Cysty v prsníku

terrka

Viackrát je tu spomenutý progesteron..YAM..na zlikvidovanie císt z tela.Akým spôsobom sa k týmto príravkom dostanem?Tiež mám na oboch prsníkoch viaceré cysty a kontrola o pol roka sa mi nezdá až taká veľká prevencia.Ďakujem za odpoveď

kristina grecko

dobry den
rgn,zijem v grecku a v lete som zasla za gynekologom kvoli neuveritelnej bolesti v prsniku. bol to zapal, nic vazne mi vravel, da sa to liecit liekmi.2 tyzdne som uzivala lieky a preslo to. nemam viac zapal avsak pri vysetreni uz na zaciatku mi zistili cysty. po liecbe zapalu som bola na kontrole a mam cysty v obox prsnikox (zapal bol v pravom, preto nebolo vidiet cysty), lekar mi vravi ze to nie je nic vazne, xce to iba pozorovanie kazdeho pol roka. po precitani vsak tejto stranky by som vas xcela poziadat o radu, ktore pripravky by som si mala u vas zakupit, pretoze mama pride buducu nedelu za mnou, mohla by mi ix zadovazit od vas. este by som sa vas xcela spytat z coho mohol byt ten zapal, pretoze gynekolog mi nedal uspokojivu odpoved. dakujem
asi je dolezite este dodat, ze som dlhe roky bez prestavku uzivala hormonalnu antikoncepciu(jasmin tu v grecku, u nas sa myslim vola jasemin,tak nejak) a fajcila, viem ze to nie je vobec dobre... teraz som ju vsak vysadila a cakam na prvu menstruaciu bez hormonov.

vladena

Dobrý deň prajem, mám cystu a dnes som dostala výsledok z mamografie kde výsledok je cysta - BI RADS 0, viete niekto prosím čo to znamená? ďakujem

RNG

mariena, nahromadenie tuku=tukove hrcky v prsiach su velmi caste a nevedu k rakovine.
Tuk sa da v tele dodstanit rozpustenim enzymom lipazou alebo branim pravidelne vacsich davok lecitinu.
Mozno brat az lyzicu i viac denne cisteho sucheho lecitinu.
Osobne odporucam kazdemu brat aspon lyzicu raz za tyden, lebo cisti cievy od tukovych nanosov.
Vacsie mnozstovo rozpusta tuk aj inde(pecen, tukove podkozne nanosy, vnutorne tukove obrastenia organov , tukove hrcky a tumory, vcitane nahromadenia v mliecnych zlazach ako je to v tvojom pripade)
Bezne sa pouziva v dietetickych zmesiach na odstranovanie prebytocnych tukov
Nuz ale mnohi lekari odporucaju radikalne operacie, liposukciu a ine, zialbohu...

RNG

mastodynon je prirodny vytazok z hlavnou latkou agnus castus, mierne znizujucou vyrobu prolaktinu.
Ovela ucinnejsi je yam alebo priamo prirodny progesteron(napr vo forme progesteronoveho kremu). Tvoja lekarka sa zrejme chce vyhnut pouzivaniu syntetickych progesteronov, lebo maju vela skodlivych postrannych ucinkov(progestin, gestagen a mnoho inych mien, za ktorymi sa skryvaju).
......
Cysty v prsiach su ale miestny odpadovy kos, kde telo vyhadzuje latky, ktore predstavuju zamorenie a ktore pre nedostatok enzymov nevie rozlozit a odstranit inou cestou(moc, stolica, pot)
Na tuto temu bolo uz hromada clankov a ponukane riesenie je enzymi.
Tie sa daju dodat zvonka alebo stimulovat ich vyraba v tele napr dodanim extra jodu.
Wobenzym je starsi osveceny prostriedok, ale od jeho uvedenia na trh vyvoj nezastal a dne su k dispozicii ovela silnejsie a ucinnejsie zmesy enzymov(a podstatne lacnejsie, nez "znackovy " Wobenzyme)
Rozdeluje sa na ciste enzymi a zmesy roznych enzymov
Zivocisny pancreatin je sucastou aj Wobenzymu, ale ucinne davky su v gramoch denne, takze Wobenzym na ucinnost treba brat v desiatkach piluliek. Menej nie je ucinne.
Z noivsich produktov su take, co obsahuju ekvivalent az 1400 mg pancreatinu na tabletku.
No a potom su rastlinne, ktorych je tiez trosku vo Wobenzyme, dnes odporucene davky su znacne
Bromelain(vytazok z ananasu) sa odporuca v davkach 2x600 GDU denne
Serrapeptaza 3x20 000Jednotiek,
Nattokinaza 3x1000 FU
atd.
Dobre silne zmesy rastlinnych a zivocisnych su napr Multi Enzyme a cisto zivocisny Pancreatine(zlozeny z mnozstva prirodzenych zivicisnych enzymov) a pouzivaju sa na cistenie tela(enzymaticka terapia) v davkach 3x2, na prazdny zaludok , hodinu pred jedlom.

Inac cysty su tu spominane mnohokrat, tak isto aj ine telesne "smetiska", ako napr tumory, myomy, gangliomy, rozne hrcky v tele v roznych temach.

mariena

o dva týždne mam isť na operáciu oboch
prsníkov, bola som na punkciu ale nikto
mi nepovedal že je to dobre ale ani zle
našla som túto stránku a som prekvapená
koľko nás je s týmto problémom. Tuková involucia - čo je? 20x10mm a 35x20mm
Hneď ma odoslali na operáciu. Dá som tomu ešte pomôcť?

jaja

ahojte tiež som bola na sono prsníkov, tiež mi objavili cysty a jednu vačšiu a rastúcu, kontrolu mi odporučili opol roka, moja lekárka mi odporučila zakúpiť mastodynon a wobenzym tak neviem, poraďte užíval ich niekto?

majka l.

Pre RNG
Nie,nie su cele silikonove,iba mi plasticky chirurg dodal nieco,co mi matka priroda nedopriala...hahaha.Vdaka za rychle a ukludnujuce odpovede,pekny vecer prajem.