Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot

Príspevok v téme: Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot
Magy

Zakladam tuto temu kvoli tomu, aby ste sa TU mohli vyjadrit so svojim nazorom na danu vec.

Poprosim pouzit vlastny rozum a zmysluplne argumenty, nie vyguglene citacie, prip. nazory inych ludi, znamych, rodicov, politikov, cirkvi...

Diskutujte slusne a bez napadania ostatnych za ich nazory.
--
A aby som to zacal a postavil sa na niektoru stranu, tak uvadzam svoj nazor: Kazdy z nas (s vynimkou svojpravnosti zbavenych ludi) ma vylucne pravo rozhodovat o svojom zivote, svojom tele A VSETKYCH JEHO SUCASTIACH.
Ako legislativne, tak aj fyzicky.
A teda v pripade zeny aj o plode vnutri nej, kedze je priamo zavisle na jej existencii.

Aja02

Prečo sem ťaháte náboženstvo? Ja som katolíčka, resp. verím v Boha (do kostola ale nechodím) a nie som proti interrupciám. Nie každého človeka ovplyvňuje vierovyznanie.

Magy

lost - najprv si zisti nieco o tom, co pises.
"alebo proste nech to chlap vytiahne vcas.."

tzv. prerusovana suloz je jedna z velmi nespolahlivych atk:
www.abctehotenstvi.cz

anjelik*

Bella..aby si ma pochopila, musela by si byť schopná oddeliť bytosť od tela. To nie si..ale nevadí...čítaj ďalej. Tá bytosť, ktorú ja podľa teba zbavím života...tak moja, nezbavím, pretože tá bytosť totiž živá je a naveky už bude. Život je nezničiteľný. Ja ju potratom ale zbavím šance používať to ktoré konkrétne telo...a to telo bez nej živé nebude. Tak spácham vraždu??? A skús si len na okamih predstaviť, že ty si tá, ktorá svoje telo držíš pohromade..ak tu nebudeš, rozpadne sa. To by mohlo stačiť na predstavu , o čom vravím. Telo nikdy nežilo a ani nikdy žiť nebude...pokiaľ v ňom nebudeš ty.A ak by som mala šancu si telo vyberať...tak určite si vyberiem ľudské..hladné to je, smädné to je, nadržané to je,tečie to všade...by som si fakt pomohla. :oP

Magy

carie, klud. nabozenstvo (fakticky akekolvek) bolo odjakziva postavene na dogmach, bludoch a nezmysloch a zavrhovalo pokrok, zmeny, ludi kvoli tomu ani nie tak davno zabijali, ak mali iny nazor. a deje sa to dodnes (islam). ten je este na urovni stredoveku. to je uplne zbytocne toto riesit.

lost

nj, tam nemozem nic povedat, neskusal som :)
ale musi to byt neprijemny pocit, byt zavisli a nemat sancu sa jej zbavit..

hold chemia je nekompromisna..

Magy

lost - nie je droga ako droga. statisticky ma (zakazana) marihuana podstatne mensi negativny dopad ako (povoleny) tabak. to su vedecke a dokazane fakty, niet co riesit.
ale taky crack, metamfetaminy a synteticke drogy su naozaj velmi nebezpecne, zavislost (a hlboka!) zacina uz po uziti jedinej davky! a z takeho jedinca velmi rychlo spravi totalnu trosku.
takze si myslim, ze by absolutne povolenie drog a ponechanie slobodneho rozhodnutia na kazdom z nas v tomto bolo iba krokom do zahuby, u tychto syntetickych zabijakov je to tak, ze niet cesty spat.