Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

iris

ved prave.mozno to podla tvojho navrhu mohli poriesit,ked to bolo ese v zaciatkoch, ale teraz,ked to uz trva roky,a niektori beru aj lieky,tak len velmi tazko si povedia,ze pride lepsi den a oni budu niekedy stastni.hoci budu :)) len cesta k tomu je dlhsia a tazsia, ako ta,ktoru maju ti obcas smutni.

slusny_muz

Ja viem, ked uz clovek berie lieky je to o inom, v tom mas pravdu. Ja som len chcel napisat tzm ludom, ktorim sa zda ze im nic nevychadza a maju zle obdobie

tomas81

na jednej strane mas pravdu,ale zase ti musim povedat,ze to depresivne obdobie nieje ten spravny vyraz,lebo ty ludia co su tu beru na lieky,mavaju tazke depresie.To proste nieje len take ze dnes si smutny a zajtra v pohode

slusny_muz

Ahojte. Rad by som sa vyjadril k niektorym myslienkam ktore tu odzneli. Myslim, ze kazdy clovek preziva niekedy stastne obdobie, vsetko mu vzchadza, dari sa mu ale aj to menej stastne depresivne obdobie, ked sa zda ze vsetko sa kazi. Dolezite je v zivote, aby clovek mal nejake plany, ciele. Nemusia to byt velke ciele, prave naopak tak male ktore su aj realne...takto clovek nebude frustrovany z toho ze nic nedosiahol. Lebo niekedy velke plany su az nedosiahnutelne. Netreba sa zamerat len na jednu vec, treba robit v zivote vela roznych veci z ktorzch niektore nevidu a niektore vidu. A tu je ta rovnvaha...

iris

sofinka,vobec si anitu ty neunudila ani nevycerpala.ona ma chodi spavat o 22 hod,takze uz bol najvacsi cas.asi bola unavena z tej neskorej hodiny.
:D

sofinka

dobru noc dufam ze som ta prilis nezatazila.. ak ano tak prepac nechcela som, dufam ze si len kvoli tomu nesla spat.. no do kelu zase to asi nezvladam

sofinka

no o tej psychologicke som rozmyslala uz viac krat, no chodim aj do skoly ale aj som pracovala tak som nemala cas ale teraz som s pracou sekla uz som t nemohla dalej tahat tak teraz mam aj vela casu na premyslanie...

anita

náladovosť, môže byť povahou, ale môže to byť aj ubolenou a poznačenou psychikou. Ak si myslíš, že je toho veľa a nezvládaš to, tak sa ti nič nestane, ak sa pôjdeš o tom poinformovať ku psychologičke. Ak chodíš do školy, tak tam určite máte nejakú. Možno stačí návšteva na získanie nejakých rád a aspoň budeš vedieť, ako to riešiť. Ak tam pôjdeš raz, tak to ešte neznamená, že tam budeš musieť chodiť stále.
Dobrú noc.

anita

sofinka, tak keď si o sebe budeš stále myslieť, že si najhoršia a nič dobré si nezslúžiš, tak sa ti to bude v živote aj stávať. Vôbec to nie je pravda. Dôležité je, aká chceš byť, a čo pre to chceš robiť. A ak si myslíš, že je to v tvojom prípade tak zlé, že píšeš o sebe, že si psychicky chorá, tak sa nad tým dobre zamysli. Buď je to skutočne zlé a potrebuješ odbornú pomoc, alebo sú to len tvoje negat.myšlienky, plynúce z tvojej minulosti, kedy si viac vystrájala. Ale nikdy nehovor, že priťahuješ iba najhnusnejších mužov, lebo to ty sama si sa vedome pre nich rozhodla!! Ale máš právo na jedného a slušného a milujúceho, ktorý ťa pochopí a podrží. A ak ich máš okolo seba viac, tak už len si všímať a vybrať. Váž si sama seba, budú si ťa aj iní!! A keď si myslíš, že si nemáš seba pre čo vážiť, lebo bolo len to zlé, tak si váž pre to, že chceš, a budeš pracovať na krajšej sofinke. Ktorá už nerobí hlúposti ako v pubertálnom veku. Aj to stojí za ocenenie a hrdosť. Takú zdravú hrdosť.