. Počujem napr. píšťalku na psy, netopierov, zdroje a niektorú elektroniku, ak "píska" v oblastiach, ktoré iní ľudia nevnímajú, atď. Tieto vysoké zvuky mi našťastie až tak nevadia. Problémom sú pre mňa práve tie ostré, ktoré sú náhle, krátke a hlasné ako výstrel. A najmä zbytočné. Paradoxne cvakanie kláves na klávesnici, keď niekto píše, alebo s tlačítkami na myši mi nič nerobia. Pokiaľ teda človek robí niečo zmysluplné, tak mi tie zvuky absolútne nevadia.
Zrejme som sa narodil do debilnej doby, keď nadmerný hluk dominuje ako nevyhnutná súčasť životného štýlu, polovička populácie si ventiluje stres a vnútorné napätie tým, že proste s niečím cvaká. A mňa ich ukľudňovanie naopak znervózňuje a privádza do nepríčetnosti.
Má niekto podobný problém? Ako to riešite?

p.s. tému som uzamkol, pretože nemám záujem o debilné a zbytočné komentáre pána d. a ďalších pakov.

lucindaaa

Ak mas niekoho takeho pri sebe, je mi luto. Ja osobne by som to nezniesla a hladala sposob ako z toho uniknut. Momentalne je to u mna jeden z dovodov (ktory samozrejme nepriznam a navyse ta osoba aj zvlastne hygienicke navyky), preco menim pracu. Uz to totiz viac nevydrzim a nepomaha nic.

Maoam

lucindaa, co by si povedala na cloveka, ktory neskutocne mliaska, srka, neustale posmrkuje, pokasliava, krici, vsetko hudbu, telku ma na plne pecky vzdy a vsade, neberie absolutny ohlad a ked mu nieco povies, urazi sa na 5 rokov?

lucindaaa

ahojte, som na tom uplne rovnako, neznasam monotonne zvuky, rozne klopkania, tukania, stukania, klikanie mysou pri nejakej stupidnej pc hre, kvoli mlaskajucemu cloveku som ochotna opustit miestnost. co vy na smrkacov? jedna taka so mnou sedi v kancelarii. nepomaha ponuknutie vreckovky (co? potahujem? haha, ved mi z nosa netecie), len sluchadla. a teraz si predstavte, ze niekto taky vedla vas sedi v lietadle alebo an dlhej ceste autom. chce sa mi vrieskat a fyzicky tej osobe ublizit. ako kulisu mam vsade nejake radio, ale niektori presmrkaju a premlaskaju aj to!
paradoxne nechcem nejakym upozornenim ranit ich city, ale podla mna je to pokryvkavajuce slusne spravanie.

slnecnica

Bohužial si napísala úplnú pravdu, je mi smutno z toho, ako ľudstvo upadá. Som však rada za tých pár "normálnych" :-)

Maoam

slnecnica, ale ti ludia to ako blbi vsetko nasavaju, nik ich nenuti, mozu citat knihy ako kedysi, mozu pozerat vybrane dokumenty, citat vybrane veci, chapes...ale jasne, je to lahsie, nasavat co sa ponuka a bez kritiky

Maoam

u viacerych mladych dievcat (17-25) som si vsimla, ze napadne nahlas rozpravaju, aj ked ostatne dievcata sedia od nich tak 5cm max. a este pri tom afektovane vedome divne krutia ustami, mierne im to myka dolava alebo doprava sikmo nadol, povazuju to za mimoriadne cool a cim viac tak krutia ustami a artikuluju a cim hlasnejsie rozpravaju, tym viac su in

Maoam

suhlasim, cesta vlakom v poobednajsich a vecernych hodinach, obzvlast v piatok (na mrte studentov) je na psychiatriu