Mám 18 a som v 3.mesiaci....

Príspevok v téme: Mám 18 a som v 3.mesiaci....
ayvi

Ahojte, mala som 18 pred 2 týždňami, ešte nemám dorobenú školu (som zrovna pred maturou) a zistila som, že som tehotná.
Neviem, ako to mám povedať doma. Mala som veľké plány, nemám prácu a rodičia majú obaja univerzity, myslím si, že ma vyhodia z domu. Neviem ako sa starať o dieťa a na interupciu už ísť nemôžem (ani by som to asi nedokázala).
Nechcem počúvať, ako som si mala dávať pozor (brala som HAK-správne). Chcela by som počuť, kto má skúsenosti, ako ste sa s tým vyrovnali, veľmi sa bojím...

alibi

mojej kamoske sa stalo nieco podobne.. mozno pride burka.. mozno trochu hnev..ale velmi skoro si uvedomia ze mat babo v rodine je nieco krasne, zmieria sa s tym a zacnu sa tesit. lebo nic ine sa neda robit. ked sa babo narodi tak na hnev sa zabudne.
drzim palce urcite to dobre dopadne. uz nikdy nebudes na svoje trapenie sama.budes mat svoje dieta :)

Samantha

Tak ako povedala Dzana, dieťatko je dar - boži dar. A predstav si, ze by si si ho dala zobrat. Nemas ani potuchy čo za trapenie by ta len potom cakalo. Nazerala by si do kocikov a stale by si premyslala, ake by uz bolo to tvoje. A ci by to bolo dievcatko, alebo chlapcek... Ono sa na svet nepytalo. Prichadza na svet kvôli tebe. Očakavaj prichod svojho prvorodeneho dietatka s laskou. Nerozmyslaj co povedia ludia. Nie si ani prva a ani posledna. Nezabudni, ze ako budes prezivat tychto 9 mesiacov, take bude aj to dietatko. Ak budes kludna, vyrovnana, aj ono bude take. Ak budes v strese a budes plakat, bude aj ono presne take ked pride na svet. Neboj, rodicia to predychaju. Len im to co najskôr povedz. Dietatko je dar od boha. Vsetko preziva uz teraz s tebou. Nezabudaj na to.

SissiB95

Všetci starý rodičia zbožnujú svoje vnúčatá, aj ked sa budú hnevať zmení sa to ked bude dieťa na svete, viem podla vlatnej mami. Skús kontakovať nejakú organizáciu ktorá pomáha mladým matkám určite ti lepšie poradia.

Dadula56

No veseli nebudu, ale preco by ta vyhadzovali?Vsetko sa da a urcite ti pomozu. Mozno budu zurivi, ale nevykaslu sa na teba. Nema uz zmysel riesit, kde sa stala chyba, jednoducho sa postav situacii celom. Skola sa da dokoncit aj s dietatom, sama mam spoluziacky, sice uz na VS, ktore si jednoducho dali rok/dva pauzu a tu skolu dokoncia. Urcite nemas zniceny zivot. O dieta sa postarat naucis, ziadna bezdetna zena to nevie, nauci sa z knih, ale hlavne z praxe. Hlavne to co najskor oznam doma, aj tak to uz dlho neutajis, potrebujes pokoj, vitaminy, zdravu stravu. Bude z toho skandal, ale urcite to bude lepsie, nez ked sa uz mesiace trapis. Rodicia to rozdychaju. Drzim palce.

M 25

akú Hak si brala?? toto ma zaujíma najviac...

a otec dieťaťa čo na to? vie o tom??

no dlho to aj tak neutajíš, najlepšie hned s pravdou von ..

DzanaFX

POzri moje dve spolužiačky otehotneli prd maturou, pekne dokončili školu a ďalšia moja spolužiačka študuje na VŠ externe, neboj pre dieťa si nezničíš život...Iba ak by si chcela :-) Budeš normálne ďalej fungovať a dúfam, že rodičia Ti pomôžu, veľmi Ti držím palce, dieťatko je dar, ale ako sa k tomu stavia otec dieťaťa?