Antikoncepcia Karhleight

hviezda01

ivka..ked doberieš poslednú tabletku antikoncepcie,máš 7 dnovu pauzu bez ohladu na to,či menzes príde,alebo ne...placebo tabletky brať nemusíš

escap

Hormonálna antikoncepcia má aj potratový účinok, aj keď jej názov navodzuje dojem, že pôsobí výlučne na zabránenie počatia. Účinky HAK sú teda :
1. pred počatím:
- zabránenie ovulácie, čiže uvoľneniu vajíčka
- zmena cervikálneho hlienu s cieľom obmedziť prienik spermií k uvoľnenému vajíčku; ak tieto dva účinky zlyhajú, nastupuje
2. potratový účinok po počatí
- zmena sliznice (výstelky) maternice tak, aby sa oplodnené vajíčko (embryo) v nej nemohlo uhniezdiť, následkom čoho odumiera. Prípady žien, ktoré otehotneli aj napriek riadnemu užívaniu HAK sú dôkazom toho, že v ich prípade zlyhal aj potratový účinok HAK.

Žena užívajúca HAK, tak nikdy nevie, či a koľko detí v skutočnosti počala a tým, že brala tabletky, im nedovolila narodiť sa. Preberá za to zodpovednosť pred Bohom, ktorý je darcom života jej detí.

Ivka100000

Ahojte. Začiatkom mája som zacala brat KarHleight..uz som dobrala aktívne tablety...beriem uz placebo..ako to vlastne je? Ked mi pride menstruacia začínam brat znovu aktívne tablety? Placebo nemusím dobrať?

barborka12

Ahojte :-) tuto antikoncepciu mi lekar dal lebo neskodi tak ako ine.pre mna dolezite kedze mam artritidu a kozne problemy ako napr. To akne.mam 24 rokov.po dlhsej dobe som nu zacala brat kvoli priatelovi no aj kvoli akne.no obavam sa ze to akne sa nezlepsuje.chcela by som sa spytat po akej dobe sa vam zlepsila plet? Informacne sa pytam, ci to nahodou nemoze mat suvist s tym ze beriem inu liecbu kvoli reume

12petra12

Chcela by som sa spytat, zacinam uzivat tuto antikoncepciu po prvy krat a mam ju zacat uzivat v prvy den mojej menstruacii ale neviem s ktorou tabletkou mam zacat ci s tou s hormonami (zltu) alebo s tou bez hormonami (bielu)? Dakujem pekne :) :) :)

sweeet9

ahojte, chcela by som sa spýtať či musím jesť tie placebo tabletky.. doteraz som používala Karhlu ale v lekárni mi dala túto, že to je to isté...