Herpes zoster, pasovy opar, dojcim

Príspevok v téme: Herpes zoster, pasovy opar, dojcim
problemka

ahoj, mam problem. teraz mi zdiagnostikovali na koznom, vraj mam herpes zoster-pasovy opar a ja dojcim male babo, tak mi neodporucili celkovo ziadne lieky-teda acyclovir-herpesin ze nie. lokalne neviem ci a co mozem, ani co z vitaminov, pripadne ina terapia-aka?a co napr. isoprinosine na imunitu?je tu niejaky odbornik co by mi rychlo poradil co mam robit a ako dlho som pre deti infekcna, dokedy to mozem preniest a dokedy sa to u nich prejavi. ake to ma nasledky do buducna? je ten herpes virus nebezpecny? lebo je to dost neprijemne, aj to zle vyzera...dakujem moc
------------------------
Pásový opar - Herpes Zoster www.zdravie.sk

problemka

ethel
prosim ta, mam ten KO pred sebou, napisem len co mam mimo normu: KO-EOZabs 0,29 /norma je do 0,25/-coho sa tykaju tieto EOZ?, hemokoag.: APTT-s 37,3 /norma do 36,3/-co to je?, biochemia: CRP v norme, ale: ALP je 2,08 /norma do 1,70/ a AMS 1,87 /norma do 1,7/. co je ALP a AMS? coho sa tykaju tie 2 vysledky, co mam zle? sediment mi nerobili. prosim ta, vysvetlis mi to? staci aj zajtra, ked budes v praci, ak ta to neobtazuje, dakujem ti, pojdem spat. dobru noc

problemka

hzv-varicella
aha, takze deticky by to nemali dostat? to by bolo fajn, ale lekarka -pediater mi tvrdila ze moze, hm. no a ja som to mohla dostat ked som bola v prostredi kde prave bola varicella? i ked dieta s kiahnami izolovali? co mi je-mam zlu imunitu?

problemka

panika, si zlata, ale preco obojstranne? ked opar mam len na jednom stehne-to ma hneva, a tie uzliny na strane oparu mi nabehli uz par dni pred vysevom, teda este ked som netusila, ze nejaky opar dostanem, a tie na druhej slabine teraz asi 5 dni dozadu, vysev mam uz asi tak 9 dni

ethel

odpoviem tu panika...tie uzliny signalizujú zápal v tele to viete,a keď mi to tak logicky...mohlo by to byť z herp.zosteru,ale ja by som si dala zobrať krv na zápalové parametre-CRP,FW..škoda,že nie som v robote,odpovedala by som presne...každopádne v tele prebieha zápalový proces a silný..

hzv-varicella

herpes zoster je pozostatok z varicella-ovcich kiahni.sposobuje ho jeden a ten isty virus, ale prenesenim opacne/herpes zoster-ovcie kiahne/sa nepotvrdilo.je to velmi bolestive, ordinuju sa atypicke analgetika,kezde normalne nemaju ziadanu odozvu/.je pravda,ze ked dojcite, tak ziadne lieky by ste nemali, kedze prechadzaju do materskeho mlieka.zrejme mate velmi malicke babatko,zrejme vam lekari neodporucali prerusit dojcenie?????alebo nenavrhli?? pocas liecby.s aciclovorom tabletkami by liecnaba prebehla rychlejsie.popripade sa skuste opat poradit s dermatologom

panika

Problemka - myslela som, ze vyhrabem nieco v nejakej mudrej knihe - ale som po stahovani este ,,pokrabicovana" -tak som sa k nicomu nedostala. Ale supla som to do vyhladavaca (lymfaticke cesty) a podla obrazkov, ktore tam nabehli su stehna prepletene takymito cestickami - takze bude to fakt tym oparom