Cysty v prsníku

RNG

Cysty a jod.
Tato tema tu bezala viackrat.
Jod je potrebny na vyrobu hormonov a enzymov.
Nedostatok niektorych enzymov ma za dosledok zamorenie tela nerozlozenymi latkami a vznikanie nefunkcneho tkaniva(cysty, polypy,hrcky, myomy atd).
Dodanie extra jodu ich casto odstrani. Tiez extra enzymi, brane na prazdny zaludok.
Specificky na myomy pomoze aj hormon progesteron, lebo vytvorenie myomu je podmienene privela estrogenom a nedostatkom progesteronu.
Prirodzeny progesteron vo forme kremu je ucnny a bez bocnych nasledkov syntetickeho progestinu.
Na jod som spomenul doplnky morske rastliny(kelp, spirulina, kombu) alebo dodavanie transdermalne pouzitim jodovej tinktury.
Flak z 5-10 kvapiek (na spodok brucha alebo pod pazuchu 1-2 krat tyzdenne)ak zmizne=vstreba sa do 24 hodin, telo jod potrebovalo.
Pozrite aj v predoslych temach

missedka

čaute, tiež hľadám na nete čo znamená skratka BIRADS, ale dopátrala som sa len k tejto téme. Ja som bola na USG prsníkov včera, mám 3 cysty a záver o.i. BIRADS II. Ale neviem čo to znamená. Kto vie?

missedka

čaute, tiež hľadám na nete čo znamená skratka BIRADS, ale dopátrala som sa len k tejto téme. Ja som bola na USG prsníkov včera, mám 3 cysty a záver o.i. BIRADS II. Ale neviem čo to znamená. Kto vie?

lucina

ja som bola na sone a vraj ta nemam ziadny nalez,ale aj tak mam ten prsnik citlivejsi na dotyk a dost ma to znepokojuje..neviete cim to moze byt?

ferula

Ja som sonografické aj mamografické vyšetrenie prsníkov zabsolvovala pred pol rokom, výsledok podobný...dysplantické prsníky, množstvo cýst. Dokážem si ich aj sama nahmatať. Teraz mám ísť na kontrolu. Moj lekár na poslal na iné špecializované pracovisko ako som bola predtým. Myslím si, že by bolo vhodnejšie ísť tam isto, predsa majú s čím porovnávať. Aký je Váš názor. Bola by som najradšej, keby sa vyjadril aj odborník.

lucina

podla mna sa neda zistit rozdiel. inak by predsa neposielali na mamograf. inak ja mam tiez hrcku a konecne vo stvrtok idem na sono a poriadne sa bojim... zelam vsetkym co maju podobne "problemy" nech dopadnu co najlepsie :)

bubu 55

ahojte.co sa tyka cyst,mam ich plny pravy prsnik a moja mama tiez.asi to je vrodene.zajtra idem na sono.tak som zvedava co nove...mohol by mi niekto povedat ci sa da podla hmatu zistit rozdiel medzi cystov a rakovinovym nadorom?pytam sa preto,lebo ked bola mama u doktorky onkologicky,tak jej len hmatom vysetrila prsnik a povedala ze to vyzera na cystu. mama si nasla nejaku hrcku asi 5 cm.a citi palivu bolest v okoli hrcky.na mamosonograf ide v pondelok.len dufam ,ze to dobre dopadne